Dolandırıcılık Olayı: ''kaos13666''( Burak Köşker) Tanıyor Musunuz?

Bazı genç arkadaşlar heyecan arıyor ben ona yoruyorum bunu.Yoksa aklı mantığı hafiften yeterli olan birisi, internetten adam dolandırdığında yakalanacağını ve bunun ilerdeki tüm hayatında "sabıka kaydı" istemeye giderken karşısına çıkacağını ve dahi bu sebepten hiç bir işe giremeyeceğinin farkında olur.Dolandırıcılık çok ciddi bir suçtur.Bunların farkına vardığında maalesef hem para hem haysiyet kaybetmiş olacak.

Tekrar geçmiş olsun oğuz ve tüm arkadaşlara.

Bu gece bu forumda olan bir çok kişinin bu kişiyle aynı ahlak ve hayat görüşünü paylaştığını bende anlamış bulundum.Hiç bir ahlaki değer barındırmayan akıl yürütmekten aciz ve isteksiz ne söylediğini tartmadan yarını düşünmeden yaşayan mahlukatların çokluğunu bir kez daha gözlemlemiş oldum.
Sözleriniz bana ise ben sizi hedef gösterecek bir ithamda bulunmadım bahsi geçen dolandırıcı hakkında konuştum, neden üzerinize alındınız anlamadım ? Eğer bana ise rica edeceğim sözlerinizi tartarak konuşun.

Eğer hedefiniz başka bir kişi ise lütfen ya isim verip yada alıntı yaparak konuşun, boşa ortaya konuşmayın.

Sözleriniz bana ise ben sizi hedef gösterecek bir ithamda bulunmadım bahsi geçen dolandırıcı hakkında konuştum, neden üzerinize alındınız anlamadım ? Eğer bana ise rica edeceğim sözlerinizi tartarak konuşun.

Eğer hedefiniz başka bir kişi ise lütfen ya isim verip yada alıntı yaparak konuşun, boşa ortaya konuşmayın.
Alakası yok tabi ki de sizle isim vereyim aklıma gelenleri 1insane,tauren,heitorvillo,tothestar bundan sonra isim vermeye dikkat ederim.

Dolandırıcılar eskisinden de profesyonel artık. Ben de geçen sene Mac Mini aldım, arkadaş da gayet samimi dürüst ne konuştuğunu bilen biriydi. Önce parayı gönderdim. O da söz verdiği gibi mac i gönderdi, hiçbir problem çıkmadı. Cihaz bahsettiği gibi kusursuzdu. Garantisi de devam etmekteydi.
Satışlar hep böyle olur, alıcı parayı gönderir, sonra satıcı kargolar, ama karşımızdaki satıcı bu kadar usta yalan söyleyebiliyorsa almamak lazım bu şekilde.
Bir de belki ben de dolandırılacaktım ama tüm siparişlerim işyerim olan adliyeye gelir, heralde o adliye yazısını görenler cesaret edemiyorlar.
Peşine düşseniz bile savcılık bu tür olaylarda daha çok maddi delile dayanır diye biliyorum, bu internet sitesi çıktılarından ziyade, satış sözleşmesi gibi deliller olsa daha çabuk sonuca ulaşılabilirdi. Daha önceden de böyle bir konu açılmıştı, birisi kendinin başkasına olan borcunu alıcıya ödetmişti, savcılık takipsizlik vermişti.
Dolandırıcılar bunun farkında. Neye ceza verilip verilmeyeceğini biliyorlar.. O yüzden iki kat dikkatli olmak lazım, kaybınıza üzüldüm.. Umarım yakında sonuç alırsınız.

Vay be bu elemanla whatsappta baya konuşmuştuk. Bir gitarım için piyasaya yeni çıkmış yüksek fiyatlı 7 telli bir jackson öneriyordu. İnanmamıştım. Sonra philips kulaklık falan satmaya çalışmıştı piyasanın yarı fiyaına Türkiye de olmayan. Akşamları paso dert anlatırdı susmazdı. sorunları vardı çevresel ve ruhsal intihar falan diyordu sonra kestim konuşmayı. Ergenin tekidir kendisi. Yazık. Şaşırdım.

Arkadaşlar nedir durum?

Savcıyla görüşüp dilekçelerimizi ve gereken tüm evrakları 2 hafta kadar önce teslim ettik.Çok da kolaymış bu işlemleri başlatmak.Sonuçlanması bu kadar kısa sürmese de 2 kişi olarak başvurmamızın etkisiyle kesin sonuca ulaşmamızda önümüzde hiçbir engel yok.Şimdi o düşünsün bakalım milleti enayi yerine koymanın bedelini nasıl ağır ödeyeceğini... :)

allah allah bu çocuğu herhalde bütün ankara tanıyor heralde. ondan ltd ex 401imi almıştım, gitar+para ile yozgattan gelip takas yapmıştık. Gitarda sorun yoktu fakat ben bu çocuğu 3-4 yıl biliyorum fakat hiç böyle şeyler yaptığını düşünmezdim. bi keresinde kendisinin öne çıkan özelliği olan ucuz gitar bulma nedeniyle ondan 5 telli bas istemiştim o da istanbulda bi tanıdık var ona havale et alırsın demişti fakat güvenememiştim güvenemeyen doğamdan dolayı. şimdi ise nerdedir bilmem fakat yazık olmuş bu kadar zaman tanıdığın kişi nasıl bu kadar değişebiliyor

allah allah bu çocuğu herhalde bütün ankara tanıyor heralde. ondan ltd ex 401imi almıştım, gitar+para ile yozgattan gelip takas yapmıştık. Gitarda sorun yoktu fakat ben bu çocuğu 3-4 yıl biliyorum fakat hiç böyle şeyler yaptığını düşünmezdim. bi keresinde kendisinin öne çıkan özelliği olan ucuz gitar bulma nedeniyle ondan 5 telli bas istemiştim o da istanbulda bi tanıdık var ona havale et alırsın demişti fakat güvenememiştim güvenemeyen doğamdan dolayı. şimdi ise nerdedir bilmem fakat yazık olmuş bu kadar zaman tanıdığın kişi nasıl bu kadar değişebiliyor
Benden almisti ltd ex 401 i tertemiz bakmistim cok güzel gitardi valla :)

hocam noldu davanızın sonucu bende konuyu şimdi açtım başından beri okudum forumda yeniyimde. umarım hakettigi cezayı bulmuştur.

Bir ay kadar önce Adliyeden çağrıldım. Yaptığımız telefon görüşmelerimizin incelenmesi için imza atmam istenildi. Tabiki imzayı attım şimdi devletin dolandırıcı sayın Burak Köşker efendiyi yakalaması için beklemedeyim. Sonrasında Aralık ayının 2.1 dolar kuru ile 4100TL bugünün parası ile zararımı karşılatıp + süreç içersinde yaşadığım kaybın telafisi vs hepsini için ayrıca bir dava daha açacağım. Önce bu elemanın enselenmesi lazım..

Geri