Dolandırıcılık Olayı: ''kaos13666''( Burak Köşker) Tanıyor Musunuz?

Maalesef herhangi bir gelişme yok. En azından benim dava açısından öyle. Tayfun beyin tarafında bir gelişme var mı bilmiyorum.

Adli tatil sebebiyle tüm yaz yatış olmuştur düşüncesiyle, bundan sonrasında gelişmeler olacaktır diye tahmin etmekteyim :) Adama para kaptırdığımda dolar 2.1 falandı şimdi ise 3TL oldu tabi herşeyi zamanı gelince gecikme zammı ile beraber alacağım sayın Burakcım, biliyorum bunları okuyorsun bende yazıyorum göresin diye :)

Biraz önce bir başlıkta bu dolandırıcının adını görünce merak ettim, son durum nedir acaba?
Ben pek bir sonuç alacağınızı sanmıyorum gerçi bugün ki hukuk sistemimizde, günümüzde milyonları-milyarları iç eden dolandırıcılar bile elini kolunu sallayıp geziyor dışarıda.

Biraz önce bir başlıkta bu dolandırıcının adını görünce merak ettim, son durum nedir acaba?
Ben pek bir sonuç alacağınızı sanmıyorum gerçi bugün ki hukuk sistemimizde, günümüzde milyonları-milyarları iç eden dolandırıcılar bile elini kolunu sallayıp geziyor dışarıda.

Son durum perşembe günüydü sanırım bu zati muhteremin ''kitap'' dediği mevzuda kitabın sahibi olduğunu söyleyen ibrahim ismiyle geçen kişi beni aradı. Numaranızı internetten buldum dedi muhtemelen buraya açtığım bir iki satılık ilanım vardı onlardan yakalamıştır numaramı. 15dk anlattı karman çorman geldi anlattıkları taşlar pek yerine oturmadı. Anlattıklarından yakaladıklarım ''ben tır şoförüyüm 1,5 ay burada yokum evcil hayvanım vardı (evde olmayan birinde evcil hayvan da bir soru işareti) burak benim evimde kalıyordu ve benim adıma kayıtlı telefon numarasını kullanıyordu evdeki internet faturasını ödemesi için 50tl yolladım ödememiş 200tl olmuş tekrar yolladım onuda ödememiş şimdi 700tl olmuş kedimi baksın diye ona bırakmıştım yozgatta sungurda görünen adresinde yaşıyor ama kedi yok kediyi satmış bende de artık şalter attı, babasıyla konuştum adam bıkmış oğlundan. burak sizin konu ile ilgili ifade vermeye de gitti bende size yardımcı olmak istedim bu yüzden aradım bende sizin konu ile ilgili ifade vermeye çağrıldım ve ifade vermiştim'' gibi şeyler konuştuk. aradığı numarayı kaydettim yarın savcılığa giderek bu bilgileride vereceğim.

Siz dolandırıcı diye bildirmediniz mi? İfade vermeye gittiyse nasıl elini kolunu sallayıp çıktı karakoldan? Sonuçta sisteme kaydedilmiş olması lazım dolandırıcılığı. Vay arkadaş.

Siz dolandırıcı diye bildirmediniz mi? İfade vermeye gittiyse nasıl elini kolunu sallayıp çıktı karakoldan? Sonuçta sisteme kaydedilmiş olması lazım dolandırıcılığı. Vay arkadaş.
Bilişim suçları ile ilgili suç duyurusunda bulundum savcılığa dosyası var bu zati muhteremin. ifade vermeye gittiğinde bana aktarılan bilgi şöyle oldu hesapta ben demişim ki ''kur değişti'' ulan kur değişti de sen paramı mı iade ettin? misal 4200tl aralık sonunda verdiğimde 2000$ yapıyordu adam bana subat ortası gelcem dedı baktım satıcılar bana msj atıyor senın adam gelmedı dıye bende kendım satın aldım ona sıparıs ettıklerımı hem zaman olarak hemde parasal olarak kur artmaya basladıgı ıcın ısımıde gormek adıma ısımı normal yollardan cozdum. zaten bu sekılde cozecektım ama ne hıkmetse gozume takıldı tarıh ve satıcılar kargoladıklarında burak ın actıgı ılan tarıhıne yakın bana ulasacaktı kargolar dedım elden gelsın az bu arkadas kazansın bende 1 2 bısı daha alabılıyorsam alayım ama oyle olmadı :) ondan bana cevap gelmeyınce dedım kı maılde bak kur arttı bu oldu paramı da ıade edeceksen ustunu de tamamlayıp ver ben sana parayı yatırdım alacagım dedıgın tarıhlerde sana sordugumda halen hıc bır sey almamıs oldugunu gordum ve uyardım sonucta sen tıcaret yapıyorsan paranı alacaksın bende paramı verıyorsam paramı ıade alacagım ve alacagımız seyler dolar ıle alnıyor tl ıle degıl e halıyle sen benı oyaladın ve magdur ettın ama bana sordun mu suan cebımde senın paran duruyor vereyım su kadar mısal 200 300 de acıgım olacak onuda boyle halledelım senı 1.5 ay magdur ettım gıbısınden bısı dedın mı yok? ee savcılıga gıtmıs boyle bı ıfade kullanmıs hesapta demıs kı benden fazla para ıstedı gıbısınden bısı zırvalamıs bakalım yarın gorcem anya konyayı

Bilişim suçları ile ilgili suç duyurusunda bulundum savcılığa dosyası var bu zati muhteremin. ifade vermeye gittiğinde bana aktarılan bilgi şöyle oldu hesapta ben demişim ki ''kur değişti'' ulan kur değişti de sen paramı mı iade ettin? misal 4200tl aralık sonunda verdiğimde 2000$ yapıyordu adam bana subat ortası gelcem dedı baktım satıcılar bana msj atıyor senın adam gelmedı dıye bende kendım satın aldım ona sıparıs ettıklerımı hem zaman olarak hemde parasal olarak kur artmaya basladıgı ıcın ısımıde gormek adıma ısımı normal yollardan cozdum. zaten bu sekılde cozecektım ama ne hıkmetse gozume takıldı tarıh ve satıcılar kargoladıklarında burak ın actıgı ılan tarıhıne yakın bana ulasacaktı kargolar dedım elden gelsın az bu arkadas kazansın bende 1 2 bısı daha alabılıyorsam alayım ama oyle olmadı :) ondan bana cevap gelmeyınce dedım kı maılde bak kur arttı bu oldu paramı da ıade edeceksen ustunu de tamamlayıp ver ben sana parayı yatırdım alacagım dedıgın tarıhlerde sana sordugumda halen hıc bır sey almamıs oldugunu gordum ve uyardım sonucta sen tıcaret yapıyorsan paranı alacaksın bende paramı verıyorsam paramı ıade alacagım ve alacagımız seyler dolar ıle alnıyor tl ıle degıl e halıyle sen benı oyaladın ve magdur ettın ama bana sordun mu suan cebımde senın paran duruyor vereyım su kadar mısal 200 300 de acıgım olacak onuda boyle halledelım senı 1.5 ay magdur ettım gıbısınden bısı dedın mı yok? ee savcılıga gıtmıs boyle bı ıfade kullanmıs hesapta demıs kı benden fazla para ıstedı gıbısınden bısı zırvalamıs bakalım yarın gorcem anya konyayı

Yemin ediyorum ıslak sopayla dövmelik. Başta da demiştim "cin olmadan adam çarpmaya çalışan velet" diye, yine aynı düşünüyorum.

Geçen celalle konuşurken muhabbetini çevirmiştik. Halen yargı sürecinde. Gelişmeleri buradan bildiririz de süreç son bulana kadar forum kalır mı bilmiyorum :)

Abi ne yargısı ne davası neden bahsediyorsunuz ya. Gerek 1 gerek 5yıl bekleyip, izini sürüp, bir şekilde yüz yüze buluşma ayarlayıp (mesela bir ürününü pahalıya vermek veya saf ayağına yatıp takasda değerli bişi sunmak) yüz yüze gelip ömrünün kalan kısmını sakat/tekerleklisandalyede/kör vs. geçirmesini sağlasanıza. Başka nasıl akıllanacak bu tipler. En beyfendi abi geçinen kendini avukat sanan yüzsüzler bile insanları delirtip hakaret ettirip sonra bundan para kazanıyor, modern dolandırıcılık diyorum. Sonlarını izlemek hoş olacak hepsinin.

Abi ne yargısı ne davası neden bahsediyorsunuz ya. Gerek 1 gerek 5yıl bekleyip, izini sürüp, bir şekilde yüz yüze buluşma ayarlayıp (mesela bir ürününü pahalıya vermek veya saf ayağına yatıp takasda değerli bişi sunmak) yüz yüze gelip ömrünün kalan kısmını sakat/tekerleklisandalyede/kör vs. geçirmesini sağlasanıza. Başka nasıl akıllanacak bu tipler. En beyfendi abi geçinen kendini avukat sanan yüzsüzler bile insanları delirtip hakaret ettirip sonra bundan para kazanıyor, modern dolandırıcılık diyorum. Sonlarını izlemek hoş olacak hepsinin.

İnsan elinden geldiğince şiddetten uzak durmalı diye düşünüyorum. Şiddet şiddeti doğuruyor. Allah gerek etmesin. Yanlış bir şey yaptı, haklısın. Ama sakat kalıp, bir ömür kolundan bacağından olmayı da hak etmiyor. Dilerim yargı yoluyla hak ettiği cezayı alacak ve milleti dolandırmaya çalışanlara ibreti alem olacak bu dava.

İnsan elinden geldiğince şiddetten uzak durmalı diye düşünüyorum. Şiddet şiddeti doğuruyor. Allah gerek etmesin. Yanlış bir şey yaptı, haklısın. Ama sakat kalıp, bir ömür kolundan bacağından olmayı da hak etmiyor. Dilerim yargı yoluyla hak ettiği cezayı alacak ve milleti dolandırmaya çalışanlara ibreti alem olacak bu dava.
kolu bacağı girsin istemeyiz ama ağzı burnu dümdüz edilsin isteriz... bu arada arayanlar için kendi profilinde facebook ismini triatorsoul diye yazmış onu facebook.com/triatorsoul diye yazınca önüme bu hesap çıktı. Doğa Theinvicible | Facebook ilgilenenlere duyurulur

Ağız burun kırma meselesinde sizinle aynı fikirde olsam da şöyle bir husus var. Elbette birçoğumuzun maddi sıkıntılar yaşadığı dönemler oluyor. Böyle dönemlerde biz muhattabımız ile iletişime geçip orta yol bulma, süre anlamında anlayış isteme gibi yollara başvuruyoruz. Bunu yapmayıp iletişim yollarını kapatma gibi bir yönteme başvurduğumuzda buna hırsızlık deniyor. Hırsızlığın tarihteki en masumane tanımını da yapmış olabilirim bu arada :)

Bu arkadaşın adını dolandırıcılık ile ilgili başka bir konuda görmediğim için birşey diyemiyorum fakat bu ve birkaç diğer forumda hırsızlığı hobi haline getirmiş arkadaşlarla karşılaştık geçmiş dönemlerde. Nice insanların; bazen hayatlarından arttırdıkları ile elde ettikleri ekipmanları keyif ile dolandırdılar. Ekipmanlar bazen geldi ama kırılan hevesler kırıldığı ile kaldı. İşte bunların ağzını burnunu kırma konusunda beni listeye ekleyebilirsiniz. Varsın bunun adı barbarlık olsun. Ülkede bebe diyebileceğimiz küçük çocukları koruyamayan yasaların, benim 300 500 liralık ekipmanlarımı korumasını beklemeyi bırakalı uzun zaman oldu.

Bu gönderiyi girmemdeki niyetimin şiddeti özendirmekten ziyade, biraz da ülkenin içinde bulunduğu duruma sitem etmek olduğunu anlayabileceğinizi umuyorum. Belki yeri değildi ama olsun.

Kimsenin umudunu kırmak istemem ama malum bu aralar ülkede yargı 'iyi' durumda değil. Bir çok davanın hakimlerin soruşturma altında olması, uzaklaştırılması ya da dava yoğunluğu nedeniyle en az 2 ay kadar ertelenmekte. İnşallah sizin durumunuz için bu geçerli olmaz...

Geri