Ambulans Sireni Duyunca...

Siren sesi duyunca ne yapılması gerektiğini biliyor muydunuz?

• Yanlış ya da eksik biliyormuşum

Oylar: 0 0.0%
  • Hayır

• Evet

• Toplam oy veren
    0
Selamlar

Gelen bir iletideki çok önemli bir konuyu sizlere paylaşmak istedim.
Lütfen duyarlı olup konuyu çevremizdekilere yayalım.

"Ambulans siren sesine duyarsız bir milletiz biz..
O ambulansın içinde bir gün kendi canlarının olabileceğini düşünmüyor hiç kimse..
Düşünen de ne yapacağını bilmiyor..

Ambulans solda genelde..
Sağ şerittekiler aldırış bile etmiyorlar.. Nasılsa kendi arkalarında değil..

Oysa asıl iş, asıl can kurtarma işi sağdakilerin. .

Siren sesini duyar duymaz sağdaki duracak..
O durunca önünde bir boşluk oluşacak..

Oluşan boşluğa da, ambulansın yolunu kesen soldaki araba kayacak.

Siren sesinin anlamı bu..
Sağdaki dur, önünü boşalt. Soldaki bu boşluğa kay, yolumu aç!.. "

Artık umarım ambulansın peşine takılma fırsatçılığı yapmak yerine önce yol vermeyi düşünür araç sahipleri.

Saygılar
MG

ambulans sireni duyunca kafasını yorganın altına sokan birini tanırdım..

bir gün otobüsün camından bakarken, yanımda ki ambulansın sedyesindeki iki gözü hiç unutamadım..

Hayat kadar önemli ne olabilir, cümlesine duyulan saygıya eş değerdir ambulanslara yol vermek..insan hayatına saygı göstermek.

Duyarlı olunması şiddetle gerekli bir konu...

herşeyde olduğu gibi bu konuda da duyarsızlık yapıyoruz ... albulansın peşine takılanlar yol vermek için hamle yapacağım derken trafiği felç etme bunlardan bir kaçı...

yardım etmek isterken de mani olduğumuz bir durum ... taşınan bir can ve saniyeler hayatta kalma şansını değiştirebilir...

Ambulansın arkasına takılanlardan özellikle nefret ediyorum. Leş yiyen hayvanlara benziyorlar. Adam yada kadın orada can çekişiyor, ölüyor, bu kişiler kendileri 5-10 dakika önce gidecekleri yere varacaklar diye ondan faydalanıyorlar...

sağda durma olayı mantıklı aslında ama burda bu işi becermeyiz trafik daha beter olabilir bide şu "ambulansın açtığı yolu bizde rahat rahat kullanalım" zihniyetinden nefret ediyorum..

sağ şeritteki araçların durma olayı normalde trafik kurallarına uyulsa çok doğal birşey ve iyide işler, kurallar derki hızının yarısı kadar mesafe bırakacaksın önündeki araçla yani belki abartı olacak ama 20 km ile bile gitsen önündeki araçla mesafen 10 mt olacak buna uyulsa acil durumda o 10 mtreye soldan gelecek araç çok rahat sığar eh bizde tampon tampona sıfır dötten yanaşma modası var bak sıfır girdim ama lavuğun arkasına diyede hava atan mallar var

öyle tarfik ışıkları var ki bazı yerlerde kuyruk oluşturan cinsten, ambulans sesi duyulunca facia oluyor ... kim kime yol vereceğini şaşırıyor, bayan sürücüler panikliyor , karşıya geçmeye çalışan yayalar kaçışıyor ...

zaten o kuyruğun içinde ambulansın geçeceği yer yok ki zamana karşı yarışta belli bir süre kaybediliyor tabi...

sıren sesı duyunca korkunc senaryolar kurar ve ambulansın ıcındekı ınsan ıcın kendı capımda dua ederım aklıma yasanmıslıklarım gelır olen dedem gelır cok fena olurum ama trafık olayı ıcın bısey dıyemem trafıkten hıc anlamam ama tabı yol verılmesı gerekıyor cunku ıcınde kurtarılması gereken bır can var ve bızım ulasmak ıstedıgımız yerden cok daha onemlı

Maalesef ne yapılması gerektiği genel olarak bilinmiyor veya bilinmesine rağmen uygulanmıyor. Ben, sirenlere aldırış etmeyen kişiler için de bir gün siren çalacağına inanıyorum...

Saygılar,
U.

Ambulans sağ şeritten geliyor ve tam iş çıkışı inanılmaz trafik var düşünki Tunus caddesindesin saat 18:00 sola mı gidicez sağamı gidicez? :D:D

Şaka bir yana tabiiki arkadaşlar Ambulanslara yol verelim.

zaten ambulasin icinde ya biri oluyodur ya da biri doguruyordur o yuzden kenara cekilmek ambulans a yol acmak cok onemli ama bizim halkimiz o acilan yola ambulansdan once kendi giriyor neymis efendim acelesi varmis :(

arkasına takılmak için yol veriyorum sence bu ethik bir davranışmı yahut insancılmı tamamen çıkar üzerine en az önünden gidenler kadar saçma ve bencil bir haraket....

ben biLmiyordum açıkçası,jokermg'ye teşekkürLer.
şimdi bunu biLdiğimiz iyi de,ben işin duygusaL boyutuna inmek istiyorum : ben , yanımdan bir ambuLans geçtiğinde nedense içinde aiLemden biri varmış gibi korkarım.ya da kaLbini kırdığım biri oLmasından korkarım.nedenini biLmiyorum,aşırı bir öLüm korkusu var bende.aniden annemi,babamı ve evi (kardeşim için) arama isteği duyarım,iyiLer mi diye ..
ambuLansı gördüğümde,içimden ; "Tanrım,içinde her kim varsa Lütfen ona yardım et" derim.her ambuLans gördüğümde de gözLerim yaşarır benim,eLimde oLmaksızın.Her an aiLemi kaybedebiLirmişim gibi korkuyorum.
içinizde benim gibi oLan var mı?

Geri