LayLayLom Müzik

Yaklaşık 2 senedir bu sitedeyim. 2 senedir laylaylom hakkında jackson fiyatları yüzünden forum açılır. Her tartışmada jacksonla ilgili tartışmada bir laylaylom sözü geçer. 2 senedir bu fiyatlar böyle herkes şikayetçi ama onlar hiç oralı değil sanki başka bir dükan hakkında konuşuyoruz gibi hiç birşey yapmıyorlar.

The_Answer demiş ki:
öncelikle bir laylaylomla konuşalım bence..??

laylaylomla konuşmak en fazla müşteri hizmetlerini geliştirmelerini sağlar.oda bu olayların unutumasının ardından eski haline döner. fiyat konusunda hiç bir yarar sağlıyacağını sanmıyorum .adamlar fiyatlarının normal olduğunu savunuyorlar

The_Answer demiş ki:
peki laylaylomu bukadar yerden yere vuruyoruz haklıyızda ama hiç daha öncesinde laylaylomda ilgili kişilere bir mail bir telefon yoluyla ulaşıldı mı, bu insanlara şikayetler dile getirildi mi?

quote]

ben mail attım.böyle bir site olduğunu insanların sikayetci olduğunu söyledim.isteseler ant müzik gibi foruma üye olup tepkilere cevap verebilirlerdi.fakat benim aldığım cevap daha doğrusu tehdit şöyleydi.sizi mahkemeye vereceğiz.neden gelip konusmuyorsunuz.bugune kadar gelen herkesin problemini çözdük ...

sana pek inandırıcı geliyormu bu cevap.samimi geliyormu.laylaylom a kac defa gittin.kacında ilgi alaka gördün.fiyatları beğendinmi.

ben laylaylomdan sonuna kadar şikayetçiyim ve ben sadece fiyat olarak değil sattıkları ürünlere sonradan sahip çıkmamalarına kadar herşeyden şikayetçiyim yazdıklarımı okumuyorsun galiba..??
eğerki laylaylomla irtibata geçtiysen ve tehdit ettilerse ozaman jacksona atcaz direk maili:)

biliyorum seninde tepki göstermek istediğini.atacaz tabi mail.bu ayın sonuna kadar destek toplayıp atalım diyorum ben.100 200 maili hiçe saymayacaklarınadn eminim zaten.

Neyi bekliyorsunuzki ilegal bişey yapmiyoruz. Ben yolladim bile mailı. 2. si kendileri hakkında hakaret edicek yorumlar yapmadıkca konusmak serbesttir. Ha onlar hakaret olarak agılayabilir ama hukuğun algıladığı hakaret baskadır onuda unutmayın.

laylaylom??

arkadaşlar okudum burayıda bi terslik var gibi geldi. bi arkadaş sattıkları ürüne sonradan sahip çıkmıyolar gibi bi laf söylemiş.. ben bunla asla öyle birşey yaşamadım. benim sürekli gittiğim laylaylom selimle serhatın işlettiği tünelin tam karşısındaki ve yani önceden bi processor almıştım onlardan processoru sattıkları fiyattan geri alıp yeni bi proccessor aldım. şaşırdım açıkçası. ve yani ordakiler daha çok müziğe müzisyene değer veriyor gibi geldiler. benim gitarım çalındığğında onlara gittim proccesoru onlardan almıştım gerçekten çok büyük bi indirim sözü almıştım onlardan. yani dediğim gibi müzisyene değer veriolar. onlara gelen bi insanı asla geri çevirmiolar. daha bugün şahit oldum. raftan istediğin bi gitarı alıp istediiin sürece çalabiliosun kimsede dönüp bak o kadar çaldın al artık falan die bişeyleri şart koşmuyorlar sana.. bu yüzden müzisyene müziğe değer veriyorlar gibi geldi. bu sözlerimden beni yanlış anlıycaksınız belki ama bu gerçek bu benim görüşüm. acaba bu kadar sinirli olan arkadaşlar gidip düzgünce konuşmayı denedinizmi? gittiniz fiyat sordunuz sonra çok pahalı diye gelip buralarda atıp tuttunuz. gidin önce bi konuşun onlarla. ben konuştum ve yani iyi tepkiler aldım. bende jackson dk2 aldım ordan ve yani banada ilk söyledikleri fiyat pahalı geldi. ama adamlarda şu yok fiyatı bu alırsan alırsın almazsan hadi eywallah gibi bi mantık yok. inebilicekleri kadar iniolar. hatta ben fazla bile indirttim :D zarar ettirdim selimlere.. serhat beni görünce bişi satmamaya yemin bile etti :D . demem odurki millet gidin onlarla konuşun iyi tepki alıcaınıza eminim. kendi tecrübelerim bunlar..

kimse atıp tutumuyor burda.herkes basından geçenleri anlatıyor.sana iyi davarnmıslar diye bize yapılanları hiçe sayamayız kusura bakma

Re: laylaylom??

SymptomniA demiş ki:
acaba bu kadar sinirli olan arkadaşlar gidip düzgünce konuşmayı denedinizmi? gittiniz fiyat sordunuz sonra çok pahalı diye gelip buralarda atıp tuttunuz. gidin önce bi konuşun onlarla. ben konuştum ve yani iyi tepkiler aldım. bende jackson dk2 aldım ordan ve yani banada ilk söyledikleri fiyat pahalı geldi. ama adamlarda şu yok fiyatı bu alırsan alırsın almazsan hadi eywallah gibi bi mantık yok. inebilicekleri kadar iniolar. hatta ben fazla bile indirttim :D zarar ettirdim selimlere.. serhat beni görünce bişi satmamaya yemin bile etti :D . demem odurki millet gidin onlarla konuşun iyi tepki alıcaınıza eminim. kendi tecrübelerim bunlar..

walla sana olan davranışları ya ii gunlerine gelmişsin ya onların tanıdığısın yada paran olduğu anlamışlar veya o izlenime kapılmışlar .hem onemli olan gun içinde gelen birkaç muşteriye ii davranmak deil her müşteriye ii davranmak.kendim için soluyorum laylayloma gittiğimde lan bana şu gitarı verin çalacam ...(ornek bulamıyorum bi müşterinin nasıl kotu davranışlarda bulnacağına dair ) vb gibi kaba davranışlarda bulunmadım son derece normal davranmışımdır.hem konuşmayı bilmemek ne demek yani .ben hayatımda hayatımda iki tip laylaylom müşterisiyle karşılaştım .ya sonderece kotu izlenimlerle laylaylomdan çıkmış yada ii izlenimlere çıkıp daha sonra ordan nefret etmiş .tanınıdğım 3. tipte sensin sanırım.artık özel bir yere sahipsin çunki o klasmanda teksin şu an için :D

SymptomniA demiş ki:
arkadaşlar okudum burayıda bi terslik var gibi geldi. bi arkadaş sattıkları ürüne sonradan sahip çıkmıyolar gibi bi laf söylemiş.. ben bunla asla öyle birşey yaşamadım. benim sürekli gittiğim laylaylom selimle serhatın işlettiği tünelin tam karşısındaki ve yani önceden bi processor almıştım onlardan processoru sattıkları fiyattan geri alıp yeni bi proccessor aldım. şaşırdım açıkçası.

Ben hiç şaşırmadım... Senden aldıkları processoru ne yaptılar acaba, bir fikrin var mı bu konuda? Yada sana verilen processorun geçmişi hakkında bir fikrin var mı? 8O :LOL:

Gerçi bize de iyi davranmışlardı (Babamla gitmiştim) .. Üst katta uzun uzun dinledim gitarın sesini (o zaman çalamıyordum bir abi çalmıştı ben dinlemiştim :p ) .. Ama bilmiyorum ordaki adam babama hukuki birşeyler soruyordu nasıl olur neler yapılır diye belki ondan da olabilir :) .. %22 indirimle aldıydım ben de gitarı :) 20 milyona da Ritter Junior almıştım :p

Ama ordan aldığım Zoom G2'yi amfiyle değiştirmeye gittiğimde 250 dolarlık aleti kıytırık bir amfiyle aynı para diye değiştirmişlerdi.. Bu da yetti bana :).. Ben de anlamazdım işte dediğim gibi.. Bilinçsiz tüketici :oops:

benim arkadaşıma aldığımız jackson marka sıfır bass gitara sahip çıkmadılar çocuk üç aylık gitara bi dünya para harcadı. bütün potlar değişti yetmedi bütün kablo tesisatı yenilenmek zoruda kaldı..ki ben bugüne kadar hiç bir mağazaya giripte sert bir hareket yapmamış insanım insan gibi konuşmasını rica etmesini pazarlık yapmasını gerekirse eleştirmesini bilirim..

ayrıca tünelin karşısındaki bahsettiğin elemanlara sor..

bi solak arkadaş önce öbür mağazanıza elinde parasıyla gidip gelmiş bi ay solak gitar getirtmek için en sonunda otaraf bezdirmiş vazgeçmiş..

üstünden süre geçince size gelmiş siz çok ilgilenmişsiniz aa biz sizi ararız sizin aramanıza gerek yok öbür tarafta yapılan yanlışlığı telafi ederiz merak etmeyin herşeyle ilgilencez vs vs demişsiniz telefonunu post it ile yanınıza yapıştırmışsınız üstünden aylar geçmiş hala aramamışsınız diye bir sor bakalım nasıl bir açıklama yapıcaklar...

SymptomniA demiş ki:
ve yani önceden bi processor almıştım
SymptomniA demiş ki:
ve yani ordakiler daha çok müziğe müzisyene değer veriyor gibi geldiler.
SymptomniA demiş ki:
yani dediğim gibi müzisyene değer veriolar. onlara gelen bi insanı asla geri çevirmiolar.
SymptomniA demiş ki:
ve yani banada ilk söyledikleri fiyat pahalı geldi
Bir kişiye iyi davranmış olmaları binlerce kişiye kazık atmış ve yetersiz hizmet vermiş oldukları gerçeğini değiştirmez. "Ve yani" istisnalar kaideyi bozmaz.

SymptomniA demiş ki:
arkadaşlar okudum burayıda bi terslik var gibi geldi. bi arkadaş sattıkları ürüne sonradan sahip çıkmıyolar gibi bi laf söylemiş.. ben bunla asla öyle birşey yaşamadım. benim sürekli gittiğim laylaylom selimle serhatın işlettiği tünelin tam karşısındaki ve yani önceden bi processor almıştım onlardan processoru sattıkları fiyattan geri alıp yeni bi proccessor aldım. şaşırdım açıkçası. ve yani ordakiler daha çok müziğe müzisyene değer veriyor gibi geldiler. benim gitarım çalındığğında onlara gittim proccesoru onlardan almıştım gerçekten çok büyük bi indirim sözü almıştım onlardan. yani dediğim gibi müzisyene değer veriolar. onlara gelen bi insanı asla geri çevirmiolar. daha bugün şahit oldum. raftan istediğin bi gitarı alıp istediiin sürece çalabiliosun kimsede dönüp bak o kadar çaldın al artık falan die bişeyleri şart koşmuyorlar sana.. bu yüzden müzisyene müziğe değer veriyorlar gibi geldi. bu sözlerimden beni yanlış anlıycaksınız belki ama bu gerçek bu benim görüşüm. acaba bu kadar sinirli olan arkadaşlar gidip düzgünce konuşmayı denedinizmi? gittiniz fiyat sordunuz sonra çok pahalı diye gelip buralarda atıp tuttunuz. gidin önce bi konuşun onlarla. ben konuştum ve yani iyi tepkiler aldım. bende jackson dk2 aldım ordan ve yani banada ilk söyledikleri fiyat pahalı geldi. ama adamlarda şu yok fiyatı bu alırsan alırsın almazsan hadi eywallah gibi bi mantık yok. inebilicekleri kadar iniolar. hatta ben fazla bile indirttim :D zarar ettirdim selimlere.. serhat beni görünce bişi satmamaya yemin bile etti :D . demem odurki millet gidin onlarla konuşun iyi tepki alıcaınıza eminim. kendi tecrübelerim bunlar..

zarara uğradıklarına emin misin?o gitarın amerika satış fiyatı 515 dolar.onlara bundan daha ucuza satılıyor toptan fiyatta.o gitarın onlara maliyeti maksimum 550 dolar.sana 1000 eurodan satmışlardır.

SymptomniA demiş ki:

senin bu yazdıkların http://www.laylaylom.com.tr/...html/hikayebanner.html buraya girmeye aday

Doğru sölüosun bu denilenler daha 10yıl güncel hikaye olarak tutulur o sitede...

Bide bende bişey anlatmak istiyorum bu adamların ticaret politikasıyla ilgili:

Bundan 3 sene önce bass gitara ilk başladığımda aldığım slammer 4 telli bası geçen sene bi esp-ltd almamdan dolayı satmak yada takas yapmak için arayışlarım vardı...

Laylaylom'un tünel şubelerine gittim temiz vuruksuz bi slammer'ım var ne kadara alırsınız yada takas yaparsınız diye karşılıklı iki yerede sordum adamlar ilkten 100 ytl verebiliriz dediler çok yetersiz diyincede ancak 125'e kadar çıktılar ardından bide bırakta 40-50 ytl'de kar kalsın dediler, bende pek bu konu üstünde durmadım ve halada bassı satmadım...

Ancak geçen hafta laylaylom'un sitesinde 2. el bölümünde benim slammer'ın aynısınıki daha hasarlı olduğundan eminim 240 usd(358 ytl) fiyat biçildiğini gördüm ve bası satsaydım nasıl bi duruma düşüceğimi gördüm...

Heralde ben bunlara f series ltd'yle gitsem 2. el slammer'la takas istesem üstüne bide para isterler diye şakada olsa düşünüyo insan :D

Buyrun linki http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=206

üye olun abi 70 e az kaldı :D kimse üşenmesin o siteye girdikce üye sayısının artması malum firmayı geriyor.demekki yaptığımız bos bir iş değil.kimse üşenmesin üye olsun.üye olalım ki zamanı gelince topluca mail atalım:.bakın burda zeka düzeyi düşük arkadaşlar var.gelin orada konusalım.biri sinirlenecek bu herife küfür edecek baslık kapanacak ondan korkuyom.

Arkadaşlar, bu fiyat mevzusunda olay sadece laylaylom'a indirgenmesin. benzinden tutun her türlü arabayı, elektronik eşyayı, vs yurtdışı fiyatlarının üzerinde alıyoruz. az önce bir sınava girecek arkadaşa zorunlu tutulan iki modelden birini almak için hesap makinesi baktık, amerika fiyatı 22 dolar olan makineye türkiye distribütörü olan firma 70 euro fiyat koymuş.

Fiyatlar konusunda her işletme kendi kar rakamını kendisi belirlemekte serbesttir, siz onları taleple yönlendirebilirsiniz. Gerçekten Jackson ayarında bir sürü marka var, eğer satan fahiş fiyat koyuyorsa gider aynı kaltede ama makul fiyatlı bir gitar (sb dreams :) )alırsınız. Benim kişisel desturum şu: bakıyorum ki satıcısı firma burnundan kıl aldırmıyor, gidip paramı gönül rızamla alacak olan güleryüzlü ve iyi hizmet veren satıcılardan aynı kalitede mallar alıyorum, hiç de başım ağrımıyor. Fiyatlar için yapılabilcek en uygun şey, alışveriş yaparken pazarlığınızı iyi yapmanızdır. Sabırlı olun, cebinizde ğeşin parayla gidin, kendinize güvenmiyorsanız yanınızda bir büyüğünüz olsun, vs vs.

Bu arada siz hazırladığınız mektubunuzu yine atın ama olur da üretici firma sizi dinleyip temsilcisini değiştirse bile tek başına distribütör olacak firma hangisi olursa olsun karını maksimize ederek çalışacaktır, çünkü tekelci rekabetin temeli budur, aklınızda olsun. Burada müşteri olarak sizin elinizdeki güç üretici fimanınkinden fazla. Onlar mallarını sattıracak bir firmaya ihtiyaç duyuyorlar, o malların müşterisi de sizsiniz. Siz almazsanız o fiyatlar zaten otomatik olarak ayarlanır. Parası ödenip de vitrine konmuş bir malın bir sene satılmadan orada kalmasının maliyeti aslında çok fazladır, bunu en büyük firmalar bile ancak belli ölçüde göze alabilirler. Mesela bakın guitar center denen firmaya, 50s neckli cherry sunburst les paul stdları geçen sene vergi dahil 1400 dolara bastılar piyasaya, çünkü o gitarların bir yıl daha ellerinde kalmasının maliyeti 800 dolarlık fiyat farkından çok daha fazla olacaktı.

İlk önceliğiniz firmanın düzgün hizmet vermesi olsun. Daha önce de söylediğim gibi tüketici olarak kanun tarafından çok iyi korunuyorsunuz, haklarınızı bilin ve azına razı olmayın. Mesela ayıplı mal nedir ve size satıldığında neler yapılabilir bilseniz gidip üç ay önce aldığınız bası cebinizden para vererek yaptırmazsınız. Şikayetlerinizi firmalara yazın, nasıl çözüm getirebildiklerini veya getiremediklerini buraya da yazın ki insanlar görsün, bilgilensin.

Bu arada cebimde param olmadığı için bana şu gitarı denetmediler vs diye de şikayet etmeyin lütfen, her gün bu dükkanlara giren çıkanın sayısı belli değil, bir gitarı günde üç kişi ellese, en fazla iki hafta sonra ikinci elden beter hale gelir, bundan şikayet etmek firmaya haksızlık olur.

secks sana bazı yerlerde katılmıyorum.özellikle fiyat konusunda birşey yapılamzmıs gibi konusuyorsun.fakat zuhal müzik ibanezleri neredeyse amerikada satılan fiyatından satıyor.ant desen boss ve roland ürünlşerini aynı sekilde satıyor.müşterilerininde arttığını düşünüyorum.yani isteyincede fiyatlar düşürülebiliyor demekki.gelişi 300$ olan gitardan 300$ kar etmek yerine 100$ kar etsinler.müşteri otomatikman artacak sürümden kazanacaklar.birde ilk dükkana girince 2000euro fiyat verip pazarlıkla bunu 1400euro ya indirebiliyorsa bu adam terbiyesizdir.demeki ilk fiyat verirken bu adamı nasıl söğüşlerim mantığıyla yaklasıyor bu insanlar.ayıp ya.

Geri