LayLayLom Müzik

Laylaylom hughes&kettner distrübütörü deil mi? Gecen İzmirdeki magazasına gitmiştim (1 aydan fazla oldu) bana paramda olsa iyi model bi amfi alamayacagımı söyledi.Turkiye' ye ürün cekemeyen distrübütör nasıl oluyor ? Ben anlam veremiyorum bu olaya.

Sadece jackson deil diğer distrübütörlüklerde sorun var die düşünuyorum ki onlarında fiyatları jackson dan farklı deil.

arkadaşlar ben laylaylomun fiyatlarını öğrenmek için iki ayrı mail adresimden fiyatlar hakkında bilgi alayım dedim fakat acountumdaki ismi değiştirmeyi unutmusum :D foyam ortaya cıkacak :D rezil oldum :) bari kendim söyleyim dedim :)

cavo demiş ki:
indirimlere hemen kanmamak laızm.cümkü dükkana gidince aynı fiyatı söylemiyorlardı bugune kadar.hep farklıydı internet ve dükkan fiyatları.eğer gerçekten indirdilerse birşeyler farkına varmıslardır.buda bizim basarılı olduğumuzu gösterir.ama biz yine kendimizi sağlama alıp fender e mailimizi atalım değilmi.daha cok indirimler olacak.bizimle dalga geçenlerede afedersiniz "KAPAK" olsun

Sen ne anlayışı problemli bi çocuksun yaa, internet ve dükkan arasında fiyat farkı neden olur hala bilmiyosan yuh sana, ve daha çok indirim olacak ütopyası yok, paşa paşa gidip cort ya da çin squier çalarsın, sana çok bile zaten.

İki adresten email falan evcilik oynamışın bi de, fıkra gibi dolaşır artık ortalıklarda bu rezilliğin.

Ben artık girmemeye karar verdim, seda sayandaki kadınlarla aranızda fark göremiyorum artık.

Ben forumda yazdığımdan beni forumun okunuş katsayısı arttı, sayemde popüler oldunuz. Ben kullanırım ama kullanılmam. Mesajlarım kendini bir bir yok edecek, siz de terkedilmiş köy kahvesi muhabbetinize geri döneceksiniz.

Son not; Kavo, o tipsiz resmini çektin ya avatar mıdır nedir, girdin bi gram gözüme

Arkadaşlar hepinize selamlar!!!

Öncelikle şunu belirteyim ucuz kahramanlık peşinde değilim.Ne kimse babamın oğlu ne de dayım..Fakat başlığı günlerdir takip ediyorum ve yorum yazmamak için zor sabrediyorum.

Gençliğin damarlarınıza yaydığı o ateşli kanın yaptığı "gaz" etkisinden kurtulup daha sağlıklı düşünmeye çalışın.

Ben tabii ki Serter Bagcan'ın avukatı değilim.Sizlerin yaşadığı kişisel davalarınız olabilir.Size karşı haksızlık yapmıştır , yapmamıştır beni zerre kadar ilgilendirmez.Fakat daha sekiz yaşımda elimden tutup tek kuruş almadan bana ilk gitarımı hediye eden,beni ilk konserime çıkaran,bütün ihtiyaçlarımı TEK KURUŞ ALMADAN ( evet çok ciddiyim sandığınız gibi değil) yerine getiren birinden bahsediyoruz.Lütfen yaptığınız yorumlarınız biraz daha elle tutulur ve yapıcı olsun.
Zamanında kendi fikirlerini savunduğu icin çok sevdiği ülkesinde susturulmaya mahkum edilmiş bir insandan bahsediyorum.Üzülerek belirtmeliyim ki cahillik diz boyu....
Evet satiş fiyatları bazı markalar için çok pahaldır.Avrupa'ya göre ciddi uçumlar söz konusu olabilir.Bunu ben kendisine de söyledim.Ama ülkemize getirdiği markalar da "Sb Dreams hariç" yabana atılır markalar değil.Eğer bir JACKSON ya da TAKAMINE çalmak istiyorsan parayı da gözden çıkaracaksın.Serter Amca'ya eğer iyi niyetinizi hissettirirseniz size babanızın yapmayacağı yardımı yapacaktır.Örnek vermek gerekirse" ev stüdyomda kayıt yapmam icin bana Takamine ve RR vermişti".İster inanın ister inanmayın tek kuruş kira parası almamıştı.
Lay Lay Lom zamanında CONCERT HALL'da bir çok kaliteli grubun ismini duyurmasına izin vermişti.
Şimdi gelelim son söze.Lütden İŞTEN ÇIKARILMA KOMPLEKSİNİZİ bu şekilde gidermeyiniz"cavo"bey..Öyle sanıyorum ki yeni bir FİRMA OLUŞUMU VAR. Böyle DELİNİN ATTIÐI TAŞIN ARDINDAN GİDEN insanlar olmayalım arkadaşlar.Bu insan KENDİ PROTESTOSUNA SİZİ ALET EDİYOR.SİZİ KULLANIYOR....

Ben ne bir kimsenin paralı köpeğiyim ne de avukatıyım.Sadece saygı duyduğum bir insan hakkında yapılan yorumlara karşı çıktım...

Saygılarımla
SERDAR SEÇME

Selamlar Serdar Seçme,

Serter Bağcan yada herhangi bir Laylaylom yetkilisi sana yaptığı güzellikleri herkese yapamaz... Çünkü senin de ifade etmediğin ama "ima" ettiğin gibi "zararına" işler yamış... Ama gelgelelim sırf senden ettiği o zararı binlerce müzisyenden yüksek kar marjları çıkartarak telafi ediyor... Çirkin oaln budur işte...

O gitarları sana 100-200$'a versin, elbette hepimiz o paraların az olduğunu biliyoruz... Ama neden her müşteri Jackson'lara binlerce dolar ödüyor... Neden fiyatlar yaklaşık iki yıl önce dolardan euroya döndü, bunca müzisyenin (belki de özentinin) günahı ne?

Son olarak, eğer cavo yeni bir firma kuruyorsa hiç şüphen olmasın o şirket ya anonimdir ya limiteddir.. Bu kadar insan onun yanında...

Tabiki böyle bir şirket oluşumu falan yok, çoğumuz öğrenci yada en fazla 30-35 yaşlarında insanlarız... Tünel gibi "örümcek" bir camia ile "kredi alıp müzik mağazası açacak kadar" güçlü değiliz... Birazcık hakkımız varsa onu arıyoruz, tepkimizi gösteriyoruz...

cavo eğer kendi amaçlarına bizi alet ediyorsa etsin... Eğer mağaza kurup Jackson'ları Laylaylom'dan alabileceğimiz en ucuz fiyatın 20$ altına verecekse benim için bu yine kardır...

Saygılar...

ayrıca ben laylaylom firmasında çalışanların ilgisizliği ve şirketin bu tutumundan tam anlamda sertar bağcanın sorumlu olduğunu düşünmüyorum kimsede sertar bağcana laf etmiyor. sonuçta adam açmıştır işletmecisini vs vs koymuştur başına bana %x kadar kar getirin demiştir olmuştur bitmiştir..konunun sertar bağcanla ilişkisi yok ben hiç hatırlamıyorum zaten ona kötü bi söz söylendiğini..ayrıca madem tanışıklığınız var kendisiyle konuş bu işleri düzeltsin..madem müzisyenlerin yanında bize ne zararına nede kar etmeden vesin enstruman..sadece amerika fiyatının 3 katına vermesin yeter..bi de satılan ürünlerin arkasında dursunlar sonradan bişey olduğunda başkada bi isteğimiz yok..

Ben zaten sizin hakkınızı aramanıza bir şey demiyorum diyemem de...Fakat bu başlık dünyanın neresinde açılırsa açılsın , bu şekilde yorumlar aldıgı anda işin aslında bir provokasyondan ibaret olduğu ortaya çıkacaktır.
Bilen bilir.. Ben geçen sene gitarımı değiştirme kararı almıştım ve "oramiral"den mex fender almıştım."oramiral lay lay lomla alakası olmayan bir şahıstı. Peki ben bunca yıllık aile dostumuzdan değil de neden x kişiden aldım??Arkadaslar ben de JACKSON ların pahalı satıldığını biliyorum.Bunun nedeni Serter Amca değildir.Ülkere uygulanan çifestandart politikasıdır.Yani Almanya'ya yollanan fiyat ile Türkiye'ye yollanan arasında uçurum var.Bu bilgileri nereden aldığımı sormayın deşifre edemem..Yani sözgelimi bir SL1 in buraya geliş fiyatı atıyorum 10 liraysa ,Almanya veya İtalya'ya 2 lira.Yani Türkiye'ye giriş yapan mallar 5 katı maaliyetle giriyor.Bir de buna %18 KDV ve gümrükler binince böyle bir uçuk fiyat çıkıyor.Serter Amca bu yüzden bu gitarları bu fiyata satıyor.Gitarlardaki üretim hatalarının ya da kozmetik sorunları hakkında bir şey diyemem...
Örneğin şu anda Tünel'de bir Fender USA DELUXE fiyatı ortalama 1.800 EURO cıvarı..Bunun Amerika ve ya Almanya fiyatı 1000-1250 EURO civarı..Neden kimse bu uçurumdan değil de LAY LAY LOM uçurumundan bahsediyor....Çünkü JACKSON gibi bir firmanın disbiritorlüğünü almak çok kolay değil.Zaten JACKSON,TAKAMINE gibi firmalar her ülkede en fazla 2 temsilcilik veriyor.Mesela GIBSON,FENDER,IBANEZ gibi firmalar isteyen her firmaya temsilcilik veriyor..
Cavit bey Türkiye'de tek temsilciliği Lay Lay Lom'da bulunan JACKSON firmasına göz dikmiş anlaşılan.Ama Serter Bagcan ve LAY LAY LOM Jackson firmasının çok sevdiği bir temsilci..Zira TÜRKİYEDE 60'a yakın şubesinde JACKSON satılır..Türkiye için ayrilan stok her ay boşalır..Sizce böyle bir disbiritorlüğü bırakır mi JACKSON firması...

Arkadaşlar CAVİT'in oyununa alet olmayın.Kendi kişisel davasına sizi alet ediyor.Göle maya çalıyor.Yakın zamanda en yetkili ağızdan SERTER BAÐCAN'dan da biz mesaj yazılacaktır...

Saygılarımla
SERDAR SEÇME

serdar_secme demiş ki:
..Zira TÜRKİYEDE 60'a yakın şubesinde günde en aşağı 300 adet JACKSON satılır..Türkiye için ayrilan stok her ay boşalır..

Yani ayda 4 Pazar kapalı olsa 26 işgününde 7,800 gitar senede 93,600 gitar eder. Diğer markaların da satışlarını düşünürsek Türkiye'de devlet memurundan çok gitarist var demektir vay beee bir de bizde piyasa dar derler.

Bu arada SB'ın kendisi sana abilik, babalık vs yapmış olabilir zaten kimse adama kötü bir insandır demiyor, sadece lay lay lom bir uçanı bir kaçanı kazıklayamıyor şeklinde genel şikayet.

-Beyler Cavit Manisa'da bilgisayar okuyan,İzmirli bir adam işte ne firması ne işten çıkarılması,gaipten sesler de duymaya başladık tam oldu.cavit koş hacı iyice çığırdan çıkıyo bu konu,birazdan tam laylaylomun karşısından dükkan tuttular da ondan böyle topa tutuyolar falanda diyecekler garanti :)

allah aşkına serdar_secme arkadaşım ben kendi halinde müzik yapan bir adamım. bana karsı iki sözün var bunlara ne diyeyim ben şimdi :D

1 işten cıkarılmanın acısını mı cıkartıyorsun :D

arkadaşım ben ne laylaylomda calıstım nede x dükkanda calıstım yada calısacağım.burda beni bile bilir.ıkına ıkına kendime enstruman almaya calısan bir yandanda okulu okuyan bir adamım ben.eğer varsa böyle bir iddian git sor bakalım laylaylom da cavit pınar diye biri calısmıs mı ? arastır ondan sonra nasılda atıp tutmusum de kendine.

2 jackson distribütörlüğünde gözüm varmıs ,yeni bir mağaza olusumu varmıs :D

abi sen ne diyorsun benim cebimde yeni gitar alcak para yok nasıl alayım koca jackson ın distribütörlüğünü.keske param olsada alsam o distribütöçrlüğüde buradaki arkadaşlar ucuz ucuz jackson alsa.ama nerde bende o para.piyango cıkması lazım bana :D senin yaptığına camur at izi kalsın derler.

işin özü .ben ne laylaylom da calıstım nede jackson distribütörlüğünü alacak konumda değilim.zaten beni de forumdaki arkadaşlar öyle böyle tanımakta.burada kim kimin ne olduğunu ne yapmaya alıstığını cok güzel bir şekilde görüyor.apaçık iftira atıyorsun.

bu arada türkiye'ye giriş yapan mallar 5 katı maaliyetle giriyor birde buna yüzde 18 kdv diyorsun.gözlerim yasardı yıllardır tüm mağazalar hayrına satıs yapıyormus demek.bak ayıp etmişiz demek

serkann demiş ki:
-Beyler Cavit Manisa'da bilgisayar okuyan,İzmirli bir adam işte ne firması ne işten çıkarılması,gaipten sesler de duymaya başladık tam oldu.cavit koş hacı iyice çığırdan çıkıyo bu konu,birazdan tam laylaylomun karşısından dükkan tuttular da ondan böyle topa tutuyolar falanda diyecekler garanti :)

bu arada izmir ile manisa nın yerlerini değiştir abi :D izmirde bilgisayar müh okuyom ben :D ve manisalıyım :D

serkan acalım dükkanı kocum .adam gibi dükkan olsun ama:) ucuz ucuz jacksonlar düşünsene.hem calıyoz hem satıyoruz.sağımız oslumuz soloist dinky rr :D

Serdar Seçme, kendi ağzınızla söylüyorsunuz "aile dostu" diye... Yaptığı güzellik varsa eşine dostuna yapıyordur... Bunu S.B.'nin şahsına değil, şirketi adına söylüyorum...

Eğer mutlu olunacaksa herkes mutlu olsun... Laylaylom'da müşteriye karşı yapılanları herkes biliyor, söylüyor... Bizzat yaşadım da... Müşteriye "kimden ne koparsak kardır" gözüyle bakıyorlar... Elde ettiklerini de senin gibi aile dostlarına yediriyorlarmış... Bu gerçekten çok alçakça... (laylay. adına söyledim, sana lafım yok, sen de bizdensin bir anlamda)

Ayrıca Fender'lerin pahalı olması şu andaki konumuz değil... Hatta herkes de bunun farkında... İlk olarak Laylaylom/Jackson olarak sonuç almaya çalışacağız... Sıra diğer mağazalara da tek tek gelecek... Biz buna odaklaşma stratejisi diyoruz... İnsanların ortalığı bulandırmasına, durun demesine de kulaklarımızı tıkadık... Her aksi görüşü sabırla dinliyoruz ama hiç birisinin bize faydası yok...

Jackson farklı ülkelere farklı fiyatları gönderiyorsa onlar da akıllanacak, Türkiye'deki potansiyeli görecek, çünkü bizzat onlara başvuruyoruz...

Kimbilir belki Türkiye'ye de artık Almanya ve İtalya gibi 2 liradan gitarlar girer... Ancak laylay... fiyatları aşağıya çeker mi bilemem...

"Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın..." S. Sabancı

ya valla ben cavo yu hangi ilanda görsem pazarlık yapıyor hatta bazen kavga çıkartıcak düşük fiyatlar veriyor:)

demekki adam parasız:)
(alınma kardeşim:))

ucuza gitar almak için girmiş bu yola :)

bu arada cavo bende bilg müh okuyorum sen kaçıncı sınıfsın ben daha yarıladım ama kayış kopmak üzere,sende durum ne?

cavo demiş ki:
allah aşkına serdar_secme arkadaşım ben kendi halinde müzik yapan bir adamım. bana karsı iki sözün var bunlara ne diyeyim ben şimdi :D

1 işten cıkarılmanın acısını mı cıkartıyorsun :D

arkadaşım ben ne laylaylomda calıstım nede x dükkanda calıstım yada calısacağım.burda beni bile bilir.ıkına ıkına kendime enstruman almaya calısan bir yandanda okulu okuyan bir adamım ben.eğer varsa böyle bir iddian git sor bakalım laylaylom da cavit pınar diye biri calısmıs mı ? arastır ondan sonra nasılda atıp tutmusum de kendine.

2 jackson distribütörlüğünde gözüm varmıs ,yeni bir mağaza olusumu varmıs :D

abi sen ne diyorsun benim cebimde yeni gitar alcak para yok nasıl alayım koca jackson ın distribütörlüğünü.keske param olsada alsam o distribütöçrlüğüde buradaki arkadaşlar ucuz ucuz jackson alsa.ama nerde bende o para.piyango cıkması lazım bana :D senin yaptığına camur at izi kalsın derler.

işin özü .ben ne laylaylom da calıstım nede jackson distribütörlüğünü alacak konumda değilim.zaten beni de forumdaki arkadaşlar öyle böyle tanımakta.burada kim kimin ne olduğunu ne yapmaya alıstığını cok güzel bir şekilde görüyor.apaçık iftira atıyorsun.

bu arada türkiye'ye giriş yapan mallar 5 katı maaliyetle giriyor birde buna yüzde 18 kdv diyorsun.gözlerim yasardı yıllardır tüm mağazalar hayrına satıs yapıyormus demek.bak ayıp etmişiz demek

haha cavo.
bazı şeyleri olmuş gibi göstermeye çalişiyorlar. çalışmadigin halde çalişti falan diyip bir saniyeliginede olsa kafa karıştırmalık bir mesaj oldu aşikar

burda biz bir kişiyi eleştirmiyoruz. sizde ona göre muhabbetinizi yapın. konu bir kişi değil lakin.

Bu arada, Fender örneği verilmiş ama biz sadece fiyatlardan şikayetçi değiliz ki. Eğer öyle olsaydı bunca insan lay lay lom'a kin beslemezdi, en azından bu kadar beslemezdi.

bende gönderdim mail. jackson alacaktım bende ama ne yazıkki laylaylomdaki fiyatlar olması gerektiğinden çok yüksekti bende ibanez aldım.ne diyelim İLginç bir satış politakaları var :D

Geri