LayLayLom Müzik

PARDON QUOTEYİ YAPAMADIM :)

Cavit firma adı veremem.. Adamlar hukuki yollara başvurur bir de onlarla uğraşamam...Yarası olan firma gocunur değil mi...İZmir piyasasına hakim olan bir firma . İStte de şubesi var daha fazla bir şey söyleyemem lütfen KİMSE İSİM ZİKRETMESİN.RİCA EDİYORUM LÜTFEN

Cavit firma adı veremem.. Adamlar hukuki yollara başvurur bir de onlarla uğraşamam...Yarası olan firma gocunur değil mi...İZmir piyasasına hakim olan bir firma . İStte de şubesi var daha fazla bir şey söyleyemem lütfen KİMSE İSİM ZİKRETMESİN.RİCA EDİYORUM LÜTFEN

Ya Eğer böyle bi şey varsa Başka bir firmada çalışıp da LLL'yi kötülüyorsa herhangi biri ya da birileri aradan ÇEKİLSİN...

Böyle bi durumda LLL kaideye almayacaktır belki de bu faiş fiyat uygulamasına karşı olduğumuzu...

O yüzden LÜTFEN BAŞKA FİRMALARIN ADINA LLL'Yİ KÖTÜLEMEYİN, SUÇLAMAYIN, KARALAMAYIN...

GERÇEK Bİ TÜKETİCİ GİBİ GELİP HAKLARINIZI SAVUNUN TEŞEKKÜRLER....

serdar, sanıyorum bahsettiğin kişilerle bu haftasonu hipermarketlerin birinde açtıkları standda tanıştım. şöyle ayaküstü sohbet ettik, dediğini doğrular cinsten şeyler gördüm. şimdi sen söyleyince cuk diye oturdu :)

inanın arkadaşlar bana sizlere yemin ederim ben de Tertemiz bir ülke istiyorum.Bakkalından çakkalına kadar.İmzama hiç bakmadınız mı..
hiç bir zaman yalanım olmadı

GianCARLO demiş ki:
Ya Eğer böyle bi şey varsa Başka bir firmada çalışıp da LLL'yi kötülüyorsa herhangi biri ya da birileri aradan ÇEKİLSİN...

Böyle bi durumda LLL kaideye almayacaktır belki de bu faiş fiyat uygulamasına karşı olduğumuzu...

O yüzden LÜTFEN BAŞKA FİRMALARIN ADINA LLL'Yİ KÖTÜLEMEYİN, SUÇLAMAYIN, KARALAMAYIN...

GERÇEK Bİ TÜKETİCİ GİBİ GELİP HAKLARINIZI SAVUNUN TEŞEKKÜRLER....

Allah senden razı olsun.Arkadaşlar ben 6-7 sayfadır bunu anlatmaya çalışıyorum sadece.Kimseyle sorunum yok benim.LLL'de zaten bu tür adamların olduğundan şüphelendiği için "resmi" bir açıklama yapmıyor tahminimce

Amerikada gitarların pahalı olması jacsonun ucuz olması vs. Sadece LLL nin üzerine yıkmaya çalışıyorsunuz gibime geliyor. Sadece jackson mu diğer bütün markalar amerikada ucuz Türkiyedeki bütün dükkanlarda pahalı o zaman bunun başka bir sebebi olmalı Ben izmirden alışveriş yapıyorum. Oradaki bütün mağazaları da ben de dahil yüksek fiyatlı satıyorlar diye karalama kampanyasına giriştik hemen ama yanlış olduğunu düşünüyorum artık çünkü o dükkanlar LLL dahil bana yapabilecekleri her türlü indirimi yapıyorlar. Pahalı mı ? evet pahalı ama bizde Türkiyede yaşıyoruz amerkida veya avrupada değil bizim hangi gitar markamız var dünyaca ünlü rekabetin r si yok ki jackson gitarlarını Türkiye de ucuza sattırırsın bulursanız 200 300 adam bizde amerikan jackson olan gidin nereye mail atıyorsanız atın hepsi şikayetcilerse ok o zaman haklısınızdır Sanki böyle jacson gitarlarda %50 indirim yapılsa talep patlaması olacak falan mı zannediyorsunuz. Az bir artış olur sadece 15- 20 kişi için bile fiyat indirilmez sadece o kişilere özel muamele yapılır indirim vs..
bir de son olarak LLL den alışveriş yapıp memnun olmayan arkadaşlar niye gidip konuşmuyorlar burda yazıp duruyorlar sanki dükkanı baltalamak isterler gibi forum kapanacak sonra olan bize olucak bir iki kendini bilmez yüzünden.

Arkadaş haklı sadece JACKSON gitarları için fiyatların yüksek olduğunu sölememiz yanlış ama

DİKKAT EDERSENİZ BAŞLIK LAYLAYLOM MÜZİK

(SAKIN SANMAYIN AMACIM LAYLAYI KÖTÜLEMEK DEİL)
önceki yazdıklarımdan da anlaşılıo herhalde

forum neden kapanıyor ki? şikayetlerin hakaret içermeden belli bir seviye korunarak anlatıldığı forumlar kapansaydı sikayetvar diye bir site olmazdı değil mi?

açıkçası ben burada konuşulanların fiyata indirgenmesinden rahatsız oluyorum. şikayeti olan kişi, şikayetinin çözülmesini istiyorsa firmayla temasa geçmelidir tabi ki ama alışverişinde neyin ters gittiğini de buradan paylaşması, bu tip firmaların potansiyel müşterileri olarak bizlerin yararınadır.

Benim dileğim de hazır firmayla diyalog yolu da bu kadar açılmışken hareket edilmesi ve nihayet birilerinin de şikayetini ilettiğinde firmanın kendileriyle nasıl ilgilendiğini, sorununu nasıl çözdüğünü buraya yazması. ancak genelde yazıp rahatlayıp ortadan çekiliyoruz galiba.

ya dostlar fiyatlar inmiş demişsenizde adamlar sitedeki fiyatların hepsini +kdv şekline çevirmişler kdvyi ekleyince eskiye nazaran pek bişey fark etmiyor,göstermelik hareketler bunlar!
laylayloma karşı hiçbir güvenim kalmadı piyasadaki itibarından ve başıma gelen bir sürü olaydan ötürü.izmir laylaylomda çalışanlarda müşteriden çalıyor,müdürde çalıyor,sahibide çalıyor.itham etmek istemezdim ama çok dertliyim.
ayrıca jackson sales administrator ile mailleştik iki kere,adamlar ilgileniyor bu olayla.fiyatların ucuzlaması ve hizmet kalitesinin arttırılması için bence müzikle uğraşan her arkadaş tepkisini koymalı demokratik koşullar çerçevesinde.

ayrıca gümrük yüzünden fiyatların türkiyede çok olmasına katılmıyorum,bi yere kadar.çünkü bu insanlar distrübütör yani malın dağıtımı ve pazarlaması ellerinde.yurt dışından geliş fiyatları inanılmaz derecede ucuz(satış fiyatına göre).yani normalde olması gereken en fazla "usa satış fiyatı+kargo"dur.biliyorsunuz ibanezler baya düşük fiyatlarda satılmaya başladı ülkemizde.usa fiyatı+100$ a bütün modellere ulaşabiliyoruz.temennim diğer elektronik ve müzikal aletlerin de böyle mantıklı fiyat politikaları çerçevesinde insanlara sunulması.
umarım dileklerimiz en kısa zamanda gerçekleşir.
saygılar.

serter bağcan beyle ben daha öncede bu konuları görüşmüştüm, neden pahallı yok neden böyle fln diye, uzun uzun muhabbet ettik

:arrow: 1-fiyatların $ dan €'ya dönmesinin sebebini artık amerikadan değil avrupadaki depodan gitarları getirttiği için olduğunu söylemişti...bu doğru ise iyatların €ya dönmesi mantıklı karşılanabilir, fakat siperiş verip 1 -2 ay bekleyen arkadaşlar var, maden avrupadaki depodan geliyor, neden bu bekleme süresi bu kadar fazla?

:arrow: 2-LLL'de ön ödemeli diye bir seçenek var bilen bilir...örneğin bir sl3 1400€ ise, siz 1100€ veriyorsunuz ve 3 ay sonra gitarınıza kavuşabiliyorsunuz, ön ödemeli işte..peki arkadaşlar bu şu anlama da gelmiyor mu?BİZ BU GİTARI İSTERSEK 1100€'da SATABİLİRİZ....bu sizce çifte standart değilmi? yada bu aleti bu fiyattan satma imkanları üstelik kar ederek satma imkanları varken neden halaa nerden koparsak düşüncesi var?

:arrow: 3-sitede indirimler olduğu gözleniyor.amerika satış fiyatı 600$olan bir DK2M avrupada kar marjıyla beraber 600€. %18 kdv ile beraber 742€ eder, hadi buna gitarın parti mal olarak değil de tek başına geldiğini düşünerek 70€ diyelim am biz bu rakamı astronomik bir şekilde düşünüp 100€ (amerika gibi dünaynın öbür ucundan fedexle 150$ tutuyor)da kargo parası ekleyelim, etti size 842€...

peki kardeşim bu ne?http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=428

türkiye fiyatı 742-810-850€ olması gereken bir gitar nasıl olur da 1143€???

bu uçurumu lütfen serdar seçme bey S.B.ye sorun bari siz cevaplayın buraya yazın merakla bekliyorum...

serter beyin geçmişte vermiş olduğu mücadeleden bahsetmişsiniz, serdar seçme, fakat bugün kurduğu bu sistemle TÜRKİYE NİN PARASINI, TÜRK İNSANINI nağdur ediyor, buna ne demeli...

Bu forum nice ünlü türk müzisyenler gördü, nice büyük adamlar gördü, kaç tane sanatçı sandığımız adam burdan kendisini farklı bir kefeye koyduğu için insanlara kaba davrandığı için (misal H.C.Ö.) siteden şutlandı...S.B. sonuçta tünelde dükkan işleten bir amcamızdır, gelip de şuraya 2 kelâm yazmak kendisini küçük düşürmez....

sorumun yanıtını bekliyorum ha ;)

LLL yi kötülemek yerine onlarla uzlaşmayı da deneyebilirdiniz belki de gerçekten adamlara çok yüksek fiyatlı geliyor gitarlar benim tahminim vergiler yüzünden oluyor gümrük vergisi ekle birde satış vergisini ekle onca gitarın kargolanması satıcının karı nereye vardı iş ki jackson yani boru değil amerikada en ucuz dediğin gitar bile az çok bi para yani bunun üstüne saydıklarım eklenince baya bi tuzluya geliyor. ben bir çok dükkana girdim çıktım sahipleriyle konuştum toptan listelerini de gördüm yani ondan söylüyorum. Tabi LLL ninkini görmedim ama onların durumuda aynıdır diye tahmin ediyorum. Jackson gitarlarının fiyatlarını düşürmek bizim ve LLL nin elinde LLL ve forum insanları gider tepkisini jacson firmasına iletir. Hatta LLL dekileri razı edip yaptırsanız onların firmayla bağlantısı var bizi dinlemeseler bile LLL yi mutlaka dinleyeceklerdir. diye düşünüyorum

gidin alın abi music123 com dan falan ne diye LLL den alıyorsunuz ki madem orada daha ucuz. Niye kasıyorsunuz bu kadar Zaten LLL den alsan bile hemen gelmiyorsa ne anladım ben o işten

bir kere ben iftiraya uğradığım için tekrar belirtme ihtiyacı duyuyorum ki hiç firma ile en ufak bağlantım yoktur .
ikincisi Mastitis arkadaşım music123 den alın demişsin.musiz123 turkiyeye yollamıyor.baskası aracıılığıyla alsak gümrük demi takılcak garantisi yok gibi sorunlar cıkıyor.biz turkiyedeki mağazalardan usa fiyatlarında satmalarını beklemiyoruz.ve şu da var ki usa daki mağazalar bu fiyatlardan kar ediyor.sonuctu buradaki mağazalar distributor olduğu için daha ucuza alıyor malları.tamam vergi ödüyor dükkan kirası veriyor ... gibi masrafları var.ama bazı ürünler neden 2 katı fiyatına satılıyor.sözüm sadece laylaylom a değil.
aslında bu baslık ilk acıldığında laylaylom firmasının internet sitesi hakkında konusmak amaclı acılmıstı baska bir arkadaş tarafından.daha sonra bir çok kişinin bu firmayla sorunu olduğu ortaya cıktı.birkaç kişi acaba bir tüketici tepkisi gösterebilirmiyiz diye düşündü.ve ben bu görüşleri destekleyi bişeyleri baslatmaya calıstım.bu yaptığımız ayıp değil ,yanlıs değil.tüketici hakkını arar.
ilk basta uydurma bir site acmıstım.bu sitedeki söylemler biraz yanlıstı belki.mesela adının antlaylaylom olması.kötü bir baslangıc olduğunu kabul ediyorum.daha sonra turkrocktaki baslık kaldırıldığı için bir forum acma fikri doğdu ve actık.daha sonra bu forumda tek firma tartısılmasın diye düşündüm.çünkü bu adamlar taraflı sadece laylaylom u eleştiriyorlar denilebilirdi.ki hala deniyor.bu nedenle bende diğer mağazaların baslıklarını da actım foruma.o mağazalar hakkındada sikayetler oldu. (freerock.talkthis.com dan bakabilirsin)
birde neden jackson diyen arkadaşlar var.diğer firmalara neden sikayet yapılmıyor diyenler var.arkadaşlar bir yerden baslamak gerek.10 tane firmaya birden tepki gösterince bir sonuc alınmaz doğal olarak.bu yüzden jackson a atıldı mail.şikayet edilen firmanın da laylaylom olmasının nedeni ise malesef müşterilerin coğunun memnuniyetsiz olusudur.ben ist yada ankarada girmedim bu mağazaya.ama izmirdekine cok girdim.bir daha girmeme kararı aldım sonra.bir sürü şikayet var zaten ortada.sonucta bana provakator diyen arkdaşlar bilsinler ki o mail atanların çoğu bu firma ile sorun yasamıs insanlardır.kimse bosuna konusmuyor burada.

kısacası tüketici her zaman hakkettiği ilgiyi alakayı ve fiyat politikasını ister.hakketmediğinede karsı koyar.protesto eder.bu işin altında kötü niyet aranmamalıdır.bakın kıvılcım müzikte geçen gün bir terbiyesizlik yapıp arızalı catlak geri iade edilmiş b stok bir gitarı baska bir arkadaşa sıfır diye satmıs.bunada cok kızdım yazdım.x sirketide böyle ayıp yapsın yazatım.evet taraflıyım ben aslında.tüketici tarafındayım.bence bundan sonra bahsi geçen sirketler tüketiciye daha cazip tekliflerde bulunmalılar.bu iş için ortak bir nokta bulunabilir.ben cok isterim sb. beyle konusmak.kendisi gelip bizle tartısırsada cok sevinirim.bize bu ürünlerin kendilerine gelen alış fiyatlarını belgeleriyle acıklarlar ise bende özür dileyeceğim.hepimiz dort işlem biliyoruz.verginin yüzde kac olabileceği konusunda fikirlerimiz bilgilerimiz var.bu fiyatlar normal değil.kim ne derse desin.ben peşinde imndirim yapacağım diye binbir dil dökmek zorunda edğilim.benim 500 e aldığım gitarı 1 gün sonra 800 e satmamalılar.herkese aynı fiyat olsun.müşteri ve satıcı memnuniyetini arttırmak için forumun kapatılmaması gerekmektedir bence.tartısırsak firma yetkilileride burada olurlarsa cok seviniriz.

ya bi kere internetten satın almak bi gitarı çok yanlış...

Gitarı denemeden çalmadan nasıl almayı düşünüyosunuz...
arkadaş music123 ten alın demiş ama yani bence çok yanşıl
katgo da başına bi şey geldi mi bi da onla uğraş işin yoksa
hadi gitar ageldi diyelim denemeden aldığığın gitar şansına olcaksa o gitardan hayır gelmez ne benim içime siner ne de başkasının...

arakadaşlar bilindiği üzere bir süre önce jackson fender bünyesine katıldı.. burdan gelen tepkiye jackson firması gerekli duyarlılığı gösterirse kıvılcım fender bayisi olduğundan ötürü istediği takdirde jackson ı rahatlıkla alabilir..

böyle bir durumun bize getirisi ne olur, kıvılcımında fiyat politikasını fazla destekliyemeyiz ama nispeten laylaylom dan daha insaflıdırlar, onunda ötesinde müşteri ilişkileri olarak mukayese bile edilemez, zira şuan tünel mağazasında türkay ve barış gayet ilgili arkadaşlar "bizden alda ne alırsan al.." mantığında davranmadıkları için ayrıca takdir ederim..

böyle bir durum fiyat olarak çok önemli bir tatmin sağlamasada en azından dükkana girerken kronik "bakalım yine ne yapıpda sinirimi bozacaklar.." diye düşünme rahatsızlığından kurtulmuş oluruz..

ben de bugün ankara laylay.a gittim arkadaşlar. oylesine dk2 , dx10d fiyatlarını sordum. bakalım indirdim olmuş diye. ordaki amca da bana yeni fiyat listesi gelicek zamlanacak ama eski fiyat listesinde veririz sana dedi. ne kadar dedim..

dk2=930 euro
dx10d=860 euro

dahada zamlancakmış amcanın dediğine göre...

Arkadaşlar size bazı gördüğüm şeyleri anlatmak istiyorum. Birincisi Laylaylom'dan:
Geçtiğimiz yaz Laylaylom'a gittim. Kapıdan içeri girdiğimde çok şaşırdım, çünkü maazadaki görevli gömleğinin tüm düğmelerini açmış, müşterilerini FIRINCI ATLETLE karşılıyordu. Düşünebiliyormusunuz, bir mağazaya müşteri olarak giriyorsunuz böyle bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Çok komik geliyor belki ama gerçek.

İkinci olay da Trio Müzik'ten:

Yaz sonuna doğru ne gitar alacağıma karar vermek için Kerem'e soru sormaya Trio Müziğe gittim. İbanez RG1570 le Schecte C1 Blackjack arasında kalmıştım. Gidip sordum. Kerem bana Schecter almamı söyledi. Hemde Ibanez sattıkları halde! Bana söylediği şuydu: "Biz burda da Ibanez satıyoruz görüyosun ama genede önermiyorum. Gitar ucuz, basit birşey değil."

İki dükkan iki satıcı profili... Karar vermek pekte zor değil.

Geri