Manyetik Seti Bağlantısı

S.Duncon Slash aph 2 manyetiklerim geldi :) bi heyecan epiphone les paulumun arka kapağını açtım ve neyi atladığımı fark ettim :)
Önceki manyetik sistemi single/humbucker (push/pull) bölünmüş olduğundan ve önceki probuckerlar 5 kablonun birleştiği soket ile potanslara baglanıken yeni manyetiklerin ucundan sadece tek kablo ucu cıktı. Bu durumda bu tek kablo ucunu soketli sisteme nası lehimleyeceğimi bilemedim.
Yeni manyetikleri arada single kullanmak yani split olması gibi bir beklentim de YOK. Potansları değiştirmek gerekiyor mu yoksa soket sistemini söküp lehimlemek yeterli midir? Ya da baska birsey? Bu Konuya çok fransızım bu arada cevaplarken aklınızda olursa sevinirim :)

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tesekkurler soketin girdiği dişi taraf 5 li, bu durumda erkek sokette 5 li olmalı, ozaman soru su: bu tek kablo ucu erkek soketteki 5 giristen hangisine lehimlenecek?
IMG-20150327-00745.jpg IMG-20150327-00746.jpg

Dosyalar

• IMG-20150327-00746.jpg
    IMG-20150327-00746.jpg
    174.1 KB · Gösterim: 203
Son düzenleme:
Tek tek dene kabloyu değdir gitara manyetiği monte etmeden değdirip manyetiğin üstüne bi tornavida ucuyla tık tık vur amfiden ses alırsan doğru demektir.

Geri