Epiphone Les Paul

bahsettiğim fender stratocaster..
stratların sapı hayli incedir les paul lere göre..
les paul lerin tombul bir saba sahip olduğunu herkes bilir..
bende de bi strat highway bi de les paul var ve farkı gayet rahat hissedebiliyorum..

Elimde Usa Deluxe Fender Strat var,kendi Epi'm limited olduğu için onu saymıoyrum ama arkadaşlarımın Epi Les Paul standartlarıyla çok çaldım.Hiç bi fark yok kalınlık konusunda..

sapın tombul olması bu gitarlarda bi özelliktir..
yani dezavantaj olarak söylemedim..
sap kalın ama dengesiz değil, ergonomiktir..
harika bendler yapmayı olanaklı kılar..
fender ise hız gitarıdır..

epiphone les paul serisinin en ıyısı kesinlikle standart dır..
ben bunu bilir bunu söylerim..

tartışmaya mahal yok arkadaşlar..

Fender mi hız gitarı :? Neyse sen haklı ol bakalım ama '50lerde gitaristler için hız çok önemli bi özellik değildi bunu not düşiyim..Hız için Ibanez derim,super wizard klavye ;)

Vine_Inlay demiş ki:
Fender mi hız gitarı :? Neyse sen haklı ol bakalım ama '50lerde gitaristler için hız çok önemli bi özellik değildi bunu not düşiyim..Hız için Ibanez derim,super wizard klavye ;)

Şu anda 50'lerde değiliz, o zamandan beri Fender'ler birçok değişiklik geçirdi. Ayrıca hızın önce sende olması lazım, sonra gitara suç atanlar çıkıyor bu hız gitarı değil diye. Ben sana Iron Maiden diyim...

manyetik_porecesi demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:

Şu anda 50'lerde değiliz, o zamandan beri Fender'ler birçok değişiklik geçirdi. Ayrıca hızın önce sende olması lazım, sonra gitara suç atanlar çıkıyor bu hız gitarı değil diye. Ben sana Iron Maiden diyim...

arabayla hız yapmak vardır hız için tasarlanmış arabalar vardır ;) ikisini birbirine karşıtırmıyalım..

Vine_Inlay demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:

arabayla hız yapmak vardır hız için tasarlanmış arabalar vardır ;) ikisini birbirine karşıtırmıyalım..

Kimi arabalarda yeterince hız yapılmaz çünkü araba o hıza ulaşamaz. Şöförün bu kounda yapabileceği birşey yoktur. Ama gitarda böyle bir durum yoktur, sen hızlı çalabiliyorsan İbanez'de de çalarsın SX'te de. Tabi, İbanez'de hızlı çalmak daha kolay olacaktır ama sonuçta tamamen gitarda bitmiyor iş.

Vine_Inlay demiş ki:
Vine_Inlay demiş ki:

Kimi arabalarda yeterince hız yapılmaz çünkü araba o hıza ulaşamaz. Şöförün bu kounda yapabileceği birşey yoktur. Ama gitarda böyle bir durum yoktur, sen hızlı çalabiliyorsan İbanez'de de çalarsın SX'te de. Tabi, İbanez'de hızlı çalmak daha kolay olacaktır ama sonuçta tamamen gitarda bitmiyor iş.

Gitarın klavyesinin rahat çalmakta çok büyük önemi var.Kimse kalas gibi bi gitarla süper hızlı sololar atmayı beklemez.Ben blues vari kontrol gerektiren sololar atarken kullanıyorum sadece Fenderi,Iron Maidenin gitarının sapını görmeden yorum yapmak hoş olmaz,stok haliyle kullandığını nerden biliyoruz gitaristin belki modifiye vardır,gerçi çok da hızlı çalmıyolar daha çok hammer on pull of falan yapıyolar o gitaristler ama yani fender kullanan hızlı gitarist deyince akla gelen Malmsteenin gitarının stok bi fender olamdığını biliyosundur muhtemelen :!:

epi

standart daha iyidir bence, standartın siyahını ben kullanıyorum şu an renkler mevcut ,fiyatı da 1000 ytl civarı olması lazım
ve bence limitedlara karşı bir hayranlığım var ama alamadım bir de goth modeli vardı o da çok güzeldir hatta forumda satılıyordu bir tane. ben çok fazla yetkin bi adam değilim gitar konusunda ama cevaplanmamış gördüm soruyu

ben epiphone les paul studio kulanıcısıyım alamdan önce 2 kişi anlkardaki neredeyse sıfır tüm epipleri dendik bunu ikinc el aldım 2002 kore yapımı sıfır standarttan daha rahat kalvyesi var çin malı olanlardan ve tonları süper üstünde kapalı huımbucker var sıfır dstudiolarda open coil humbuckerlar vardı. çok harika bir sustaine e sahip epip alırken denemeden aynı modelden 2 tane karşılaştırmadan alma derim. doğru epipyi buluncada pişman olmazsın derim.

epiphone'un herşeyinin el yapımı olduğunu hiç sanmıyorum. hatta les paul special II diye bir modeli var ki, kontrplak gövdesiyle, plastikten beter akort kulaklarıyla, en ucuz washburnleri mumla aratacak bir gitar. üstelik de üzerinde epiphone yazdığı için 300 dolara fln satılıyor.

ben de 2. bir gitar arıyordum ki; cort zenox'u gördüm. peşin fiyatına 330 YTL verip aldım. çok rahat bir sapı ve yekpare maun(mahogany) gövdesiyle hoş bir akustik tonu var. manyetikler zayıf. ama, o değiştirilebilir. arkadaşımın epi. lp studio'su için de aşağı yukarı aynı yorumu yapabilirim. ve o 550 dolar verdi.
gibson da, epiphone da her sene binlerce gitar üretiyorlar. hepsini elde yapacak usta dünyada yok. onun için cort'un j&d brothers'ın ve bunun gibi isim yapmamış markaların iyi gitarlarına bakarsan; epiphonela aynı kalitede birşeyler bulup, üstelik de 200 dolar az vermiş olursun.

Arkadaşlar elimde Cort X-2 gitar Boss GT-6 processor ve alalade bir SX 10w amfi var.GreenDay, Pixies, Direc-T, Marilyn Manson, White Stripes vs.. çaldığım ve dinlediğim müzik türleri.
Gitarımdan memnun sayılırım yalnız şimdi elime başka bir fırsat geçti Epiphone Les Paul Special II model bir gitar uygun fiyata bana gelecek tabi ben oke dersem acaba elimdeki gitarı satıp epiphone u almam hem tarzım açısından hem de gitarın tonları açısından beni memnun edermi?Ayrıca Les Paul gitarların klavyesinin kalın olduğunu biliyorum Cort X-2 ilk gitarım olduğu için parmaklarım ince klavyeye alıştı diyebilirim.Sizce Epiphone da çok zorluk çekermiyim? Solo ağırlıklı çalıyorum gitarı bu yüzden biraz tereddütteyim.Ama Epiphone adı ve Les Paul hayranlığıyla beni çağırıyor.Sizce ne yapmalıyım çok kararsızım teşekkür ederim.

arkadaslar ya bende epiphone les paul studio var amcam almis ama kore mi cin mi onu bilimiyorum nasi ogrenebilirim

valla öyleymiş ya bu başlığın açılması baya iyi olmuş bende bir lp sahibi olmak istiyorum ama olamıyorum ve iki kere daha çala bildim lp kasa gitar :( param olunca ama bi gün bende alcam :) belkide gibson nasip olur :) :)

Geri