Bertuğ Cemil

Aslında dogruyu soylemek gerekırse ben bertug cemil i yagmur parcasıyla tanıdım.Ve bu sanatçı hakkında pek bi bilgimde yok.Ama sesinin guzel oldugunu soyleyebılırım.Diğer albümünde kendını daha iyi tanıtacagına inanıyorum. ;)

bertuğ cemil'in kaygı şarkısı favori şarkılarımdan ..
Tarzını"anadolu rock "olarak yorumluyorlarmış bazıları...o zamanlar çok üzülüyormuş BERTUÐ CEMİL..

bertuk abiyi çok seviyorum...
albümün kendine has ve eskileri(malumunuz bahsetmişsiniz) yad eden bir havası var...
ve albüm bence kendi içinde düzenli ve tutarlı...
ama bertuk abinin canlı performansını sevdiğimi söyleyemeyeceğim...uzun yıllar barlarda çalıp söyleyen birinin daha sağlam ve canlı bir performans sergilemesini beklerdim ben...

ve eğer yaparsa ikinci albümünü çok merak ediyorum...acaba oluşturduğu bu hoş havayı sürdürecek mi yoksa farklı bir tarzda(aslında şekilde) bir saund mu deneyecek ??? (aslında bir röpörtajında; neden farklı türleri denemeyeyim demiş ti ama...)

Bakıyorum da bazı arkadaşlar basit kimliklerini foruma yansıtmaktan geir durmamışlar. En azından müzik yapan birine, kendi sözünü yazan, bestesini düzenlemesini yapan, bunları geçtim Türkiye'nin en iyi gitaristlerinden biri olan Bertuğ Cemil'e laf atınca egolarınızı mı tatmin etmiş oluyorsunuz... Törpü lazım size...

nilgülle düet tipik bir bakkal olma çabası.yeni kıraç&funda versiyonu güya.ayrıca dizi teklifleri beklediğini söyleyen de kendisi.en iyi gitaristlerden olduğu olmadığı kimin umurunda ki? kendinin bile diil belli ki.

görünen müzik,görünen kişilik klavuz istemiyo..bunu ancak müzikten gerçekten çok iyi anlayan aynı zamnda çok iyi müzik kulağına sahip olan insanlar anlar....ben bu adamda hiçbişey göremiyorum ..yazık kiiii..........

Geri