Erkan Oğur

sanırım kopuz erkan oğur'un icadı değil..erkan oğur kopuzu eski ve unutulmuş güzel bir çalgı olduğu için çalıyor diye biliyordum..tanıyan biri varsa onu çağırsa buraya da sorsak!?

Çok sevdiğim ve dinlemekten büyük keyif aldığım bir sanatçı...Çok üretken olduğu da bi gerçek; sadece melodi-şarkı-nota anlamında değil enstruman anlamında da öyle ki pek az kişinin ustalaştığı bi konu.Ben Anadolunun birikimi, köklü müziği alıp, yoğuran ve varyasyonlar halinde yorumlayan kişi ve gruplara bayılıyorum. Bi Laço Tayfa, AsiaMinor ve tabii ki Erkan Oğur..Hepsi saygı duyulası ve yolları takip edilesi, gerçek sanatçılar.

Kopuz Erkan Oğur'un icadı değil, zaten var olan bir çalgı. Hatta sanırım yanlış hatırlamıyorsam Ahmet Kanneci mii ilk defa tavsiye etmişi Ahmet Kanneci mi kopuzu ona vermiş öyle bir şey vardı

Ne yazık ki, E-bow da, kopuz da, fretless gitar olayı da Erkan Ogur icadı değil... Kendi perdesizini kendi yaptıgı dogru tabi... Tabi insan bu kadar iyi bir müzisyen olunca, hakkında böyle kücük capta sehir efsanelerinin olusması sasırtıcı değil :)

e-bow' u kayıtlarında kullanmıs müzisyenler:
http://www.ebow.com/ebow/record.htm

fretless gitara da dair kısa tarihi bilgi:
http://www.unfretted.com/loader.php?LINK=history

Büyük müzisyen, saygıyla selamlıyoruz.

Ne zaman dinlesem ağlamaklı olurum ve o hissiyatı başka hiçbir müzik vermez bana... Böylesi tanınıpta bukadar arka planda kalmak isteyişide haylice takdire şaayan.. Geçenlerde trt de bi sohbetini izlemiştim ,, Sanki kameraların arkasından biri silah zoruyla konuşturuyor adamı.. ''Hayatım müzik gerisi cırt '' der gibi.... Allah başımızdan eksik etmesin ne diyeyim......

Erkan Oğur.Görünce düğme iliklenesi şahsiyet.Zeynebim ve Hey Onbeşli favorilerim.Hiçbi şey yokken Zeynebimi söyler dururum.Arkadaşlar da bi anda garip garip bakmaya başlarlar.Mütavazı ve üstad.Zaten büyük olan söylerse büyüklüğünü, ne kadar büyük olabilir ki?

Erkan Oğur, bizim gibi fırındaki müzisyenlerin bilinçaltında tahtla oturması gereken bir adamdır. Müzisyenlik olarak da, tavır olarak da...

Bir röportajda soruyorlar:

-Müzik piyasasının bugünkü durumunu nasıl buluyorsunuz?
-Müzik ve piyasa kelimelerini birbirine hiç yakıştıramıyorum...

Geri