Erkan Oğur

Roth-Azad demiş ki:
Ya internette bir sitede vardı kronolojik olarak perdesiz gitar kullananlar diye.. 90'lara falan gelincede Erkan Oğur'dan bahsediyor.

90 lar mı oha derim buna

1984 MFÖ Güllerin İçinden/Bu Sabah Yağmur Var İstanbulda
1987 MFÖ Tam Ortasındayım
1988 Cem Karaca Töre
1989 İlhan İrem Derin Uyku
1988 İlhan İrem Buruk
80 lerde Çekirdek sanat evi kayıtları.

Erkan Oğur gerçekten aşmış bir insan. Bana kalırsa Türkiyde'ki en önemli sanatçı. Resmen onun hakkında yazıcak bir ey bulamıyorum.

Ama herkes "Bir Ömürlük Misafir" albümünü dinlemeli. Hayatımda dinlediğim en iyi albümlerden biri.
(Başta sıkıcı gelebilir bir kaç kere dinleyin :) )

ben ilk olarak ismail hakkı demircioğlu'yla beraber yaptıkları 'gülün kokusu vardı' albümüyle dinlemiştim erkan oğur'u. daha sonra bulabildiğim bütün albümlerini aldım. bu arada bu forum çok güzel olmuş paylaşım açısından. kendisi hakkında bildiklerini paylaşıp bizi bilgilendiren arkadaşlara teşekkürler. kendisi gerçekten büyük bi üstad. umarım bigün tanışma fırsatım olur.

Bir Bülent Ortaçgil konseri sonrası kendisiyle ufakta olsa konuşma fırsatım olmuştu. "Sizi seviyoruz" dedim, "Sağolun" dedi. Bir de ellerinden tuttum...
Çok güzel bir andı.

deadly demiş ki:
Adam perdesiz gitarı icad etti, o yüzden Türk Rock'ta bence...

başka birşeyi yokmu bu adamın deadly kardeşim? bence roth.un da dediği gibi tek kelime ile üstad.

ama kendisiyle ilgili olarak olumsuz (bence) birşey duydum msm.de ders vermek üzere çağırıldığında "müziğim okulda öğretilmez, yaşanarak öğrenilir" gibi birşey söylemiş. tam olarak hatırlamıyorum ama bunun gibi birşeydi. bu duruşu desteklemedim. herkez böyle düşünürse hiçbir şekilde ilerleme olmaz müzikte.

ayrıca bursada ismail hakkı demircioğlu ile beraber verdiği bir konserini izlemiştim. sahne olumsuzluklarına rağmen iyi bir konserdi.

copadam demiş ki:
Bir Bülent Ortaçgil konseri sonrası kendisiyle ufakta olsa konuşma fırsatım olmuştu. "Sizi seviyoruz" dedim, "Sağolun" dedi. Bir de ellerinden tuttum...
Çok güzel bir andı.

Ben de bir Bülent Ortaçgil konserinden sonra yanına gitmiştim imza istemek için. Ellerim nasıl o kadar titredi anlamadım genç bi kızın Tarkan'ı gördüğü gibi hissettim kendimi. Ben de senin gibi bi şeyler dedim o da aynen böle sakin cevaplar verdi :) .

Aziz_Korsan demiş ki:
deadly demiş ki:
Adam perdesiz gitarı icad etti, o yüzden Türk Rock'ta bence...

başka birşeyi yokmu bu adamın deadly kardeşim? bence roth.un da dediği gibi tek kelime ile üstad.

ama kendisiyle ilgili olarak olumsuz (bence) birşey duydum msm.de ders vermek üzere çağırıldığında "müziğim okulda öğretilmez, yaşanarak öğrenilir" gibi birşey söylemiş. tam olarak hatırlamıyorum ama bunun gibi birşeydi. bu duruşu desteklemedim. herkez böyle düşünürse hiçbir şekilde ilerleme olmaz müzikte.

ayrıca bursada ismail hakkı demircioğlu ile beraber verdiği bir konserini izlemiştim. sahne olumsuzluklarına rağmen iyi bir konserdi.
Ben bir tek onu biliyorum abi o yüzden :) Boşuna dememişler ne kadar bilirsen bil bilgin karşındakinin seni anlayacağı kadardır diye :p

onun için bir şeyler yazıcam ama ben kimim ki ona eleştiri yapayım diye düşündüm.. hayatını müziğe adamış bir insan var karşımda.. doğrusu söylediklerimden çekinirim. ama dinlediğim her güzel müzikte altından bi yerlerinden erkan oğur un çıkması artık beni şaşırtmıyor.

duyduğuma göre (bir arkadaşımın abisi bunların tayfadanmış :) ) gitarı eline alınca kapanıp kaskatı kesilmiş bir şekilde iki saat aralıksız çalıyormuş. arada erkan abi die dürttükleri halde bir cevap almıyorlarmış. :)

saygı duyulur.. sevilir.. güzel şeyler yapıyor...

Geri