Erkan Oğur

hayatımda dinlediğim en güzel en hisli beni en çok etkileyen ve üstüste dinlediğim en güzel parça erkan abinin dünya adlı parçasıdır tabi yavuz çetininde bu şarkıda çalması etkiside var ama türkiyenin en iii müzisyeni kim bilir belkide dünyanın bana göre

deadly demiş ki:
Aziz_Korsan demiş ki:
deadly demiş ki:
Adam perdesiz gitarı icad etti, o yüzden Türk Rock'ta bence...

başka birşeyi yokmu bu adamın deadly kardeşim? bence roth.un da dediği gibi tek kelime ile üstad.

ama kendisiyle ilgili olarak olumsuz (bence) birşey duydum msm.de ders vermek üzere çağırıldığında "müziğim okulda öğretilmez, yaşanarak öğrenilir" gibi birşey söylemiş. tam olarak hatırlamıyorum ama bunun gibi birşeydi. bu duruşu desteklemedim. herkez böyle düşünürse hiçbir şekilde ilerleme olmaz müzikte.

ayrıca bursada ismail hakkı demircioğlu ile beraber verdiği bir konserini izlemiştim. sahne olumsuzluklarına rağmen iyi bir konserdi.
Ben bir tek onu biliyorum abi o yüzden :) Boşuna dememişler ne kadar bilirsen bil bilgin karşındakinin seni anlayacağı kadardır diye :p

:D anladım deadly. ama tam bir müzik adamı. çok sağlam bir müzisyen.

Türkiye'deki en büyük müzisyenlerdendir . Tüm telli çalgıları çalabiliyor . Bağlama ve gitarda aşmıştır zaten . Arif Sağ Erdal Erzincan falan da çok iyi bağlamacıdır ama asla Erkan Oğur kadar mükemmel olamazlar . Eşkıya'nın film müziklerini de yapmıştır kendisi . Tek kelimeyle o soundtrack de mükemmeldir !

Erkan Oğur ...

Fazla söze gerek yok , adı yeter !

kimse yanlış anlamasın,erkan uğurun bütün albümleri var bende.hepsini de severim.ayrıca forum da hakkında söylenen bütün özelliklere sahip olduğunu da biliyorum.söylenelere ek olarak erkan uğurun mix ve mastering konusun da da bazı şeylerin türkiyede ve hatta kısıtlı imkanlarla yapılabileceğini de göstermiş olduğunu düşünüyorum, kalan müziğin ses kalitesinin arkasında da biraz o vardır.ve sırf bu özelliklerinden dolayı pek çok röportaj da söylediği bir şey, artık beste yapılamayacağına,ancak tekrar edilebileceğine dair fikri, neyi kastettiğini bilsem de,katılıyor olsam da bu görüşün sırf cover üzerine oturmuş, yenilik diye amfi ayarlarıyla oynaşmanın, elektornun yanında bağlama kullanmanın,şuraya hiphop ,buraya rap oraya arabesk altına ney üstüne sitar koymanın, bin defa yapılmışı binbirinci defa bilmem ne yorumuyla sunmanın, bunu bile yapamıyorsa ulan madem bu tutmuş ben de bunun gibi bişey yapayım diyenlerin hezeyanlarının sunulduğu bi ülke de erkan uğurun bunu söylemesini herkesin işine gelen bişey olduğu için doğru bulmuyorum,
çünkü artık hakkaten beste diye bi şey kalma dı be abiciğim. her kes başkasının fıyakasını aşırıp beste diye yutturmaya çalışıyor.
erkan uğurun inanmadığı birşeyi söylemesini beklemiyorum, yukarıda bahsettiğim şeylere beste demesini hiç istemiyorum,ama halen iyi şeyler üretiliyor bu ülkede ve bu şeylerin iyi tarafı yalnızca işçiliğinde yatmıyor.belki aşık veysel mahsuni şerif gibi birilerinin çıkacağı çağları geride bıraktık ama erkan uğur gibi biri buna katkıda bulunmamalı
üstadımız beste olmaz derse, bi müzisyenin geleceğindeki en iyi ihtimal biraz karakterliyse tabi
yavuz çetin olabilmektir.o da biraz zor,her iki anlam da da.

Yanlış anlaşılmasın, sadece dikkâtimi çektiği için soruyorum: Bütün albümlerine sahip olunan birinin isminin yanlış bilinmesi tuhaf değil mi? :roll:

bence Erkan Oğur'u kelimelere,cümlelere dökmek imkansız..tarif edilemez biri..bir insan nasıl bu kadar güzel eserler üretebilir ya da hepsi mi kusursuz olur?muhteşem bir müzisyen diyicem ama Erkan Oğur isminin yanında çok basit kalıcak...

hocam saygılar perdesiz gitarı icat eden büyük müzisyen...önünde saygıyla eğiliyorum.türkiyenin en iyi müzisyeni.en büyük isteğim kendime ait bir albumde onunla çalışmak en büyük hayranıyım...

Erkan Oğur'un tüm albümleri ve şarkıları mükemmel.Türkiyede tam anlamıyla bilinip değeri verilmesede gitar üstadı.ayrıca ne yaptığını bilen,başarılarının rastlantı olmadığı bir kişi.Okay Temiz(Türkiyede davula hüküm süren bi kişilik),erkan oğur..bu üstatlara daha fazla ilgilenmeliyiz.(bence)gereken bu.

pencereden kar geliyor, zeynebim,bülbülüm altın kafeste,kırmızı buğday... die uzar gider bu liste.

öylece saatlerce durup düşündüğümü hatırlıyorum..

sağol üstad sağ ol..

hakkinda cok kafa yorulmasi gerekli sahsiyet.sadece okudugum yorumlardan birinde bi yanlislik var onu duzeltmek istiyorum.mimar sinan uniden muzik dersi vermesi istendiginde benim muzigim ogretilmez yasanir filan gibi bi laf var burda yazilan..bunun tamamiyle uydurmadan ibaret oldugunu solemek istedim cunku kendisi bi sure bilgi universitesinde ders vermis ve hocalik yapmistir ayni zamanda perdesiz gitar hakkinda ogrenmek isteyenlere her daikm yardimci olur..bi cok gencin onun nu8marasina ve ev adresine sahip oldugunu ben biliyorum..bi cok universiteli grubun demosunu dinler ve onlara tavsiyelerde bulunur/zaten bizim gibi olmayan asmis bu adam bole bi tavir takinamaz..gs universitesindeki b ortacgil konserinde ortacgil ogur konseri yazilan afislerdeki ismini silinmesini ve kendisinin ortacgilin sazcisi oldugunu soleyen bi adam hakkinda da ne solesek bos.

crito demiş ki:
sadece okudugum yorumlardan birinde bi yanlislik var onu duzeltmek istiyorum.mimar sinan uniden muzik dersi vermesi istendiginde benim muzigim ogretilmez yasanir filan gibi bi laf var burda yazilan..

küçük bir düzeltme : mimar sinan değil müjdat gezen sanat merkezi olacak. benimde aldığım bir duyumdur. bilgi üniversitesinde ders verdiğini bilmiyordum. senin dediğin de doğru olabilir. saygılar...

MarilynManson demiş ki:
Bu adam bir dahi..Öte insan yaratık..

Tuvalette otururken klozetin kenarındaki küvete geliyor gitarın sapı ve tutuyor kısa klavyeli gitar yapıyor...

Odtü Bahar Şenliklerinde ses sistemine cep telefonunun yaptığı titreşime ara solo atarak akıllara zarar bir eylemde bulunmuşluğu vardır...

Perdesiz Gitarı bulan ama patentini almadığı için ismini dünyaya sunmamamış bahtsız birey :)

Ben tüm albümlerini dinledim kaliteli türk müziği dinlemek isteyen herkes dinlemeli bence

ilk sayafaya baktımda yaklaşık iki yıl önce açmışım başlığı ve herşey aynen en ufak bir kırılma yok..devam büyük üstad :)

ne hoş dimi bir müzisyenin kendinden böyel övgü dolu sözlerle bahsettirmesi işte büyüklük orada..

tam bir eylem adamı sadece müzik yapıyor gerisine karışmıyor, bence erdem budur işte..

aramızdaki çoğu arkadaş müzik ile baya haşırneşir.benim umut ettiğim hepimizin bu erdeme ulaşması...
hı bu arada telvin tiro ve diğer görüntüleri erkan oğurun sitesinden edine bilirsiniz ilgilenenlere...

erkanogur.net

Geri