Les Paul Kasalı Gitar Tavsiyesi

Arkadaşlar Epiphone LP Tribute'lar nasıl gitarlar ?
Ben hala CR Custom'da ısrarcıyım :D:D
Arkadaşımda var Epi LP Tribute 1960, 1100 tl'ye almıştı hard case ile birlikte. Sıfır gibiydi gitar, böyle uygun bulursanız kaçırmayın derim ama sanmıyorum bulabileceğinizi. Ton olarak Cort'un en ufak bir eksiğini görmedim diyebilirim. Sıfır fiyatları arasında da 300-400 tl gibi bir fark var. Ben hard case ile birlikte Ibanez GRG270B+500 tl'ye aldım. 900-950 civarına geldi yani. Şuan sahibinden'de Epi'yi 1400'e satıyor birisi, Cort 950'ye var. İkisini de denemiş biri olarak aradaki 450 tl'lik farka kesinlikle değmez diyorum. Arada sadece Coil tap gibi bir fark var ama Cort'taki manyetik Coil tap'a uygun, switch değiştirilerek halledilir yani. O Cort'u kaçırmayın bence. (Satan kişi benmişim gibi oldu da ben değilim, benimki farklı bir renk zaten açtığım konuda da görebilirsiniz :D:D)

@frknkzlyl'e katılıyorum.
Birçok epiphone les paul denedim.
Hakikaten Cort CR ve TS serilerinin epiphone'lardan aşağı kalır yanı yok.
Hatta çoğu yönde fazlası var diyebilirim.
Ama bizim milletimiz ön yargıyı sever.
Epiphone logosu için gidip almayın derim.
Yıllardır Cort kullanıyorum.
Fiyat performans istiyorsanız tereddüt etmeden alınız.
Çoğu kişinin, tabiri caizse bir halta yaramaz dediği Cort'un 300 liralık modeli G250 ile birçok konsere çıktım.
Saatlerce çaldım.(Min 4 saat geneli 6 saat olmak üzere.)
Tık demedi, ah demedi vah demedi.
Cayır cayır çaldım ki tuşemde serttir abandıkça abanırım.
Lafı uzatmayayım,
Bütçen uygunsa Cr Customa yapış derim.
Gerek manyetikleri gerek donanımı ile tam bir fiyat/performans ürünüdür.
Saygılarımla..

Bir tane Vintage marka les paul sahibi olmuştum, çok çok üst düzey bir gitardı fiyatına göre.
Aynen Vintage de çok çok iyi ama Türkiye'de bulmak baya bi zor, zamanında çok aramıştım ama bulamadım maalesef.

Bir tane Vintage buldum. Pek bilmezdim Vintage ile ilgili teknik bişeyler lakin bu yorumların ardından biraz inceledim. Hakikatten bu fiyata evde bulundurulacak bir gitar olduğunu düşündürttü bana...

Selam,

Bende Les PAul bakıyorum son zamanlarda. Denediğim epiphone telleri hepsinde çok yüksekti.
Solo çalmak epey zor geldi.
Tel klavye yüksekliği ne kadar indirilebir, veya bu genel LP lerin standartımıdır. Çünkü hepsinde öyle.
Genelde fiyatlar 1100-850 tl civarı. acaba bu fiyata tereddüt etmemeliyim mi. Pek ayar yapmaya niyetli görünmüyorlar.

Selam,

Bende Les PAul bakıyorum son zamanlarda. Denediğim epiphone telleri hepsinde çok yüksekti.
Solo çalmak epey zor geldi.
Tel klavye yüksekliği ne kadar indirilebir, veya bu genel LP lerin standartımıdır. Çünkü hepsinde öyle.
Genelde fiyatlar 1100-850 tl civarı. acaba bu fiyata tereddüt etmemeliyim mi. Pek ayar yapmaya niyetli görünmüyorlar.
Bu konudan ben de muzdariptim ancak Les Paul model gitarların köprü ve klavye yapıları telleri belli bir noktadan sonra indirmeye pek uygun değil.
Kişisel tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki çok alçaltılmış teller hayal edilen rahatlığı sağlamadığı gibi sustainden de bir miktar kaybettiriyor. Gibson' ın tel yüksekliğini 1mm. civarına çektiğimde çok farklı bir gitar haline geldi ancak eski ses kalitesini de kaybetti ne yazık ki. Şu an yine 2 mm. civarı yükseklikte...
Bu kasa yapısından güzel ses almak istiyorsanız tel yüksekliğini çok düşürmeden çalmaya alışmak en sağlıklısı diye düşünüyorum.

denediklerim nerdeyse yarım santim (yani 3-4 mm civarı aralıkta). Telleri indirice cızırtı, fretlere çarpmaması gerek.
Gerçi bütün deneyip aldığım gitarların telleri ilk başta yüksekti. Hep ayar beklensinde olduğumu hatırlıyorum.:unsure:

Hepinize Tekrardan teşekkür ederim.Epiphone için Plain top düşünmüyorum.İkinci el almak biraz zor benim için.Vintage'lere baktım bir tane Beyaz var denemek isterim.Ama şuanlık durum CR250 gibi.CR custom istiyorum ama para yok ki :)

Gitar bende. Arkadaşıma ait. Maslak'ta stüdyoya koydum denemek isteyen yüksek volume ile deneyebilsin diye. Dileyen olursa evimde de deneyebilir. Her türlü yardımcı olunur. Yeter ki saçma teklif yağmasın ;)

Benim Epiphone Les Paul Standard PRO 'm var. Zuhal'den almıştım. 3 tane getirdiler hepsi birbirinden farklı tınlıyordu ama iyi denk geldi, benim aldığım şahaneydi. Çok memnunum şu an. Çok risk bu işler.

Geri