Gitarı Perdesize Çevirmek

İlk gitarıma artık ihtiyacım olmuyor ama atsan atılmaz, satsan satılmaz. O yüzden elden geçirmek istiyorum. Perdesize çevireyim çeşit olsun falan.

Gitar bildiğimiz cort action bass. Size sormak istediğim değer mi? Yoksa hiç uğraşma kenara as mı dersiniz? Öyle çok tutma ya da memnun kalmamama gibi bir durum yaşar mıyım?

İlk gitarıma artık ihtiyacım olmuyor ama atsan atılmaz, satsan satılmaz. O yüzden elden geçirmek istiyorum. Perdesize çevireyim çeşit olsun falan.

Gitar bildiğimiz cort action bass. Size sormak istediğim değer mi? Yoksa hiç uğraşma kenara as mı dersiniz? Öyle çok tutma ya da memnun kalmamama gibi bir durum yaşar mıyım?

Vaktinize yazık olur çünkü sonuçtan büyük ihtimal memnun kalmazsınız. Kullanmıyosanız atma/satma niyetinde değilseniz ihtiyacı olan birisine verilebilir.

satmayacaksan ve böyle bir işe niyetin varsa niye yapmayasın ki? işime yaramıyorsa bir dakika düşünmezdim. sırf bu iş için gitar almayı düşünmüştüm, hatta eski klasik gitarıma da kötü kötü bakmıştım, pahalı bir şey olmasaydı yapardım :D
her perdesiz gitar sesi duyduğumda veya karşıma çıktığında yine bi depreşir.
yalnız fretleri eritip de perdesize çevirmek daha isabetli olur sanırım, bir iki örnek görmüştüm böyle. sen mi yapacaksın, yapan var mıdır, bilmiyorum.

LightWave_Saber_SL_Fretless_Bass_fingerboard.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben anlamıyorum hocam bir ustaya yaptırırım. Öyle çok ses derdim yok, sadece bana seçenek olsun diye böyle bir şey düşündüm, aklıma da yattı biraz. Eritme muhabbetini de sorucam teşekkür ederim.

seneler sonra denk gelince yazdım perdesiz gitarların klavyeleri daha kalın teknik olarak perdenin olması gereken yüksekliğe kadar oluyor. perdeleri söktüm oldu şeklinde olmuyor bazı modellerde ki yine çok sağlıklı değil köprü 6 7 mm inebiliyorsa ki üst eşiğinde değişmesi ile değişik bir ayarda kısmen çalınabilir bir enstruman olabilir .

Geri