Positive Grid - Bias Fx

farkı ne ki acaba yani bende torrent i var su an ikisininde amp i fx e amfi modellemeleri icin yükledim diyebilirim
Bias amp te flanger chorus reverb delay gibi efektleri kullanamazsınız. Bias fxte lambaların türü, amfinin biası, power ve preamp katlarının türünü kontrol edemezsiniz. Yani tam tersi bir durum var. Bias fx adı üstünde efektlerin ön planda olduğu bias amp ise amfi yapısının ön planda olduğu programdır. Ha bias amp te oluşturduğunuz amfiyi bias fxte kullanabilirsiniz.

Bias Fx i temin etmeyi düşünüyorum yılbaşında sorum şu positive grid firması yılbaşı indirimi tarzı bişey yapar mı ve temin etmeye değer mi ? Desktop sürümünü temin edeyim diyorum 60 dolar daha makul professional ı 160 dolar biraz aşıyor beni ve youtubeda ''Bias Fx best tone'' tarzı videolar var acıklamalarına Tonecloud linki koyuyorlar burdan indirin diye,ben şimdi desktop sürümünü alınca bütün efektlere ulaşabilicek miyim örnek veriyorum Mesaboogie li tonlar yapmışlar bunlara mesela;
Şimdiden teşekkürler.

Positive Grid

Burada farkları yazıyor.

İkisinden birisini almak durumunda ise Bias Amp derim, neden? Bias amp tarzı vst başka bilmiyorum ben, ama efekt ihtiyacını internetten bulacağın bedava vstler ile de giderebilirsin.
Dostum şimdi bias amp ile burdaki mesa tonlarını alabilir miyim artı cubase vst pluginleri ile gitarım da epiphone sg G400 pro,Dediğim ton 11:40da başlayan ton

Son düzenleme:
Bu programlarda kullanıcı kısıtlaması var mı? Yani programı indirdik 2 bilgisayara kurabiliyor muyuz? veya Bilgisayara format atmak zorunda kaldık ( yedeğini vs alamadık). Tekrar ücretsiz olarak indirebiliyor muyuz? Yada bilgisayarımızı değiştirdik. Eskisindeki bu programı aktarabiliyor muyuz? Kafamda deli sorular.

Bu programlarda kullanıcı kısıtlaması var mı? Yani programı indirdik 2 bilgisayara kurabiliyor muyuz? veya Bilgisayara format atmak zorunda kaldık ( yedeğini vs alamadık). Tekrar ücretsiz olarak indirebiliyor muyuz? Yada bilgisayarımızı değiştirdik. Eskisindeki bu programı aktarabiliyor muyuz? Kafamda deli sorular.
bildigim kadarıyla bikere üyeliğinize lisans aldınız mı süresiz size ait oluyor silseniz de indirebiliyorsunuz yani

Positive Grid indirdim demo versiyonunu denemek üzere. Gecikmeyi bir türlü halledemedim.
Önceden Guitar rig 5 kullanıyordum ve gecikme ile ilgili bir sorun yaşamadım.
Positive grid de ses kartını göstermeme rağmen düzgün ses alabileceğim ayara getirince çok gecikme oluyor. Yada gecikmeyi düşürüncede cızırtılı ses geliyor.
Acaba dedim guitar rig daha eski versiyon ve pc sistem kaynaklarını daha az kullanıyorda, positive daha güncel olduğundan daha mı fazla ram vs. istiyor. Pc i5 ve 4gb çokta kötü değil ama anlayamadım.

Positive Grid indirdim demo versiyonunu denemek üzere. Gecikmeyi bir türlü halledemedim.
Önceden Guitar rig 5 kullanıyordum ve gecikme ile ilgili bir sorun yaşamadım.
Positive grid de ses kartını göstermeme rağmen düzgün ses alabileceğim ayara getirince çok gecikme oluyor. Yada gecikmeyi düşürüncede cızırtılı ses geliyor.
Acaba dedim guitar rig daha eski versiyon ve pc sistem kaynaklarını daha az kullanıyorda, positive daha güncel olduğundan daha mı fazla ram vs. istiyor. Pc i5 ve 4gb çokta kötü değil ama anlayamadım.

Ses kartı nedir?

Ses kartı yüzünden bir gecikme olmayacağı kesin gibi. Guitar Rig ile kullandıktan sonra işletim sistemi güncelleme, donanım değişikliği falan yaptınız mı?

i5 CPU ve 4GB RAM ile bahsettiğiniz kadar kötü bir sonuç olmaması lazım. Asio4All kurulu mu sisteminizde?

İnternette de araştırdım şimdi, bu ses kartı ile ilgili spesifik bir Positive Grid(BIAS, Jam Up) uyuşmazlığı göremedim...

Ayarlar bölümünden;
Device: Asio seçiyorum
Output: Kendi ses kartımı seçmek istediğimde "Cant create i/o buffer" yazısı çıkıyor.
Normalde böyle olması gerekmiyormu?
Gerçi ayarları hep kurcaladım artık hiç ses gelmiyor:)

Ayarlar bölümünden;
Device: Asio seçiyorum
Output: Kendi ses kartımı seçmek istediğimde "Cant create i/o buffer" yazısı çıkıyor.
Normalde böyle olması gerekmiyormu?
Gerçi ayarları hep kurcaladım artık hiç ses gelmiyor:)
Sizin ses kartınızı seçemiyor, I/O Buffer oluşturamıyorsa o zaman driver'ını bir silip tekrar yüklemeniz icap edebilir. O şekilde deneyebilir misiniz? :)

Geri