Makine (Industrial) - izmir

Grup "I.P. (In Progress)"adı ile mart 2003'te İzmir'de kuruldu.
Ilk olarak 2003 mayıs ayında "Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri" kapsamında konser verdi.
Ekim 2003'te "Beri Blues Bar"'da sahne alarak bar hayatına başladı.
2004'ten itibaren DUNGEON(izmir), 222 PARK(eskişehir), ROXY(istanbul), OOZE(izmir), GAR BAR(eskişehir), BRONX(istanbul), FAITH CLUB(kuşadası), FUEGO CLUB(kuşadası), BIOS(izmir), OPUS(izmir), BERI BAR(izmir), Gönen Sanat Derneği(balıkesir), gibi yerlerde sahne aldı. Ayrıca İzmiRock 2006'da headliner olarak yer aldı..

MAKiNE 11.Tuborg Roxy Müzik Günlerinde;
3.lük derecesi ve Yuxexes Özel ödülünü almıştır.

Grup şu sıralar albüm çalışması içerisinde...

ayrıca "MAKiNE" her Çarşamba ve Cuma günleri İzmir Dungeon Bar'da sahne alıyor...

Vokal, Gitar...: Can UZUNALLI
Gitar..........: Levent DAVUL
Klavye.........: Ozan ÜLKE
Bas............: Çağdaş AKDOÐAN
Davul..........: Ozan İNAM

http://www.makineband.com/

• Konu Sahibi Konu Sahibi
son dönem yaşanan "Türkrock'ta başlık kaybolması" olaylarının bir ucu da bize dokundu ve 77 sayfalık eski başlığımız kayboldu..
Bu sebepten dolayı "geçici" olmasını umduğumuz bu başlığı açtık..
buradan devam..

ozaman konu fazla dağılmadan ben bi kaç şey söyleyeyim... :twisted:

izmir gibi bir yerde cesaret isteyen bir soundla daldınız piyasaya ve kendinize ait bir kitle yaratmayı başarabildiniz... ;) umarım herşey istediğiniz gibi olur....başarılar!!!!!!!

VİRÜS BAS GİTAR

baslıgı yeniden açmasaydınız ben açacaktım.benden çok yasayacaksınız. :D
makine yi özledik ama dungeon kapalı.bir dilegim var 7 ekim gecesi ooze da anemi ile düet ve düetler bekliyoruz ya da yer degiştirip söylemeler.sarkı istegimiz ise rammstein feuer und wasser olmadı du hast.
saygılar makine ye.

Turkiye nin en olmus gruplarindan biri.Cok iddali oldu derseniz izah ediim :D.Sahne performansi olarak gordugum en iyi turk grup ozellikle vokalin seyirciye hukmetme niteligi kolay bulunur bi ozellik deil vokal disindaki her elemaninda ayri ayri ozellikleri ve basarili sahne performanslari var.Imaj olarakta gayet basarili birbirleriyle uyumlu ve tarz yakalamis bi grup.Muzikalite olarakta hepsi gormus gecirmis tecrubeli muzisyenler tek tarzda kisitli kalmamis insanlar enstrumanlarina hakimler metronomlu ve hatasiz caliyorlar.Gayette ozgunler izmirde duman morve otesi arebesk rock populeritesi olan bir ortanda AYI gibi playlist hazirlayip dinleyenleri dovduler daha ne .Besteleride anladigim kadariyla bilincsiz gelmiyor saglam adimlarla geliyor.Ilk albumlerini insallah bu sekilde saglam adimlarla sindire sindire cikarabilirler..

Forumun kaybolması ve Dungeon'ın kapanması eş zamanlı gerçekleşince korkmuştum acaba herşey bir hayalmiydi diye 8O
Neyse ki makineband.com da imdadıma yetişti, hayal olmadığını anladım :D

Hazır bişiler yazmışken şarkı da isteyim ki bomboş bir msj atmış olmayım
Rob Zombie - Dragula

makine gibi tıkır tıkır çalıp da el yapımı gibi manevi zevk veren kardeşlere selamlar... en azından bu başlıkta hiçbir insanın müziğiniz hakkında "akılsız" kelamlar etmemesini diliyorum.

distortion'lı cümbüş sound'u lazımsa düşünmeden el veririm :p:p:p

imza:
sizi bir seneden fazla bir süredir doğru dürüst dinleyememiş bir takipçiniz...

Tek kelimeyle harika!!!Eminim Türk rock grupları arasında özel bir konuma çok kısa bir süre içerisinde ulaşacaksınızdır, ulaşmalısınız da!Başarılarınızın devamını diliyorum, tekrar kütür kütür sound için tebrikler:)

MAKiNE 10 ekim salı günü İstanbul Bronx'ta yapılacak olan ve sadece davetlilerin giriş yapabileceği Bulgar & Türk partisinde sahne alacak..

:twisted: Bu ev artık yuva değil bütün insanlar üstüste...devil inside :twisted:

o konserden sonra yani çarsamba gecesi dungeon da sahne alacaklar terlik.üstüme vazife degil ama dedim gitti.
ya da bana okurken öyle göründü allah allah :roll: :LOL:

Geri