Dec Müzik (müşteriyle ilgi alaka A+ fiyatlar D-)

Arkadaşlar Dec Müzikten bir amfi getirtmek istedim. Saolsunlar çok ilgilendiler fakat amfinin amerika fiyatının 700dolar olduğunu bilen ben 1800dolarlık fiyatı duyunca tabiri caizse apıştm kaldım..

Bu fiyatlar ile ilgili bir süre mailleştik ama sonuç olarak ben fiyatların pahalı olduğunu onlarsa fiyatların böyle olması gerektiğini vergiler,dükkan kirası vs vs...anlattılar sonuç olarak anlaşamadık.

Yinede ilgilendiler açıklama yaptılar bu da bişeydir...

ertesi gün genel müdürlerinden bir mail aldım telefonla görüşmek istediğini belirtti.

30dk gibi bir süre konuştuk bir sonuca varamadık.ben hepimizin kendi arasında konuştuğu şeylerden bahsettim şikayetlerimi dile getirdim.ilgilendiler herşeyi cevapladılar ama ben yinede 700dolarlık amfinin 1800dolara satılıyor olmasının cevabını bulamadım...

Sonrasında bugün dükkanlarına gittim, ben açıkcası soğuk davranmalarını bekliyordum ama tersine çok yakınlık gösterdiler oturduk bir süre sohbet ettik,onlar fiyatların neden böyle yüksek olduğunu anlatmaya,ben herşeye rağmen yüksek olduğunda ısrar etmeye devam ettim:)

yine bi sonuca varamadık,kendileri gelen müzisyenlere ellerinden gelen yardımları yaptığını ama şirketin ayakta durabilmesi için böyle olması gerektiğinden bahsetti..

ben bi tane satacağınıza 10 tane satıp hem 10 müzisyene elinizden geldiğince yardımcı olmuş hem satış ve kar ı arttırmış olursunuz dedim..

sohbet uzadı gitti...kısmet belki bi gün kampanya falan yaparlar:)

ama iki ortağın 21 yaşında bir genci karşılarına alıp düzgün bir şekilde ilgilenmesi,belli bir saygı çerçevesinde sohbet etmesi hoşuma gitti..

o yüzden bu şirketle ilgili tutumu mu ılımanlaştırıyorum.

müşteriyle ilişki on numara, eminim satılan mallada bir okadar ilgileniyorlardır(bakım,tamir), eğerki zenginseniz ve paranız çoksa gidin bu şirketle iş yapın mal aın vs vs..

ama satılan ürünler pahalı olmasına rağmen müşteriyle ilişkilerinden dolayı

pera müzikten sonra dec müziğide listeme aldım.

umarım bizlerin bu düşüncelerini dikkate alıp bir indirime giderler.

turkrock.com a da üye olmuşlar belki bi açıklama yaparlar.mailleride siteye koymuş olmamdan dolayı rahatsızlıklarını belirttikleri için kaldırdım.

düşününce zaten eleştirimi yaptım söylyceğimi söyledim silmemin bir sakıncası yok diye düşündüm...

sonuç olarak fiyatlar pahalı arkadaşlar tünele gidip eylem falan yapabiliriz bi iki dandik gitar falan kırarız..amfi yakarız..belki devlet vergileri düşürür,tüneldeki esnaflar fiyat düşürür biz seviniriz en güzel ekipmanla en güzel müzikleri yaparız..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
carvin gitar almak istiyordum ve türkiyeye bu amfiyi getiren firmaya amfinin fiyatını sorduğumda amerika satış fiyatının neredeyse 3 katı fiyata satıldığını öğrenince aramızda yaşanan mail alışverişini sizlerle paylaşmak istedim.

bu arada mailin tamamını dec müzik ile yaptığım görüşme üzerine kaldırdım..

ant müzik gerçekten olumlu haraketler yapmaya basladı.dec müziğide kınıyorum.enayi yerine koymaya claısıyorlar.babamızın hayrına calısıyorlar zaten.zararına satıyormu :D çok komik

Ant Müzik beni de çok şaşırtan bir strateji uzerine gidiyor kendilerini buradan kutluyorum.Aslında Roland Ant Müziğin elinde kalsaydı diyorum :) Şimdi gidip pedallarımızı falan Ant Müzikden alalımda görsünler bakalım adam kazıplayıp kendine düşman etmek mi iyi yoksa makul fiyatlarla satıp devamlı müşteri kazanıp Sürümden kar etmek mi.Göreceğiz...

g-system demiş ki:
Ant Müzik beni de çok şaşırtan bir strateji uzerine gidiyor kendilerini buradan kutluyorum.Aslında Roland Ant Müziğin elinde kalsaydı diyorum :) Şimdi gidip pedallarımızı falan Ant Müzikden alalımda görsünler bakalım adam kazıplayıp kendine düşman etmek mi iyi yoksa makul fiyatlarla satıp devamlı müşteri kazanıp Sürümden kar etmek mi.Göreceğiz...

Ant müzikten alışverişmi?
Sen daha önce hiç ant müzikten alışveriş yapmadın sanırım (Senin kim olduğunda tartışılır ama neyse)...
Yıllarca Boss'un Roland'ın Edirol'ün Distrübütörlüğünü elinde tutup tekel zihniyeti ile insanlara ürünleri faiş fiyatlardan sat, yıllarca insanları kazıkla sonra distrübütörlük elden gidince kuyruğunu sıyırma çabası ile fiyatları aşşağı çek...
Bu fiyatlara satabiliyordu ant müzik bu ürünleride neden daha önce bu fiyatlara vermiyordu. İnsanlıkları şimdi mi ortaya çıktı...
Saygılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet bu msjlaşma olayı sırasında benimde aklıma gelmişti ant muzik çünkü adamlar gerçekten çok uygun fiyata yani en azından aletin avrupa ve amerika fiyatına yakın satıyorlar keşke bütün firmalar böyle olsada türkiyeden gidip görüp deneyip alsak.
ki benim şu an kullandığım
bcb-60
tu-12
mt-2
tr-2

sıfır alınmıştır:)

görüldüğü üzre fiyat uygun olunca insanlar ne dışardan getirtmeye çalışıyor ne de ikinci el kovalıyor.

yokki şu foruma üye yetkili insanlar gelipte arkadaşlar haklısınız fender mexico ları 700€ ye vermemiz ayıptır günahtır fiyatları amerikada 350$ türkiyedede 500$ dır. kıvılcım böle bişey yapar mı yapmaz kimse yapmaz yapmıyor zaten.
hatta zuhal müzik mi ne adamlar geçen antmuzik.com.tr de 160ytl olan pedalı 200ytl ve daha ucuza bulamazsın bunları türkiyeye biz getiriyoruz diye zorla diretmişti...bende yedim;)

Arkas demiş ki:
g-system demiş ki:

Sen daha önce hiç ant müzikten alışveriş yapmadın sanırım (Senin kim olduğunda tartışılır ama neyse)...
Yıllarca Boss'un Roland'ın Edirol'ün Distrübütörlüğünü elinde tutup tekel zihniyeti ile insanlara ürünleri faiş fiyatlardan sat, yıllarca insanları kazıkla sonra distrübütörlük elden gidince kuyruğunu sıyırma çabası ile fiyatları aşşağı çek...
Bu fiyatlara satabiliyordu ant müzik bu ürünleride neden daha önce bu fiyatlara vermiyordu. İnsanlıkları şimdi mi ortaya çıktı...
Saygılar...
fiyat ucuzlutmak bu kadar kötü demek.
adamlar boss un şimdiki distribütöründen daha ucuz satıyorlar bossları. bu da distrübütörlügün pekte önemli bir mühim olay olmadigin gösteriyor.
o dönemde tekelcilik yapiyorlardi; iyide o dönemde diğer mağzalar ve şirketlerde bi o kadar tekelci ve kazıktı şimdi olduğu gibi.
insanlıklarimi ortaya çıktı bilmiyorum ama canı gönülden tebrik etmek bayramda bi ziyaret edip çayını içmek gerek.
bide senin dediğine göre burdaki herkesin kim oldugu tartışılır. ant ucuz satıyorsa bana göre ant süper. ant süper demek için illaki bi çalışanı olmaya gerek te yok be abi . ama o dönem harbiden berbattı dediğin gibi
saygılar

bende anttan sadece 1 kere alısveriş yaptım.fiyaların yurtdısına yakın olması çok güzzel bence.geçmişi bir kenara atmak lazım.bugun uygun fiyata ürün alabiliyorsam ant müziği tebrik etmek lazım.hatta arada adamlar bu fiyatların üstüne bir de indirim koyuyorlar.fahiş fiyat stratejisini devam ettiren diğer mağazalara örnek olur umarım.

İsteyen istediği yerden alma hakkına sahiptir. Bu konuda bişey diyemiyorum.
Fiyatlar ucuzladı gidip Ant müzikten Boss alın Roland alın, yarın Laylaylom'da fiyatları aşşağı çeker gidip ordanda Jackson alın, Zoom alın.
Sonrada "ulan ne iyi adamlar bu herifler yurtdışı ile aynı fiyata satıyolar nerdeyse" deyin ve bugunu unutun...
Adamlar aynı adamlar bunu unutmayın...

Saygılar...

tünelde hala boss pedalları ant müzikten daha pahalıya satan yerler var.
adamlar zamanında tekelcilik yapmış olabilirler ama yönetim değişmiştir ya da firmanın felsefesi değişmiştir fiyatları çekmişlerdir aşağıya. zararın neresinden dönülürse kardır.
ant müzik süper firma delikanlı firma diyen yok zaten
zamanında yaptıklarınıda herkes biliyor ki bunları herkes yaptı ve yapıyor.
ama şu an için fiyatı avrupa ve amerika fiyatına yakın e bunu böyle yapıyorlarsa kafalarına dank etti demektir e bu yüzdende yiğiti öldür hakkını yeme mantığıyla takdir ediyoruz.
dediğin gibi yarın öbür gün laylaylom jacksonları amerika fiytatına yakın bir fiyata getirtirse hepimiz jackson alırız ve ne güzel laylaylom da artık anladı gerçekleri gördü der takdir ederiz.

laylaylom fiyatlari çeksin aşşagi oh diyelim nihayet jackson edinsin isteyen. hatta o 1000euro yerine 1000 usd olsun, ona raziyim ben

Arkas demiş ki:
g-system demiş ki:

Saygılar...

Şüphelenmekte haklı olabilirsin az mesaj yeni user ; bende olsam şüphelnirdim.Ama dikkat ettiysen yeni strateji diyorum yani eskiden kazıkçı olduklarını bende kabul ediyorum dikkatli okusaydın görürdün.Bence yaptıklarından pişman olmuş distrübütörlüğü elinden alınmış bir firma hatasını görüp çok makul fiyatlarla mal satıyorsa sadece kutlanması gerekir.Ne yapalım yani siz eskide pahalı satıyordunuz artık bedava da verseniz sizden almam mı diyeylim.

Eger böle makul fiyattan mal satan firmaları desteklersek herkes aynı fiyata cekmek zorunda kalır.Ve magdur olmayız en azından FED-EX e 300 dolar kargo parası vermeyiz.Türkiyede kim orjinal fiyatına yakın mal veriyorsa benim için en ii dükkan odur.
Saygılar...

Daha öncede soylediğim gibi isteyen istediği yerden alma hakkına sahiptir. Sadece fiyatın ucuz olması yetmez bence. Sahte yakınlıklara, göz boyamalara karnım tok benim....

ANT Müzik : http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ant+m%FCzik

Kimse bu sözümü yanlış yerlere çekmesin ama unutmayalımki Amerika'da Irak'a medeniyet götürdüğünü söylüyor...

İyi alış-verişler arkadaşlar...

Saygılar...

Arkas demiş ki:
Daha öncede soylediğim gibi isteyen istediği yerden alma hakkına sahiptir. Sadece fiyatın ucuz olması yetmez bence. Sahte yakınlıklara, göz boyamalara karnım tok benim....

ANT Müzik : http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ant+m%FCzik

Kimse bu sözümü yanlış yerlere çekmesin ama unutmayalımki Amerika'da Irak'a medeniyet götürdüğünü söylüyor...

İyi alış-verişler arkadaşlar...

Saygılar...

Bana yanlı olduğumu söyledin ama bende senin ant düşmanı oldugunu düşünuyorum artık.Satış politikasını değiştirmisse benim için sorun yoktur ha eski ANt Müzik olayına dönerlerse hayatta adımımı atmam içeri.

Neyse daha fazla polemiğe girmeye gerek yok.İsteyen istedigi yerden ne istiyorsa alsın

Gecmisi birakin önünüze bakin, adamlar iyi fiyata satiyorlarsa tebrik etmek lazim. Üstelik ticari anlayista cocuksu bir kincilik olmaz. Buradan ant müzigi ve zühal müziki tebrik ediyorum, zuhalde ibanez markasini tr#de cok makul fiyatlara satiyor. Gecmise bakmak yerine suan hala astronomik fiyatlarla türk müzisyenlerine kan kusturan diger firmalara enejimizi harcayalim.

Ant Müzik'ten alışveriş yapanlardanım. Gerek aletler konusunda çok yardımcı olmaları gerek fiyatlarıyla, onlardan çok memnun kaldım. Pro co rat deucetone alcaktım, adamlar nerdeyse ben hesaba parayı yatırmadan pedalı gönderceklerdi :)
Keşke her firma onlar kadar iyi fiyat verip müşteriye ilgi gösterse :?

Kıvılcım Müzik'in fiyatları yüksek olmakla birlikte müşteriyle ilişkileri çok güzel. Ne zaman gitsem, alışveriş yapmasam bile çok ilgileniyorlar. Ayrıca alet deneme konusunda Kıvılcım Müzik çok yardımcı oluyor. Düşük fiyatlı ürünleri(tel, aksesuar, vs.) genelde Kıvılcım'dan alırım.

Zuhal Müzik, fiyatları yüksek olsa da aletler konusunda çok yardımcı oluyor. Geçenlerde Roland GR-20 denemek istedik. Adamlar paketten çıkardı, yarım saat denedik aleti, sohbet ettik filan. Çok ilgilendiler. Ama alete 1300 YTL deyince, gidip ikinci elini aldık :)

Arkas demiş ki:
g-system demiş ki:

Saygılar...

Evet işe bu yönden bakacak olursak...
70-80 lerde renault, tofaş-fiat marka arabayı almak için insanlar sıraya giriyorlardı o zamanlar vade ile alınan bu arabalar gerek faizlerin yüksekliği gerek ise satıcıların çakallığı nedeniyle taksitlerin sonu gelmiyor, ya alıcı verdiği paranın üstüne sünger çekip bir bardak soğuk su içiyor ya da birçoğu üretim hataları ile bezenmiş arabalara talim etmek zorunda kalıyorlardı... bu millet yürüyüp de kapı kitleyen çamaşır makineleri, kendini bile soğutamayan buzdolaplarını görmüş geçirmiştir... renkli tv dünyada çıktığı vakit "son model" siyah beyaz televizyonlar almıştır...

senin dediğine gelelim o zaman hiçbir yerden alışveriş yapmayalım hatta ve hatta araba, beyaz eşya, televizyonda almayalım AMISH olalım
oldu mu? bence olmadı

saygı bizden

fuckinick demiş ki:
Arkas demiş ki:
g-system demiş ki:

Saygılar...

Evet işe bu yönden bakacak olursak...
70-80 lerde renault, tofaş-fiat marka arabayı almak için insanlar sıraya giriyorlardı o zamanlar vade ile alınan bu arabalar gerek faizlerin yüksekliği gerek ise satıcıların çakallığı nedeniyle taksitlerin sonu gelmiyor, ya alıcı verdiği paranın üstüne sünger çekip bir bardak soğuk su içiyor ya da birçoğu üretim hataları ile bezenmiş arabalara talim etmek zorunda kalıyorlardı... bu millet yürüyüp de kapı kitleyen çamaşır makineleri, kendini bile soğutamayan buzdolaplarını görmüş geçirmiştir... renkli tv dünyada çıktığı vakit "son model" siyah beyaz televizyonlar almıştır...

senin dediğine gelelim o zaman hiçbir yerden alışveriş yapmayalım hatta ve hatta araba, beyaz eşya, televizyonda almayalım AMISH olalım
oldu mu? bence olmadı

saygı bizden

amish metal :D :D

Geri