Abd'den Enstrüman Getirme Limiti

Merhabalar arkadaşlar. Temmuz ayında kardeşimle ABD'de bulunacağız büyük bir ihtimalle. Dönüşte yanımızda maksimum kaç adet gitar getirebiliriz ? Ben solağım, özellikle uygun fiyatlı, burada ulaşamayacağım 2-3 tane elektro gitar, bir adet de bas gitar almak istiyorum. Kardeşim saksafon istiyor. Bir de axe fx getirebilirsek ne ala. Kişi başına belirli bir üst limit var mı acaba ? Şimdiden teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

Limit gümrükteki adamın insiyatifinr bağlı ama. Varsayalım 2 elektro bir bas alfın. Elektrolardan birini kardeşine verirsin o taşır. Kardeşinde saksafon ve elektro. sende de elektro ve bas olur. farklı esntrümanlar oldukları için ticari amaç taşımayacağı belli olur.

Yakın zamanda Amerika'ya gidecek bir arkadaşım ile gitar getirme işini konuştuğumda kişi başı 1 adet getirilebileceğini söyledi. Bazen kabinde kıllık çıkartabiliyorlar ama sonuçta güvenli bir yere koyuyorlar demişti.

Bahsettiği 1 adet sadece kabinde getirebileceğiydi muhtemelen ama kargo olarak ta verirsen sayının artma şansı var mı bilemiyorum. Tabi 1+ için uçağın kargo bölümünden bahsediyorum... Ne demek istediğimi anlamışsınızdır :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yakın zamanda Amerika'ya gidecek bir arkadaşım ile gitar getirme işini konuştuğumda kişi başı 1 adet getirilebileceğini söyledi. Bazen kabinde kıllık çıkartabiliyorlar ama sonuçta güvenli bir yere koyuyorlar demişti.

Bahsettiği 1 adet sadece kabinde getirebileceğiydi muhtemelen ama kargo olarak ta verirsen sayının artma şansı var mı bilemiyorum. Tabi 1+ için uçağın kargo bölümünden bahsediyorum... Ne demek istediğimi anlamışsınızdır :D

Ahaha çok iyiymiş yahu :)

Benim bildiğim kadarıyla yasal limit iki enstrüman. 2 ay önce araştırmıştım, değişmemiştir büyük ihtimalle. ( Ama gene de bir gümrük komisyoncusuna sorun derim burası Türkiye ne, ne zaman değişmiş belli olmuyor :D )

Son yapılan yasal düzenleme ile birlikte kabine gitar koyabiliyorsunuz, fakat limiti var diye biliyorum. Şans işi biraz da, benim gitar kabinde gelmedi ama sıkıntı yaşamadım, akordu bile bozulmamıştı

Geri