Steve Vai/sepultura :)

Aşağıadaki yazı yoğun ibret içerir.

Benim dün akşam evde ''psychedelic halay remastered'' çalmama benzemiş.
15 yıl önce tam bu zamanlar çakma sony walkmanim ve sepultura roots yazılı uzun kollu siyah tshirtümle dershaneye gidiyor ve üniversitede aşırı heavy metal grubunda solo gitarist olarak dünyayı turlayacağıma kendimi inandırıyordum
Şuansa tam olarak bilgiayarda açık olan ''karşıdan bir yar geldi,yar bana bir gül verdi,anasının yanında kızı koynuma girdi,hop bico hopla bico ,fistanı topla bico'' dinleyip Akut ÜSYE reçetesi yazıp ''bunları kullan geçmezse gel sevkederim amca'' diyorum.

Arkadaş nerden nereye,insan hayatı yemin ederim çok garip.

Bize mal etmedim.Sonuçta buradayken duydu o insanlar ve istesenizde istemesenizde bu kültüre bir şekilde nüfuz etmiş bir olaydan bahsettim.

Dünyaya kendimizi tanıtırken (olimpiyat tanıtımları, turizm vb.. ) Biz de bu hatayı sıkça yapıyoruz. Velhasıl binlerce yıllık kültüre ve değerlere sahip Memleketimin bir Arap ülkesi gibi gösterilmesi benim hoşuma gitmiyor. Kaş yapayım derken göz çıkartmışlar bana göre. Kafası iyi basan bir sanatçı bir toplumu yüceltmek istiyorsa araştırıp o ülkeye özgü sanatsal değerleri öne çıkarması gerekirdi. Mesela; Aşık Veysel' den etkilenen ve albümüne ismi ile taşıyan Satriani örneği vermeniz daha mantıklı olurdu.

Dünyaya kendimizi tanıtırken (olimpiyat tanıtımları, turizm vb.. ) Biz de bu hatayı sıkça yapıyoruz. Velhasıl binlerce yıllık kültüre ve değerlere sahip Memleketimin bir Arap ülkesi gibi gösterilmesi benim hoşuma gitmiyor. Kaş yapayım derken göz çıkartmışlar bana göre. Kafası iyi basan bir sanatçı bir toplumu yüceltmek istiyorsa araştırıp o ülkeye özgü sanatsal değerleri öne çıkarması gerekirdi. Mesela; Aşık Veysel' den etkilenen ve albümüne ismi ile taşıyan Satriani örneği vermeniz daha mantıklı olurdu.
Türk müziğindeki arap etkilerinide yoksayalım o vakit.Aşık Veysel DAHA İYİ bir örnek olurdu sadece bunu diyebilirim.

Geri