Enteresan ''alım''cılar

Ekipman satışı için en etkili ve sorunsuz yöntem sizce nedir?

• Belli başlı sitelerden güvenli satış yöntemi.

• Ön ödemeli, sonra kargo.

• Yüz yüze elden satış.

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
Hocam dedigim sey hop boyle olsun demiyorum. Ama forum genelinde satici dostu bir hava var ondan ortalamaci bir yaklasim getirmeye calistim. Yani atiyorum dediğim komisyon sadece turkiyede sifir satisi olan aletler uzerinde etkin olur vs vs. Ikincisi ise zaten herkes ilana mesaj atarken "o vay senin soyle boyle en son kac olur" diye mesaj atmiyor. Satıcılar genellikle abarti fiyatlari kabul etmiyor ve sanki isin ehliymis gibi o fiyatta israr etmelerinden sonra oluşuyor bu hakaret durumu:)
ayrıca kesinlikle hakareti veya kufru onaylamiyorum. Ama hem alicinin hem de saticinin bi kendine bakip ceki duzen vermesini gerektiğini dusunuyorum. O nedenle yorum yazdim =)

olay basit. fahiş fiyat veren ürünü satamaz, Uslubuyla teklif yapamayan da ürünü alamaz :) mesaj atıp polemiğe neden giresin. Ve zaten anlama kapasitesi olan insanlarla diyalog kuruyorsanız hiçbir zaman o mesajlaşma küfürleşmeye dönmez.

Benim gitarımın case dahil olmayan peşin alımdaki 0 fiyatı 2000 TL , arkadaşın gitarının 0 çıplak peşin fiyatı 2300 TL
İkinci elde ben sattığım gitarıma case dahil 1500 TL diyorum, Arkadaş 1800 TL istiyor.

A: Merhabalar, gitarınız için ilandaki gitarım, +400TL teklif ediyorum. (hard case dahil)
B: Gitarımın takaslık fiyatı nakit fiyatı ile aynı değildir. O yüzden takas fiyatı üzerinden 700 TL verirseniz olur.

Takasta önerilen ekipmanı peşin fiyatına sayıp, kendi ekipmanı için sıfır fiyatı üzerinden takas değeri belirleyen uyanıklara sinir oluyorum.

Bu durumda ben mi enteresan alıcı olurum yoksa satan mı enterasan satıcıdır?
Problem tamamen diyalog ile ilgili.
Sonuçta böyle bi durumda işine gelmeyen taraf var ise, teşekkürler düşünmüyorum diyip çekilebilir.
Benim bu konuda başlık açma sebebim satmıyorum veya düşünmüyorum dedikten sonra zorla uzatılan ve satıcının malının ve giderinin yok sayılarak, alıcının elindeki bütçe ile malı alabileceğini düşünmesi ve alamayacağını anladığı vakit insanlıktan çıkıyor olmasıdır.

Daha yeni gün içinde malum sitede, yaşadığım olay ile konuşma içeriğini, şahsı ve iletişim şeklini başlık altında belirterek başlangıcı yapıyım ;

zoNo6VU.jpg

Hocam iyi ki kapatmışsın soyadını, hiç anlamadık. :D

Anlaştıktan sonra elden alışverişe gelmeyen, yoluyla beklemesiyle 3 saatime mal olanıda var, internet üzerinden alışverişi anlamayan babasıyla gelip dolandırıcı olmadığını anlatmaya çalıştığın, işportacılık yapmak durumunda kaldığım numuneside var.. Takas ayrı mevzu zaten, 1200TLlik prosesöre spor bisiklet hemde kafa kafaya :)

Benim de böyle bir olay başıma geldi, bir amca aradı -evet amca, 50 yaşında bir memur- 800 lira istediğim gitara 650 öneriyor. Çok nazik, beyefendi. Ama sürekli tekrarladığı bir şey var: "800 ve 650 arasında ne fark var ver gitsin". Beyefendi siz verin madem önemli bir para değil diyorum, yok diyor. Arada bir arıyor tekrar aynı şeyleri söyleyip kapatıyor, ne yapacağımı bilemedim. :/

Madem konu açılmış ben de başımdan geçen olayı hemen özetleyeyim..
Schecter Omen Extreme 6 için malum siteden arkadaşa takas mesajı attım(Ibanez GRG270 vardı bende). Çocuk kabul etti, -18 yaşındayım karşıdaki de 13tü sanırım..- Kadıköy'deymiş ben de Bayrampaşa'dayım. Her şeyi ayarladık tanıdığı bi' dükkan varmış orada deneyip takası yapacağız. Ben de biraz hevesliyimdir bu konularda, çocukla buluşacağım güne kadar internette gitarın ne kadar videosu varsa izledim, baya aşık oldum doğrusu gitara. Tam buluşacağımız günün sabahı çocuk mesaj attı dükkan işi yattı eve gel orda deneyelim diyor.. Burdan kalkıp hiç tanımadığım adamın evine Kadıköy'e gideceğim... Kabul etmedim doğal olarak. Neyse uzatmayayım ne kadar alternatif varsa sundum çocuğa yok ille de eve gel diyor. Sonra da kalsın dedi vazgeçti, en az 15 kez aradım içimde ne varsa söyleyeceğim çocuğa, açmadı; mesajlara da cevap vermedi. Öyle kaldı işte, bu yaşta biriyle alışveriş yaparken dikkatli olmam gerekiyormuş bilemedim.

Ama işin en acı veren kısmı, gitarımda 3-4 tane sticker vardı beyefendi altında çizik vardır diye çıkartıp fotoğraf atmamı istedi. Baskıcılarda bastırmıştım kağıt şeklinde yani dandik, çıksa yapışmaz bi daha. Çıkardım fotoğrafları atmak için. Sonra vazgeçince Omen Extreme 6 hayalim ve çıplak gitarımla kaldım işte öyle..

Edit: Bu olay için doğru konu mu emin değilim ama kusura bakmayın, içimdekileri dökmek istedim

Madem konu açılmış ben de başımdan geçen olayı hemen özetleyeyim..
Schecter Omen Extreme 6 için malum siteden arkadaşa takas mesajı attım(Ibanez GRG270 vardı bende). Çocuk kabul etti, -18 yaşındayım karşıdaki de 13tü sanırım..- Kadıköy'deymiş ben de Bayrampaşa'dayım. Her şeyi ayarladık tanıdığı bi' dükkan varmış orada deneyip takası yapacağız. Ben de biraz hevesliyimdir bu konularda, çocukla buluşacağım güne kadar internette gitarın ne kadar videosu varsa izledim, baya aşık oldum doğrusu gitara. Tam buluşacağımız günün sabahı çocuk mesaj attı dükkan işi yattı eve gel orda deneyelim diyor.. Burdan kalkıp hiç tanımadığım adamın evine Kadıköy'e gideceğim... Kabul etmedim doğal olarak. Neyse uzatmayayım ne kadar alternatif varsa sundum çocuğa yok ille de eve gel diyor. Sonra da kalsın dedi vazgeçti, en az 15 kez aradım içimde ne varsa söyleyeceğim çocuğa, açmadı; mesajlara da cevap vermedi. Öyle kaldı işte, bu yaşta biriyle alışveriş yaparken dikkatli olmam gerekiyormuş bilemedim.

Ama işin en acı veren kısmı, gitarımda 3-4 tane sticker vardı beyefendi altında çizik vardır diye çıkartıp fotoğraf atmamı istedi. Baskıcılarda bastırmıştım kağıt şeklinde yani dandik, çıksa yapışmaz bi daha. Çıkardım fotoğrafları atmak için. Sonra vazgeçince Omen Extreme 6 hayalim ve çıplak gitarımla kaldım işte öyle..

Bence hiiç üzülme, böbrek.avi, hacii.sfw, Behçet Nacar, Nuri Alço da çıkabilirdi işin içinden. Tedbirli davrandığın iyi olmuş.

Geri