Chorba (Blues/Progressive Rock) - Ankara

öncelikle güzel grup konseptinize saygı duydum, umarım devam eder çalışmalarınız.
isminiz ise türkçeye biraz ayıp etmiş. daha duyarlı davranmış olmanızı dilerdim. hal-i hazırda bir "çorba" sözcüğü ve yazımı varken "chorba" gibi özentili kullanımlara gerek olmadığını düşünüyorum. tabii sizin bunun için mantıklı bir sebebiniz olabilir yine de.
iyi günler.

yarın düzgün bir vokal performansı bekleyenleriniz varsa hayal kırıklığına uğrayacaklar çünkü 1-2 şarkıda eleman eksikliğinden dolayı ben bile vokal yapacağım... komik olacak yani

yarınki performansınızı merakla beklemekteyim...
şimdiden başarılar,orda olacağız...;)

tunca beyi ayrıca merak etmekteyim,zira slide kullanmasıyla ünlüymüş,dağ devirenmiş diye duydum :)

yarın görüşürüz...

overdrive demiş ki:
öncelikle güzel grup konseptinize saygı duydum, umarım devam eder çalışmalarınız.
isminiz ise türkçeye biraz ayıp etmiş. daha duyarlı davranmış olmanızı dilerdim. hal-i hazırda bir "çorba" sözcüğü ve yazımı varken "chorba" gibi özentili kullanımlara gerek olmadığını düşünüyorum. tabii sizin bunun için mantıklı bir sebebiniz olabilir yine de.
iyi günler.
sözün buraya gelceğini tahmin etmiştim :) dikkat çekmek için, bilmiyorum ne kadar doğrudur...ortalıkta o kadar çok yabancı grup ismi ve buna bağlı yabancı terimler varki bunların türkçe olanlarına gülüyoruz...veya yazışma dilinde"ewet, war" gibi şeyler kullanıyoruz...ingilizce&türkçe karışık bir dil kullanmaya özen gösteriyoruz...neyse uzun lafın kısası:
yani herhangi bir özentili kullanım yoktur bilakis bilerek yapılmış bir şey diyebiliriz...inanın bize göre ismimiz, çorba olmuş, kürdan olmuş, chorba olmuş hiç farketmez(o kadar hayta adamlarız. :) )sizin bu duyarlılıkta olmanız ise açıkcası beni sevindirdi...
yarın ise keyifli zaman geçirmeyi planlıyoruz, inşallah bir aksilik çıkmaz...
hadi bakalım

arkadaşlar arkadaşlar arkadaşlar çok sağolun haaa...
elinize kolunuza ağzınıza sağlık...
özellikle Comfortably Numb için teşekkür etmek istedim, çok da güzel oldu saolun...
nice konserlerde beraber çalma dileğiyle, görüşmek üzere...

mukemmeldi bu gece cok cok eglendik, ayrica bana comfortably numb da sahneye cikip beraber calma sansi verdiginiz icin de ayrica cok tesekkurler, umarim tekrar gorusuruz ayni sahnede=)

artık bir radiohead parçası istiyoruz. yeter artık bu kadar oyaladığınız sevgili chorba grubu. herhangi bir parçaları olabilir ama no surprises, benim sizden dinlemek istediğim bir şarkı. umarım stüdyonuzda da dinleme fırsatı bulabilirim.

sevgili galsscell ,öncelikle ilgin için çok teşekkür ederiz. Chorba grubunun felsefesine çok uygun bir grup Radiohead .Ancak no surprises ,çalması zor bir parça, çok yavaş bi de .Yani çalarken sıkılabiliriz .Radiohead-lucky 'i çalma konusunda bas gitaristimiz ile mutabakata vardık ancak davulcumuzun çok perfeksiyonist .Ona kabul ettiremedik ,bi türlü.Lucky için çalışacağız. :D

yarın gerçekleşecek olan konser de açılış konuşmamız aynı olacaktır : "Grubumuzun adı çorba.hiçbir amacımız ve iddamız yok.eğlenmek için buradayız."

arkadaslar elinize agzınıza saglık..
yine çok keyifliydi..özellikle pink floydlar(onların yeri ayrı bende:) )...
başka organizasyonlarda görüşmek dileğiyle :)
hoşçakalın...

Geri