Alinan Üründe Sorun Ve Ürün Iadesi (yardim)

B

BahtsızBedevi

Merhaba arkadaşlar dün zuhal müzik evinden gitar ve amfi aldım amfi bugün bozuldu ürünleri depodan istedim gitarı denetilen gitarı koydu sesimi çıkarmadım amfiyide kutusuz bir şekilde (mazeret bildirdiler ellerinde kutusu yokmuş) poşete koyup geldim pazartesi günü zuhal müzik evine gidip amfiyi gösterteceğim ve bu sırada almış olduğum gitarı başka bir ürün ile değiştirme hakkım var mıdır hukuken? gitar ödemesini k. kartı ile taksite böldürüp yaptık ürün değişikliği yapılabiliyorsa ürün miktarı mesala 1300tl lik ürün aldım yeni aldığım ürün 1000 tl geri ödeme yapılabiliyor mu lütfen bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim iyi günler

Benim bildiğim 7 iş gününe kadar alıcının cayma hakkının olduğu. Yine bildiğim kadarıyla "ben bundan vazgeçtim" diyerek bile sorgusuz sualsiz iade yapabilmen gerekir.

Yanlış biliyorsam birileri elbet düzeltir.

Benim bildiğim 7 iş gününe kadar alıcının cayma hakkının olduğu. Yine bildiğim kadarıyla "ben bundan vazgeçtim" diyerek bile sorgusuz sualsiz iade yapabilmen gerekir.

Yanlış biliyorsam birileri elbet düzeltir.

hayır bahsettiğin kural internet alışverişleri için geçerli. Tüketici kanunu gereği mağazada satılan bir ürünün ayıplı olmaması durumunda 10 dk sonra bile geri götürsen iade değişim hakkı olmaz. arızalı ürünü alıp servise gönderip ücretsiz baktırmaları gerekir servis tespitine göre ancak üretim hatası gibi üründen kaynaklı bir sorun çıkması durumunda ancak iade ya da değişim olur.

Firmanın yükümlülüğü olmamasına rağmen geri gelen ürünü kabul edip müşteri memnuniyeti amacıyla değiştirmesi mümkün olabilir ama bu onların zorunlu olduğu birşey değildir. İsterse yapar yani.

Geri