Evh 5150 Iii Vs Engl Screamer 50 Vs Engl Ironball(mesa'cı Abilerimi Bekliyorum)

Bir higain amfisi alacak olsaydınız hangisini seçerdiniz?

• Toplam oy veren
    25
  • Anket kapandı .
Eq frekansları tutmazsa biraz uyumsuz kaçabilir diye benim endişem. Zira Mesa Çin'de üretilen hoparlörleri de kendine yapılacak üretimin Çin'de yapılmasına itiraz etmiş. Belki itibar veya prensip meselesi, bilemiyorum. Bu yüzden Celestion İngiltere'de Mesa için üretime devam ediyor diye biliyorum. Ama aynı kıyağı ENGL'a yaptı mı haberim yok valla :)

Eq frekansları tutmazsa biraz uyumsuz kaçabilir diye benim endişem. Zira Mesa Çin'de üretilen hoparlörleri de kendine yapılacak üretimin Çin'de yapılmasına itiraz etmiş. Belki itibar veya prensip meselesi, bilemiyorum. Bu yüzden Celestion İngiltere'de Mesa için üretime devam ediyor diye biliyorum. Ama aynı kıyağı ENGL'a yaptı mı haberim yok valla :)
Ben de @ogulcaan dan duymuştum araştırmaya firsat olmadı :D

Hiç bir englda ingiliz v30 görmedim her elimden geçen çindi diezel ve bognerde buna dahil.

Mark V ile ilgili araştırmalar yaparken, birçok çin celestion ile kullananını görmüştüm. Kendim de C90 ve V30 u yanyana test ettim ama V30 çin idi ve küçük openback bir kabinde idi.

Çin V30'la performansı gayet iyiydi bana sorarsan, hele çok iyi olmayan bir kabindeki V30 ( Çin ) ile. ( Aslına bakarsan kabin değil, sattığım combo carvin amfimin içindeki hoparlördü ). Ama ingilizlerle ayrı bir 'Mesa' tonu ortaya çıkar büyük ihtimalle, ama dediğim gibi Çin ile bana sorarsan gayet başarılıydı C90 yanında, ha ben C90 tercih ederim orası ayrı :D

Son düzenleme:
Mesa'cı geldi geldi. EVH 5150 ya da Mark 5:25 seçerdim tartışması değil de Mesa'ları mutlaka kendi kabininde de bir denemek lazım. Özellikle de imkan varsa 4X12 Mesa eşlenmiş kabiniyle. O zaman amfinin performansı çok daha artıyor. Ha ENGL kabini bağlayabilirainiz hocam ama ton ne olur bilemeyeceğim. @oldiesngoldies

Mesa'cı geldi geldi. EVH 5150 ya da Mark 5:25 seçerdim tartışması değil de Mesa'ları mutlaka kendi kabininde de bir denemek lazım. Özellikle de imkan varsa 4X12 Mesa eşlenmiş kabiniyle. O zaman amfinin performansı çok daha artıyor. Ha ENGL kabini bağlayabilirainiz hocam ama ton ne olur bilemeyeceğim. @oldiesngoldies
Stüdyoda büyük kafayı 4x12 kabinle kullanıyorum hocam. Fark gerçekten büyük ama ben o 4x12'yi eve sokamam :D Çarşamba günü muhtemelen ENGL 4x12 kabinle denerim Mesa'yı görüşlerimi de yazarım buraya.

Sayfaya dün akşamki mesajı yazdıktan sonra şansım olsa EVH değil Mesa'yı tercih edeceğimin farkına vardım :D

Mark V ile ilgili araştırmalar yaparken, birçok çin celestion ile kullananını görmüştüm. Kendim de C90 ve V30 u yanyana test ettim ama V30 çin idi ve küçük openback bir kabinde idi.

Çin V30'la performansı gayet iyiydi bana sorarsan, hele çok iyi olmayan bir kabindeki V30 ( Çin ) ile. ( Aslına bakarsan kabin değil, sattığım combo carvin amfimin içindeki hoparlördü ). Ama ingilizlerle ayrı bir 'Mesa' tonu ortaya çıkar büyük ihtimalle, ama dediğim gibi Çin ile bana sorarsan gayet başarılıydı C90 yanında, ha ben C90 tercih ederim orası ayrı :D
1x12de çok aşırı fark eder mi diye düşünüyorum hoparlörün Çin/İngiliz olması

Üstadlar, bu konuda herhangi bir gelişme oldu mu?
Şu anda bende evh 5150, screamer yada laney ironheart 30 combo arasında gidip geliyorum. sadece bedroom volume seviyesinde kullanacağım.
Yada evh minihead 6505 mini head peaver vk mini , classic mini arasında gidip geliyorum.
bunları deneyip karşılaştıran oldu mu?

Şu anda bende evh 5150, screamer yada laney ironheart 30 combo arasında gidip geliyorum. sadece bedroom volume seviyesinde kullanacağım.
Yada evh minihead 6505 mini head peaver vk mini , classic mini arasında gidip geliyorum.
Ironheart'tan kaçın, kurtarın kendinizi ve tüm sevdiklerinizi.

EVH 5150 III 50W kafa sahibiyim. Canavar gibi, mis gibi, ilik gibi. Çalmayın da yanında yatın. O derece.

ENGL Screamer denemedim ama @sixfeetunder 'ı piste davet ediyorum. Kendisi ENGL konusunda epeyi tecrübeli.

hımmm
peki evh 5150 3 ü engl retro kabin ile deneyen oldu mu? gaiba g12 65 olması lazım.
v30 gibi anormal midli değil. Gerçi ben evde v30 kullanıyorum ancak g12 65 çok dikkatimi çekiyor bu aralar.

Evet gelisme oldu. 1 seneden fazladir ENGL Screamer 50 kullaniyorum apartman ortaminda. "Bedroom level"larda cok basarili. Su ara 4.kanali kullanmak yerine 3.kanali acip ts tabanli bi pedalla boostluyorum ritm gitar tonlari icin. Ayrica clean tonda da hacimli ve oldukça temiz.
Mesa Boogie Mark V 25 falan almadikca satmam bu amfiyi .

Geri