Evh 5150 Iii Vs Engl Screamer 50 Vs Engl Ironball(mesa'cı Abilerimi Bekliyorum)

Bir higain amfisi alacak olsaydınız hangisini seçerdiniz?

• Toplam oy veren
    25
  • Anket kapandı .
Hocam bunlar da güzel amfi ama secenekler arasinda yok malesef. Aslinda IroIronball'u bile oylesine yazdım. Savas 5150 ile Screamer arasinda aslinda
Bence ironbalı yabana atma dediğim gibi screamer dan clean crunch değil ama metal işlerinde daha iyi 20 watt olup en metalci amfisi diyebilirim.gain artıüzerindeki gain boostla çok tatlı tonlar çıkıyor .idare eder clean olsun 20 watt bana yeter dersen gain kanalı englın en gainli amfilerinden

Genelde konuşulmuş ama internet videoları çok aldatıcı oluyor.

5150 ve JSX uzun süre kullanma imkanım oldu. JSX i çok daha fazla sevmiştim ama 5150 de çok güzel alet. Bir aralar drive 5150 clean jc 120 fantezim vardı. engl kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama 5150 III sırf merakım için arkadaşıma gidip denedim. genelde bu küçültülmüş amfilerin asıllarından farklı soundları oluyor (normal olarak) daha evvel başka konuda da söylediğim gibi 5150 deki hacmi bulamadım ve arkadaşın dediği gibi daha fizzy geldi.

Hocam Izmir'de 5150 III deneyebilecegim bi studyo var mi bildiginiz?

100lugunu eve sokamam maleset hocam. Optimal şartlarda 50watt anca kurtariyor..

Bence ironbalı yabana atma dediğim gibi screamer dan clean crunch değil ama metal işlerinde daha iyi 20 watt olup en metalci amfisi diyebilirim.gain artıüzerindeki gain boostla çok tatlı tonlar çıkıyor .idare eder clean olsun 20 watt bana yeter dersen gain kanalı englın en gainli amfilerinden

Hocam clean kanali cok basit geldi bana. Gainlerini deneme sansim olmadi cok ama clean diğerlerine gore gerideyken bir de denememisken almak cok mantiksiz olur benim icin.

Ben karşıyakada bir stüdyoya satmıştım , şu an pek aktif olarak müzikle ilgilenmediğim için bilmiyorum. jsx de bornovada bir stüdyoda vardı ama açık mı hala bilmiyorum. 5150 III arkadaşım beğenmediği için sattı mesa mini recto aldı onu da beğenmedi :)

mesa mark v aldım sattım fena amfi değil ama kısık seste tam verim alınmıyor.mark v 25 watt denedim beğenmedim kısık seste hiç çalınmıyor hatta 90 watt olan daha iyi kısık seste, tabiki çalınmıyor derken istenen tonu veremiyor volume istiyor.engl ve evh kısık sestede bedroom level dediğimiz seviyede iş görüyor.yüksek seste farklı marka amfilerin tonları daha çok birbirine yaklaşıyor heralde lambalar baskın karakterleri öne çıkıyor...

Amfileri denemedim ama engllari senin denedigini biliyorum. Screamer 50 bence aradigin seslere daha yakin bir amfi. Kullanmadan 5150yi karar verme bence.
5150'nin 1x12 ve 2x12 EVH kabinde 4x12 gibi sound vermesi için bir çalışma yürütmüşler, tanıtım videosunda söylüyordu adam. Resonance da biraz açsam istediğim sounda yaklaşır ama yine bi ENGL kadar basslı bir sound vermez gibime geliyor. Dore'yle görüştüm bugün, bu ay içinde yeni ENGL'lar geliyormuş stoklara. Deneyip karar vereceğim gibi.

Yeni ENGL'ler metalmaster ile rockmaster sanırım. Thomann da siteye koymuşlar ama stokta yok hala.
Engl MetalMaster Head - Thomann UK
Engl RockMaster Head - Thomann UK

Youtube tanıtım videolarını izledim pek beğenmedim açıkçası. Screamer varken ikisine de gerek yok. Eğer sesi açmak çok sıkıntı olmayacaksa ki, 5150 de listede olduğuna göre öyle bir problem yok.

Bu üçü arasından da screamer ı seçerdim ben olsam. Engl Screamer daha versatil sanki diğerlerine göre.

Son düzenleme:
Yeni ENGL'ler metalmaster ile rockmaster sanırım. Thomann da siteye koymuşlar ama stokta yok hala.
Engl MetalMaster Head - Thomann UK
Engl RockMaster Head - Thomann UK

Youtube tanıtım videolarını izledim pek beğenmedim açıkçası. Screamer varken ikisine de gerek yok. Eğer sesi açmak çok sıkıntı olmayacaksa ki, 5150 de listede olduğuna göre öyle bir problem yok.

Bu üçü arasından da screamer ı seçerdim ben olsam. Engl daha versatil sanki diğerlerine göre.
Bana da öyle geliyor. Gerci su zamana kadar sadece metal setting ler ile caldim :) haziran basi bi gidip ne kadar cok yonlu bakacagim.

Yeni amfilerine bakma ihtiyaci duymadim cok. ENGL olursa Screamer olur zaten. Ironball bile uzak.

@oldiesngoldies 5150 diyorsun da, umarım sana hitap eder. Denemeden amfi almak bildiğin kumar aslında. Jet City'de ben bunu yaptım, ama bakma. Doğru bir hareket değildi aslında. Hem hızlıca lamba değişebilme imkanım olmasına hem de gerektiğinde amfiye müdahale edip modlayabilecek arkadaşların olmasına güvendim bir yerde.

@oldiesngoldies 5150 diyorsun da, umarım sana hitap eder. Denemeden amfi almak bildiğin kumar aslında. Jet City'de ben bunu yaptım, ama bakma. Doğru bir hareket değildi aslında. Hem hızlıca lamba değişebilme imkanım olmasına hem de gerektiğinde amfiye müdahale edip modlayabilecek arkadaşların olmasına güvendim bir yerde.
5150nin ton olarak kulagimda yıllardan beridir yer etmis durumda. Ama denemeden alma konusuna katılıyorum tamamen. Izmir'de o amfiyi kullanan gitarist bulmaya çalışacağım, bulamazsam Istanbul'daki muzik marketlere soracagim. Elinde olan varsa gider denerim.
Screamer cok kez kullandığım bi amfi. Isimi göreceginden eminim. En olmadi strat hayalimden vazgeçip yaz sonrası bi 5150 getirtip ENGL Screamer'ın üstüne korum :D ya da Tr'den bi 6505 mh..

En olmadi strat hayalimden vazgeçip yaz sonrası bi 5150 getirtip ENGL Screamer'ın üstüne korum
Koyamadı :D
Sizce kombo Screamer 50'nin kabiniyle EVH 5150 50 Watt veya Mesa Boogie Mark V 25 watt nasıl olur?
Sanırım yarı açık diyebiliriz kabine. Hoparloru de gözükmekte resimde. Mesa'cı abilerimi başlığa beklemekteyim. :)
images.jpg

EVH V30'lar ile anlaşır. Ama Mesa'nın V30'ları onlar için özel üretiliyor. Yani Mesa için hala İngiltere'de onlara ayrılmış bir "custom" üretim bandı dönmekte. Hani bundaki V30 ile çok da anlaşamazsa şaşırma.

EVH V30'lar ile anlaşır. Ama Mesa'nın V30'ları onlar için özel üretiliyor. Yani Mesa için hala İngiltere'de onlara ayrılmış bir "custom" üretim bandı dönmekte. Hani bundaki V30 ile çok da anlaşamazsa şaşırma.
Zamanında ENGL için de benzer bi durum vardı sanırım.
Hoparlorun performanından memnunum şuan için ama. En iyisi uyum durumunu incelemek için 4x12 ENGL kabinle Mark V büyük kafayı eşleştirip deneyeyim stüdyoda. Gönül ister ki altına da bi 1x12 Mesa kabin koyalım ama bi gitar daha satmak gerekir o zaman :D

Geri