Vox Ad50vt

• Konuyu açan johnkerrylonger
  • Başlangıç tarihi
Bu arada AD xx VT serisi artık üretimden kalktı. Onun yerine VT xx serisi çıktı. Yine Valvetronix. Zaten harika olan Valvetronix serisini daha da geliştirmişler. Türkiye'de bulmak baya zor sanırım. Bir kaç ay oldu çıkalı.

Yani Vox AD 50 VT, AD 30 VT gibi amfiler üretilmiyor artık. Eski seri oldukları için Avrupa'da ve Amerika'da fiyatları baya düştü. Yeni serilerin modelleri: Vox VT 30, Vox VT 50 ...

Ben Almanya'dayım. Türkiye'deki mydukkan vb bilinen sitelere baktım. Yeni seri satmıyorlar daha. İşin kötü tarafı ise sattıkları amfiler eski seri olmasına rağmen fiyatlarının avrupaya kıyasla kat kat fazla olması. Avrupa'nın en büyük müzik mağzası Thomann'da 200 euro civarı olan modeller Türkiye'de 350 euro'dan başlıyor. Roland amfilerdeki fiyat farkı bu kadar değil. O yüzden Türkiye'de Vox alacaksanız kazıklanma faktörünü de göz önünde bulundurun.

Bu eski seri amfilerin sıfırına (AD xx VT) o parayı vermeyin derim. Ya ikinci el bulun yada yeni serilerin piyasaya girmesini bekleyin. Yenileri gelince eskileri ucuzlar sanırım.

Bu arada bir iki hafta içinde VOX VT 30 almayı düşünüyorum. Alınca yorumlarımı yazarım.

Edit: Okuduklarıma göre ana farkları ise:

- ADVT'lerde 11 model var. VT'lerde 22 model var
- ADVT'lerde reverb diğer efektler ile birlikte kullanılamıyor(muş), VT'de reverb bağımsızmış
- Kaydedilebilen preset sayısı artmış
- VT modellerinin tonları genel olarak biraz daha iyiymiş

arkadaşlar ad 30vt modelinde send/return yok. diyelim ki amfinin driveını boostlamak için bir overdrive bağladık. daha sonra amfinin üzerindeki delay efektini açtık. efektlerin sıralanmasıyla ilgili bir sorun çıkar mı delayde? yoksa iyi performans alır mıyız?

deneyen varsa tecrübelerini aktarmalarını bekliyorum =)

ilahimorluk demiş ki:
arkadaşlar ad 30vt modelinde send/return yok. diyelim ki amfinin driveını boostlamak için bir overdrive bağladık. daha sonra amfinin üzerindeki delay efektini açtık. efektlerin sıralanmasıyla ilgili bir sorun çıkar mı delayde? yoksa iyi performans alır mıyız?

bu tamamen kişisel zevke bağlı .önce ve sonra bağlanmış şekilde dinlemen gerekir bunun ayrımına varman için.bunun içinde arkadaşlarında return send olan amfisi olan varsa denemeni tavsiye ederim.efekt zinciri çok göreceli bir olay çünkü.

benm önceki amfim send/returnlüydü ve amfiden drive kullandığım zaman delay pedalını dışardan bağlayınca rezalet bir ses oluyordu.

o yüzden send/returne giriyordum. burada delay de amfi üzerinde olunca yine en sona bağlı olmuş gibi mi oluyor? yani o zaman drive da sesi bozmaz sanırım.

yoksa bozar mı :S

ilahimorluk demiş ki:

Google'la aratirsan birkac iyi kaynak bulacaksin AD30VT'ye FX loop eklemek icin. Iki output jack ve lehim vs gerekiyor. Eger lehim bilgin varsa ve kendine guveniyorsan evde tek basina yapilabilecek kadar kolay gibi gozukuyor.

arkadaşlar selamlar.. bende de ad 50 vt xl modeli mevcut vox un. çok memnunum. fx send return muhabbeti olmasa da amfi üzerinden modellemeyi buzzsaw a getiriyorum, gain saat 8,5, 9 arasi.. bass trieble ve middle da saat 12 de.. volume son da master volume kafama göre.. boss gt 10 ile çok iyi anlaşıyorlar.. nazar değmesin.. boss gt 10 ve amfi nin ton olayını da şöyle hallettim paylaşalım ki belki ihtiyacı olan çıkar.. gt 10 u usb den bağlayarak ses kartı vazifesi gördürerek L / mono dan amfiye çıkıyorum.. pc den bir müzik açarak en net ton hangi modelleme de çıkıyorsa onun üzerinde oynuyorum ve işte o zaman gt 10 ve amfi birbirlerini çok seviyorlar.. ha bu arada gt 10 un bildiğiniz gibi output select bölümü var.. orada jazz chorus un send return katlarından tut ta normal giriş katlarına, combo amfilere kadar bir çok seçenek var.. amfi çift hoparlör olduğu için ( 2 x 12") en güçlü sound jc120 de elde ediyorum..

Yalnız kafama takılan var.. imaj manyağı birisi olarak amfiyi ilk aldiğimda arkasını açtım lambasına v.s. bakmak için. ancak hoparlörlerin üzerinde hiç bir sticker marka ibare bulunmuyor, sadece seri numarasi benzeri baskılar bulunuyordu.. kıllandım açıkcası..

bunların dışında cihaz hakkında ekleme yapmak isteyen olursa çok sevinirim.

Geri