Big Muff Için Booster Önerisi

Gitar cok orjinal duruyor. Kolu ve kopruyu sen mi birlestirdin, mekanizma farkli geldi. Bir de kontroller neyi kontrol ediyor biraz anlatirsan sevinirim :)

Bence yanlis yerde ariyorsun cozumu, boost pedallari cok karakterli pedallar degildir (ya da transparan olmasi istenen diyelim). Ton sesini begendigin guzel bir amfi uzerine insa edilir. O yavanliktan kurtulmak icin guzel bir amfi olmasi lazim, sonra onune ne efekt istersen baglarsin. Preamp pedallarina da yonelebilirsin. Pedal olarak bakiyorsan Blackstar veya Hughes Kettner falan onerebilirim fiyat performans acisindan tabii zevkine bagli.

Gitar cok orjinal duruyor. Kolu ve kopruyu sen mi birlestirdin, mekanizma farkli geldi. Bir de kontroller neyi kontrol ediyor biraz anlatirsan sevinirim :)

Bence yanlis yerde ariyorsun cozumu, boost pedallari cok karakterli pedallar degildir (ya da transparan olmasi istenen diyelim). Ton sesini begendigin guzel bir amfi uzerine insa edilir. O yavanliktan kurtulmak icin guzel bir amfi olmasi lazim, sonra onune ne efekt istersen baglarsin. Preamp pedallarina da yonelebilirsin. Pedal olarak bakiyorsan Blackstar veya Hughes Kettner falan onerebilirim fiyat performans acisindan tabii zevkine bagli.

çok teşekkürler, köprüyü ben yapmadım. bir hollow body gitardan çıkma önden yaylı tremolo köprü (bigsby tipi) potanslarda 2 manyetiği volume1-tone1-volume2-tone2 şeklinde kontrol ediyor. (bir gibson sg gitarın içindeki sistemin aynısı varsayabiliriz)

amfi çözümünü bana bir kişi daha söyledi, fakat ben bu kayıtları direk olarak pedalboarddan di box ile ses kartına girdiğim için ve amfi birazcık da pahalı bir çözüm olduğu için alternatif yollara yöneldim. :)

Aynı big muff bendede var, tubescreamer karakterli bir pedal kullanınca (bende mesa grid slammer var) nasıl denir birazcık daha yağlı daha yuvarlak bir ton elde ediliyor. Bilginize :)

Geri