Minimum Bütçeyle Hard Rock / Slash Tonu

Epiphone slash lp special elindeki gitardan pek farkı yok daha kötü bile diyebilirim adında slash olmayan bir les paul ile de hard rock slash tonu alabilirsin örneğin ibanez art120 epi. les paul standart bir manyetik bir pedal deyip geçme

Epiphone slash lp special elindeki gitardan pek farkı yok daha kötü bile diyebilirim adında slash olmayan bir les paul ile de hard rock slash tonu alabilirsin örneğin ibanez art120 epi. les paul standart bir manyetik bir pedal deyip geçme

Abi dalgamı geçiyorsun.Ya sen bu Jackson'ı duymadın ya kasıtlı yapıyorsun biri maun diğeri ıhlamur bu gitara manyetik takmak manyetiğe hakaret bu gitarla nasıl slash tonu alıcağımı gerçekten çok merak ettim.Slash AFD bir les paul maun kasa bir gitar 15 w epip. amfisinde verdiği tepki bile fena değil.Pod V.2 ney süsmü ben bunuda anlamıyorum.Ya ben çok ters biliyorum ki olabilir yada sen.

Ayrıca o ibanez 1000 epi. 1300 tl 600 tl ile ne alakası var.

İkinci eli 450tl 600tl arası
Ayrıca sen bu başlığı öneri almak için açmışsın belli sen tutturmuşsun pod ile special diye adam sana slash ve hard rock tonu alman için kullanmam gereken pedalları söyledi special dediğin gitar şekil olarak lp zaten tonu gerçek bir les paulun ki gibi değil

Abi dalgamı geçiyorsun.Ya sen bu Jackson'ı duymadın ya kasıtlı yapıyorsun biri maun diğeri ıhlamur bu gitara manyetik takmak manyetiğe hakaret bu gitarla nasıl slash tonu alıcağımı gerçekten çok merak ettim.Slash AFD bir les paul maun kasa bir gitar 15 w epip. amfisinde verdiği tepki bile fena değil.Pod V.2 ney süsmü ben bunuda anlamıyorum.Ya ben çok ters biliyorum ki olabilir yada sen.

Ayrıca o ibanez 1000 epi. 1300 tl 600 tl ile ne alakası var.
Kardeşim her şeyden önce biraz sakin olmalısın bence. İnsanlar sana yardım etmeye çalışıyor burda, kimse senin kötülüğünü istemez merak etme.
Gitar konusunda şu an elimde olan Cort CR-Custom'ı önerebilirim bu fiyata alabileceğin iyi bir Les Paul kasa gitardır kendileri.

Kardeşim her şeyden önce biraz sakin olmalısın bence. İnsanlar sana yardım etmeye çalışıyor burda, kimse senin kötülüğünü istemez merak etme.
Gitar konusunda şu an elimde olan Cort CR-Custom'ı önerebilirim bu fiyata alabileceğin iyi bir Les Paul kasa gitardır kendileri.

Hasan, Furkan, haklısınız ama zorlamayın. Bırakın adam Epi Sp. Slash ile başlasın, motivasyon olur. Zamanla ART de alır, iyi bir Epi Custom da, günü gelir Gibson R8 ve Marshall da. Bütçe şu anda gerçekten kısıtlı. Şu şartlar altında Slash Sp+MG+POD en azından vasat üstü bir gitar alana kadar götürür, bütçe düzelince iyi bir gitara geçilir. Hele ikinci el toplarsa zararı da olmaz.

Keşke ikinci ele düşse de en azından yola bolt on da olsa eski, güzel bir Japon LP ile devam etse. Ama bulunduğu yer itibarı ile de imkanlar, pazar gerçekten kısıtlı.

Hasan, Furkan, haklısınız ama zorlamayın. Bırakın adam Epi Sp. Slash ile başlasın, motivasyon olur. Zamanla ART de alır, iyi bir Epi Custom da, günü gelir Gibson R8 ve Marshall da. Bütçe şu anda gerçekten kısıtlı. Şu şartlar altında Slash Sp+MG+POD en azından vasat üstü bir gitar alana kadar götürür, bütçe düzelince iyi bir gitara geçilir. Hele ikinci el toplarsa zararı da olmaz.

Keşke ikinci ele düşse de en azından yola bolt on da olsa eski, güzel bir Japon LP ile devam etse. Ama bulunduğu yer itibarı ile de imkanlar, pazar gerçekten kısıtlı.

Yine dilimden sen anlıyorsun hakan abi ne diyeyim herhalde atacağım en mantıklı adımlar bunlar olur.Zamanla tabiki de daha üst seviyelere geçiş olucak ama şuanki durum çok vasat

Kombinasyon istemişsin.
Epiphone Lp Standard-Custom veya sende bulunan modelde ısrarcıysan 'sende bulunan model'.+Sansamp Gt-2+Aperatifler
Epiphone Lp Standard-Custom veya sende bulunan modelde ısrarcıysan 'sende bulunan model' + Amt M1 + Aperatifler
Epiphone Lp Standard-Custom veya sende bulunan modelde ısrarcıysan 'sende bulunan model' + Vox Tonelab serisi,Boss Gt serisi,Boss Me serisi prosesörler.
Epiphone Lp Standard-Custom veya sende bulunan modelde ısrarcıysan 'sende bulunan model' + Tası tarağı satıp Marshall drive kanallı bir amfi + aperatifler
Epiphone Lp Standard-Custom veya sende bulunan modelde ısrarcıysan 'sende bulunan model' + Evde çalıyor,sahne almıyor isen 200-250 TL lik ses kartı,Referans monitör,komşuların sesten rahatsız olacak ise referans kulaklık(Kayıt,İstediğin amfi-kabine girme,istediğin pedalı kullanma olanağı)

dostum öncelikle önerim manyetiklerini alnico II mıknatıslı manyetiklerle değiştirmektir. illa seymour duncan dimarzio olması gerekmez veya sahibinden.com a filan lespaullardan çıkma humbuckerlara bakabilirsin oralarda ucuza bulabilirsin. amfini de dediğin gibi marshall ile değiştirmek mantıklı olur ama şu 15 mg "FX" modellerine bakmanı öneririm sonradan efekt pedalları kovalamazsın onun dışında wah pedalı istersen alırsın o sana kalmış bir şey. Başka bir şeye ihtiyacın olduğunu sanmıyorum. Slash tonuna yaklaşmak için illa lespaul gitara ihtiyacın yok :) Yok gitarımın ağacı ıhlamur filan, manyetik mi takılır buna demene de gerek yok, istediğin manyetiği istediğin gitara takabilirsin ağaç kabul etmeyip manyetiği patlatmayacak ya

Tamam o zaman ben aklıma koyduğumu yaparım heralde.Yardımcı olan herkese teşekkürler bazen saçma sapan cevaplar verebiliyorum.Herkese iyi forumlar.

Jackson Js11in tonları gayet geniş gelmişti bana denediğimde, bence o gofret gitardan çok daha yüksek potansiyele sahip, (Gitarı Mg15ten tut bi ton lambalı amfye kadar denedim, farklı pedallarla vs). Special II denen gitar zaten son derece kötü işçilikli ve rahatsız bir gitar bana göre En kötü bi lp100 falan alana kadar para biriktirmek daha mantıklı, ton için önerileri arkadaşlar yapmışta ben şu soruyu sorayım hocam, slashin tonunu mu istiyotsun görüntüsünü mü? Saplanma bu kadar Slash sig. diye o gitara

Jackson Js11in tonları gayet geniş gelmişti bana denediğimde, bence o gofret gitardan çok daha yüksek potansiyele sahip, (Gitarı Mg15ten tut bi ton lambalı amfye kadar denedim, farklı pedallarla vs). Special II denen gitar zaten son derece kötü işçilikli ve rahatsız bir gitar bana göre En kötü bi lp100 falan alana kadar para biriktirmek daha mantıklı, ton için önerileri arkadaşlar yapmışta ben şu soruyu sorayım hocam, slashin tonunu mu istiyotsun görüntüsünü mü? Saplanma bu kadar Slash sig. diye o gitara
Lp100 de special gibi sıkıştırılmış ağaç, kontrplak

Kesinlikle Slash tonu istiyorum burada mesele görüntü değil ama şuan Les Paul hastalığım yokmu yok diyemem var yani.Şimdi benim için en mantıklı şey ne olucak 600-700 liraya ne yapabilirim kısa zamanda

Lp100 de special gibi sıkıştırılmış ağaç, kontrplak

Açıkçası, düşük model LP'lerin tek iyi tarafı, elinize uyarsa klavyesi, genel olarak da manyetikleri bence. Yoksa kendi sitelerinde ne derlerse desinler, ben de gövdesinin, sapının düzgün, kaliteli ağaçlardan yapıldığına inanmıyorum.

Ama arkadaş için de bu bütçe ile daha motive edici bir ekipman zor.

Boss distortion ds 1 hepsinin distortionuna uyuyor.Her türlü hard rock parça çalabiliyorsun

Zevk renk diyelim. Ben de stok DS'leri sevmem. Tonları baba çok zayıf, hacimsiz ve tizli gelir. Elimde üç tane DS1 var, üçü de ayrı tarzlarda modlu :D

Açıkçası, düşük model LP'lerin tek iyi tarafı, elinize uyarsa klavyesi, genel olarak da manyetikleri bence. Yoksa kendi sitelerinde ne derlerse desinler, ben de gövdesinin, sapının düzgün, kaliteli ağaçlardan yapıldığına inanmıyorum.

Ama arkadaş için de bu bütçe ile daha motive edici bir ekipman zor.

Zevk renk diyelim. Ben de stok DS'leri sevmem. Tonları baba çok zayıf, hacimsiz ve tizli gelir. Elimde üç tane DS1 var, üçü de ayrı tarzlarda modlu :D

Şuan açıkçası kafam karıştı en mantıklı hamle benim için ne olucaktır.

Geri