Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Dean Dime Concrete Sledge Ml Dimebag Darrell in 1991 Monster of Rock konserinde kullandigi gitar. Dimebag in kullandigi tek ters headstock gitarı.
IMG_20171109_201407.jpg

110067 eklentisini görüntüle

Schecter'a yeni tel gerek. 7 tel Elixir, evlat acısı gibi koyuyor almak, bir çare bulmak gerek. EMG707'leri söküp Duncan SH6 köprü , Duncan Sentient sap manyetiklerini taktım, tam bir işkence oldu montaj, yuvalara sığmadı, tellere toprak bağlantısı çekmeye uğraştım vs. ama değdi. 26.5 skala ilginç bir hissiyatı var. Belki ileride 25.5 skala bir yeditelli daha alırım.

Strat için duncan 78' aged nickel covered manyetik, mint green pickguard ve duncan antiquity texas hot neck ve middle humbucker, artı jumbo çelik fret gerekli. Vintage fretler bir acaip. Single manyetik dağarcığım geniş değildir ama Texas Special'ler biraz yüksek çıkışlı gibi, şu haliyle tam bir modern yorumlanmış klasik. Ama daha vintage sulara çekmeye çalışacağım.

LTD EC'nin bakım zamanı geldi, devresi elden geçmeli, switch'ine kapak bulunmalı,manyetiklere de aged nickel kapak ve siyah çerçeve gerek. Belki LTD'nin sap pozisyonuna GFS Humbucker Sized P90 alırım ya da komple P90'a çeviririm. Ama üzerinde köprü Duncan 59' , sapta da APH1 Alnico II var fazlasıyla memnunum. 2011'den beri benimle, ölsem satmam, çok rahat hissediyorum bununla çalarken.

ESP satılık idi, dün bakımdan çıktı geldi yeni manyetikleri ile, durdum bir düşündüm satışı ertelemeye karar verdim Custom 5 köprü manyetiğini kesinlikle öneriyorum. Ona da krem rengi manyetik çerçevesi ve hafif sararmış pirinç potans başlığı lazım.

Lambalı amfilere herhangi bir su koyverme durumuna karşı Mesa için bir takım 6L6GC ve 5AU4GB rectifier lambası, Bogner için de bir set Svetlana EL34 yedek ve deneysel amaçlı bir set de JJ Tesla KT77 almak istiyorum. Bunun yanısıra preamp lambaları da su koyverebiliyor, Mesa V1 mesela 3. senede pertingen şıtrayze, 5-6 farklı çeşit 12AX7 tutmak lazım Tungsol, Tesla, Shuguang vs. safi masraf yahu. Hadi mesa fixed bias, ama bogner değil, adam akıllı bir multimetre gerek. Gerek de gerek...

Bir sürü iş, asla sonu gelmiyor.

ESP ile Schecter'i karşılaştıracak olursanız çalım rahatlığı ve ton olarak hangisi daha iyi sizce?

ESP ile Schecter'i karşılaştıracak olursanız çalım rahatlığı ve ton olarak hangisi daha iyi sizce?

Esp açıkçası benim için çoğu ibanezden, wizard saptan daha rahat. Ben daha çok düşük radius hafifçe bombeli etli sapları severim. Tabi ki bu bir vintage strat ya da reissue LP sapı gibi değil bahsettiğim. ESP ve LTD’nin saplarını bu yüzden beğenirim, öncesinde LTD-M1000 vardı onu da çok severdim açıkçası.

Schecter’a gelince, 7 telli olması dezavantaj. 6 tel rahatlığı yok, 7 telde 6’ya nazaran farkedilebilir bir ton koyuluğu var. Klavye ise nerdeyse dümdüz, Ibanez Prestige serileri gibi, yüksek radius bir klavye. Çok tercih etmesem de 7 tellilerin geneli böyle olduğu için ona alıştım gibi aslında. Bundan önce sahip olduğum EBMM BFR JPX7’ye göre aksiyonu daha rahat bence.

6 ve 7 yi kıyaslamamıza rağmen, şöyle diyeyim imlanım varsa her şeyi 6 telli ile çalarım. Ama bakın youtube’da Gus Drax var cayır cayır Altitudes çalmış adam schecter hellraiser c7 ile, alışkanlık meselesi :)

Esp açıkçası benim için çoğu ibanezden, wizard saptan daha rahat. Ben daha çok düşük radius hafifçe bombeli etli sapları severim. Tabi ki bu bir vintage strat ya da reissue LP sapı gibi değil bahsettiğim. ESP ve LTD’nin saplarını bu yüzden beğenirim, öncesinde LTD-M1000 vardı onu da çok severdim açıkçası.

Schecter’a gelince, 7 telli olması dezavantaj. 6 tel rahatlığı yok, 7 telde 6’ya nazaran farkedilebilir bir ton koyuluğu var. Klavye ise nerdeyse dümdüz, Ibanez Prestige serileri gibi, yüksek radius bir klavye. Çok tercih etmesem de 7 tellilerin geneli böyle olduğu için ona alıştım gibi aslında. Bundan önce sahip olduğum EBMM BFR JPX7’ye göre aksiyonu daha rahat bence.

6 ve 7 yi kıyaslamamıza rağmen, şöyle diyeyim imlanım varsa her şeyi 6 telli ile çalarım. Ama bakın youtube’da Gus Drax var cayır cayır Altitudes çalmış adam schecter hellraiser c7 ile, alışkanlık meselesi :)
7 telde shred tarzı sololama çok daha rahat bence. :)

7 tellilerin sap avantajı çok büyük eğer rahat edebiliyorsanız.

Standard E akortta çok beğeniyorum şahsen. 6 telliye tercih ederim. Sanıldığı gibi sadece Metal tarzları çalınmıyor bu aletler ile gayet güzel Rock ve hatta Blues tonları olabiliyor.

7 telli bir Strat ya da Tele mi yaptırsam acaba. :D

IMG_0847.JPG

Ibanez Rg1570, Japan made 2005

Gitar bana geldiğinde fretleri yakın zamanda çakıldığı için iyi durumdaydı fakat potans, knob ve switch gibi parçalar sorunluydu. Biraz bakım biraz modifiye derken böyle bir şey ortaya çıktı.
  • Schaller 5 way switch
  • Kullanılmamış, sıfır Japon Ibanez potanslar ve kablolar
Manyetikler;
  • Bridge: DiMarzio D-Sonic Custom
  • Middle: DiMarzio HS4 (formerly YJM)
  • Neck: DiMarzio Paf Pro

110726 eklentisini görüntüle

Ibanez Rg1570, Japan made 2005

Gitar bana geldiğinde fretleri yakın zamanda çakıldığı için iyi durumdaydı fakat potans, knob ve switch gibi parçalar sorunluydu. Biraz bakım biraz modifiye derken böyle bir şey ortaya çıktı.
  • Schaller 5 way switch
  • Kullanılmamış, sıfır Japon Ibanez potanslar ve kablolar
Manyetikler;
  • Bridge: DiMarzio D-Sonic Custom
  • Middle: DiMarzio HS4 (formerly YJM)
  • Neck: DiMarzio Paf Pro
Of of of o yeşil ne güzel durmuş öyle.

Jackson Kelly Army
Jackson KE1 Marty Friedman Signature USA (1996)
Jackson KE2 Blue Ghost Flames USA (2008)

24294120_10155741401815140_1641469833997421514_n.jpg

Aslında gerçek bir Jackson fanıyım bugüne kadar elimden 8-10 tane Jackson geçti ama hepsi de Japon'du. Dr-x, dk-2, jdr-94,jrr-94, ps-2, ps-4, dr-3 hepsini kullandım :D
Size bir sorum olacak. Hiç U.S.A. elime almadım, bu ara da elimde biraz para var ama çok kararsızım, muhtemelen kullanmışsınızdır U.S.A. Jackson'la mesela bir dk-2 arasında arasındaki fiyat farkına değecek bir fark var mı ? Tonal olarak değil de, daha çok çalım rahatlığı aslında benim için önemli olan.

Geri