Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Ec1000 kısa skala ve 24 perde. Fretler gerçekten çok dar, O gitarın 24. Perdesine basmak için 10 yaşında kız çocuğu gibi parmakların olması lazım :D Hem 24. perdeye basmak yerine 22'de bend yapar kurtarır. Çok elzem değil
Ben

o açıdan demedim ki? Para ile fret mi ölçülür özellik farklı anlamında e yani sololar varsa master of puppets ın ki gibi 24 perde alacak he ritm gitar ise 22 perde ama eclipse 22 ec1000 24 fret ben bu açıdan dedim ?

Ec1000 kısa skala ve 24 perde. Fretler gerçekten çok dar, O gitarın 24. Perdesine basmak için 10 yaşında kız çocuğu gibi parmakların olması lazım :D Hem 24. perdeye basmak yerine 22'de bend yapar kurtarır. Çok elzem değil
Walla ben sizi tanımam etmem sizde beni benim parmaklar büyük ya 😂 bende Jackson wrxt var rahatım yani benim gibi bi arkadaşım da var ikimiz ec1000 alalım dedik metal çalıyoruz ve beni de düşündürüyor kısa sıkala bana babalar gibi metal yapan bi gitar önerir misiniz 24 sıkala benim için çünkü hem ritm hem solo kasıyorum yeni başladık daha da

Bebeğimde ufak değişiklikler yaptım, mis gibi oldu.

5afebebd-c855-4ad1-8d9d-91bd677c8f8e.jpg

Walla ben sizi tanımam etmem sizde beni benim parmaklar büyük ya 😂 bende Jackson wrxt var rahatım yani benim gibi bi arkadaşım da var ikimiz ec1000 alalım dedik metal çalıyoruz ve beni de düşündürüyor kısa sıkala bana babalar gibi metal yapan bi gitar önerir misiniz 24 sıkala benim için çünkü hem ritm hem solo kasıyorum yeni başladık daha da
Hocam o kadar etkilemez skalası falan. 24. perdeyi çok kullanmadığım için sadece bir alışkanlık olarak tercih ediyorum.
Sıfır ec1000 hiç tavsiye etmiyorum aynı paraya bu sitede eclipse 2 var 6.001 tl idi en son fiyatı :) 2. el ec1000 yerine schecter atx solo 6 alabilirsin. Bütçen daha az ise cort evl z4'e bakabilirsin. Çok paran varsa musicman majesty tavsiye ederim. Scala falan çok takılma onlara parmak egzersizlerini yap akar gider o. Yeni başladık dediğin için tavsiye verir gibi konuştum ama ben de profesyonel değilim tabi.

129760 eklentisini görüntüle

Ailenin yeni üyesi, geçen Mayıs'da Japonya'dan geldi, hoşgeldi.
Türkiye'de bundan bir tane daha olduğunu sanmıyorum, üstün Japon işçiliğinin yanı sıra bu özelliği de çok hoş.
Marka Model: Fujigen Illiad Dark Evo
Gitar yarı bariton ama 9luk teller ile E standart'a akort edilebiliyor fazla gergin olmadan
Abi muhteşemmiş ama ya.
Güle güle çalın.

Ek bilgi vereyim, fret sayısı fretlerin arasındaki mesafeyi (boşluğu) etkilemez.

yanlışınız var. 22 perde 24.75 "gibson scale" olarak tabir edilen bir gitar ile 22 perde 25.5 "fender" skala diye anılan iki gitarın sadece en son fretlerini kıyaslamanız bile yeterli. ha bu kıyası yapacak imkanınız olmadıysa:

stewmac.com/FretCalculator.html

bu hayli hayli yeterli olur. umarım anlaşılmışımdır.

yanlışınız var. 22 perde 24.75 "gibson scale" olarak tabir edilen bir gitar ile 22 perde 25.5 "fender" skala diye anılan iki gitarın sadece en son fretlerini kıyaslamanız bile yeterli. ha bu kıyası yapacak imkanınız olmadıysa:

stewmac.com/FretCalculator.html

bu hayli hayli yeterli olur. umarım anlaşılmışımdır.
Ben de onu dedim zaten. Fret sayısı etkilemez. Skala ölçüsü verip etkiliyor demişsin. Fark nerede?

EE759914-D340-4F73-A177-2108E22EB49D.jpg
Cort KX1Q,Benim deyimimle WidowMaker :)

Sizinkiler kadar kaliteli veya cafcaflı değil ama sh4 sh2 ve altın potlar,Gotoh köprü,Burgu vb.İle benlik bir gitar olacağını düşünüyorum :3

şunu anlamak o kadar da zor olmasa gerek:

skalayı sabit tutarsak, fret sayısı arttıkça fretlerin arasındaki mesafe kısalacktır. azaldıkça uzayacaktır. fret sayısı etkilemez diyorsun hala.
Bu mantıkla ne entonasyon kalır ne de başka bir şey. Çok kafaya taktıysan aynı skala ölçüsüne sahip 22 ve 24 perde gitarı al bak bakalım, perdeler mi yukarı kaymış da 2 perde daha eklemişler yoksa sap manyetiği öne mi gelmiş görürsün.

Dostlar... gitarını göster ... adı üstünde burası araba galerisi ya da showroom gibi milletin gelip baktığı, sonrası için fikir edindiği bir ortam .... skala olsun, entonasyon olsun gerekli ve güzel bir konu, tartışılması da gerekli ama isterseniz bir başlık açın, keyifle okuruz.

Bu mantıkla ne entonasyon kalır ne de başka bir şey. Çok kafaya taktıysan aynı skala ölçüsüne sahip 22 ve 24 perde gitarı al bak bakalım, perdeler mi yukarı kaymış da 2 perde daha eklemişler yoksa sap manyetiği öne mi gelmiş görürsün.

şaka yapıyorsun değil mi? ben kafaya falan takmadım, gün gibi ortada olan bir konu hakkında bilmediğin halde abuk sabuk yorumlar yapıyorsun. bilmiyorum de geç, kimse ayıplamaz. şu tartışma boyunca elle tutulur söylediğin tek şey "entonasyon" ama onu da başka türlü anlıyorsun :D

Dostlar... gitarını göster ... adı üstünde burası araba galerisi ya da showroom gibi milletin gelip baktığı, sonrası için fikir edindiği bir ortam .... skala olsun, entonasyon olsun gerekli ve güzel bir konu, tartışılması da gerekli ama isterseniz bir başlık açın, keyifle okuruz.

burası forum hocam, yeri geldi, ben de bir yanlışı düzeltme gereği duydum, bilmeyenler varsa kulağına küpe olsun diye. tartışmayı uzatma taraftarı değilim, beyefendi ısrar ediyor, bilmiyorum dese çözülecek. küçük bir literatür araştırsa öğrenecek. sadece verdiğim linke gerekli değerleri girse oradaki ölçüm farklarını görecek. niye kendimi paralıyorsam. siz de haklısınız..

Geri