Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Cherry sunburnst olan ilana ben gidip baktım. O gitarin cok fazla bakima ihtiyacı var ve birkac kotu gorunen vurugu vardi. Kotuleme yapmak istemem ama ben pek beğenmedim. Beyaz bi ilan vardı. Ama satmış sanırım...
Bu arada hocam, sadece beyaz renk olanlar mı Kore üretimi? Ya da en iyisi bekleyip Photogenic Custom almak. Letgoda 1500₺'ye satıyorlar. Cevabınız için teşekkür ederim. 😄

o 1500 olan da sanırım satıldı. Bulabilirsen çok iyi o fiyata bu arada
Duruyormuş hocam. https://www.letgo.com/tr-tr/i/photogenic-gitar_0e35d825-c2bb-4d56-bbe4-7f083e71b346
Hocam bu arada bende kafa uçmuş, Custom ile Cherry Sunburst arasındaki fark renkten ibaret değil? Yoksa yanlış mı anladım.
Bu çok uygun ama satıcıya mesaj atamıyorum bir türlü. Hata veriyor Letgo. https://www.letgo.com/tr-tr/i/photogenic-lespaul-custom-white_c3eca391-c992-4c10-a29b-e0b8e91635e5

Son düzenleme:
Şöyle verelim, maksat muhabbet..

20200513_122910.jpg

Son düzenleme:
Evet evet ben de memnunum gayet, resimdeki 2013 model, aradığım bir yıldı ve de denk geldi beklenmedik şekilde. Deliksiz gövde, hayli kalın bir sap, 57 classicler. Azcık ağır sadece 4.5 kg civarı ama abartı bir ağırlık sayılmaz halen.... Bir ara krom hardware i değiştirmek istiyorum sırf şeklen hoşuma gitmediği için ve de belki med jumbo fretler..

Ya şu Traditional'lara bayılıyorum. Bence 2019 ve sonrası Standard haricinde alınacak en mantıklı Les Paul.

Hocam iki gitarı sap kalınlıkları ve şekilleri açısından kıyaslayabilir misiniz ?

Tabii.. birbirlerinden çok farklı gitarlar. Jackson'ın sapı çok ince, ve arkasında düz bir kısım var, FRETBOARD.COM -- Fender Neck Myths Debunked buradaki resim 5'de gösterildiği gibi.

Ltd'nin sapı daha kalın ve arkasında düz bir alan yok, yukarıdaki linkte resim 3'deki gibi.

Boya olarak: Jackson'ın sap boyalı değil, yağlı diyorlar sanırım. O yüzden çok güzel kayıyor. Ltd'ninki boyalı ve sıcak ve nemli havalarda çalması zor bir hal alıyor.

Ritim çalan birisi olarak Ltd'nin sapı bana daha uyuyor açıkçası. Jackson'da çoğu zaman avucumun içi boş kalıyor akorlarda vs., Ltd çok daha iyi hissettiriyor pek çok durumda.

İlginçtir Ltd'yi ilk aldığımda elime kramp giriyordu çalarken, fakat sonra alıştım, şimdi hiçbir sorun yaşamıyorum.

Gövde şekilleri olarak: Ltd'yi çalması inanılmaz zor. Oturarak iki bacağınızın arasına alamıyorsunuz, sağ bacağınızın üstünde olmak zorunda. Ayakta çalarken göğsünüze değen kısmı acıtıyor ve iz yapıyor. Jackson'ın gövdesi çok çok iyi bu anlamda, hiçbir şekilde rahatsızlık vermiyor.

Ağırlık olarak: Ltd daha ağır.

Son olarak bence en ciddi farklardan birisi köprü şekli. Ltd'de TOM (tune-o-matic) köprü var, ve bu köprüler gövdeden çok yüksekte duruyor. O yüzden hızlı palm müte'lu ritim kısımları bence Ltd'de çalmak çok daha zor. Bileğinizi gövdeye dayayamıyorsunuz, köprüye dayamak zorundasınız. Rahat değil bence, uzun süredir çalmama rağmen halen daha Jackson'daki köprüler daha rahat geliyor. Pek sevmiyorum açıkçası TOM'u.

Tabii.. birbirlerinden çok farklı gitarlar. Jackson'ın sapı çok ince, ve arkasında düz bir kısım var, FRETBOARD.COM -- Fender Neck Myths Debunked buradaki resim 5'de gösterildiği gibi.

Ltd'nin sapı daha kalın ve arkasında düz bir alan yok, yukarıdaki linkte resim 3'deki gibi.

Boya olarak: Jackson'ın sap boyalı değil, yağlı diyorlar sanırım. O yüzden çok güzel kayıyor. Ltd'ninki boyalı ve sıcak ve nemli havalarda çalması zor bir hal alıyor.

Ritim çalan birisi olarak Ltd'nin sapı bana daha uyuyor açıkçası. Jackson'da çoğu zaman avucumun içi boş kalıyor akorlarda vs., Ltd çok daha iyi hissettiriyor pek çok durumda.

İlginçtir Ltd'yi ilk aldığımda elime kramp giriyordu çalarken, fakat sonra alıştım, şimdi hiçbir sorun yaşamıyorum.

Gövde şekilleri olarak: Ltd'yi çalması inanılmaz zor. Oturarak iki bacağınızın arasına alamıyorsunuz, sağ bacağınızın üstünde olmak zorunda. Ayakta çalarken göğsünüze değen kısmı acıtıyor ve iz yapıyor. Jackson'ın gövdesi çok çok iyi bu anlamda, hiçbir şekilde rahatsızlık vermiyor.

Ağırlık olarak: Ltd daha ağır.

Son olarak bence en ciddi farklardan birisi köprü şekli. Ltd'de TOM (tune-o-matic) köprü var, ve bu köprüler gövdeden çok yüksekte duruyor. O yüzden hızlı palm müte'lu ritim kısımları bence Ltd'de çalmak çok daha zor. Bileğinizi gövdeye dayayamıyorsunuz, köprüye dayamak zorundasınız. Rahat değil bence, uzun süredir çalmama rağmen halen daha Jackson'daki köprüler daha rahat geliyor. Pek sevmiyorum açıkçası TOM'u.
Valla üzerine düşündüğüm her konuyu açıklamışsınız çok teşekkür ederim. Bana sap formu olarak ec1000 gibi ama jackson pro serileri gibi boyasız lazım. Köprü de kırmızı çizgilerimden biri: Hipshot ya da Ibanez Gibraltar tarzı sabit köprü gerekiyor bileğimi koymak için kesinlikle. Bulamazsam custom yaptırmak zorunda kalacağım sanırım, ec1000 in sap formunu örnek gösterebilirim belki.

EC-1000'in evertune'lu modelleri var, onlar işinizi görebilir. Bildiğim kadarıyla boyasız saplı EC-1000 yok ama, belki o kısmı ince bir zımpara ile kendiniz halledebilirsiniz, şuradaki gibi

EC-1000'in evertune'lu modelleri var, onlar işinizi görebilir. Bildiğim kadarıyla boyasız saplı EC-1000 yok ama, belki o kısmı ince bir zımpara ile kendiniz halledebilirsiniz, şuradaki gibi

Boyalı ltdm var, onun sapı boyadan ve kalın ciladan dolayı kaygan. Bir de performer jacksonım var, boyasız olduğundan bence daha güzel bir hissiyatı var ama onun da videoda bahsedildiği gibi yağ katmanı biraz kalın sanırım. Muhteşem değil. Hatırladığım kadarıyla eski rg570'imde de benzerdi. Kendim muhtemelen girişmem ama iyi bir farkındalık oldu bu sap konusunda benim için. Bir de mat-satin boyalı/cilalı sapları denemek lazım.
Acaba burada 100 litresini 100 liraya alacağımız tung yağı ile birchwood caseytru oil aynı mıdır ?

Son düzenleme:
Geri