Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Arda Guitars - MARTYR II ''Lament'' Custom

El yapimi custom gitar üreten İtalyan bir abimiz.
Çalışmalarını bir süredir takip ediyordum ve bu gitara denk gelince de kaçırmak istemedim.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 13.57.13.jpeg
Arda_Guitars_2 (24).jpgArda_Guitars_7 (7).jpgArda_Guitars_11 (2).jpgArda_Guitars_10 (2).jpg

Özellikleri aşağıdaki gibidir.

Model: MARTYR II ''Lament'' Custom
Body Wood: Mahogany
Neck Wood: Wenge
Bridge: Shaller Signum
Tunings Machines: Shaller M6
Pickups: Seymour Duncan SH-1

Arda Guitars - MARTYR II ''Lament'' Custom

El yapimi custom gitar üreten İtalyan bir abimiz.
Çalışmalarını bir süredir takip ediyordum ve bu gitara denk gelince de kaçırmak istemedim.

156352 eklentisini görüntüle156353 eklentisini görüntüle156354 eklentisini görüntüle156355 eklentisini görüntüle156357 eklentisini görüntüle

Özellikleri aşağıdaki gibidir.

Model: MARTYR II ''Lament'' Custom
Body Wood: Mahogany
Neck Wood: Wenge
Bridge: Shaller Signum
Tunings Machines: Shaller M6
Pickups: Seymour Duncan SH-1
vay hayırlı olsun alayım diyordum diyordum benden önce kimse almaz diyordum ki alınmış :D

14 yılın hayali, 14 aylık sipariş süreci sonunda bitti. Bir maşallahınızı alırım. :)

Evimizin yeni ve en asil üyesi huzurlarınızda; Jackson KV2 Snow White

8AF697AD-B7A3-4CB1-A76F-F9424D21BA46.jpeg

Haziran 2022 üretimi kendisi. Çok bekledik, çok istedik ve sonunda kavuştuk.

Ufak bir not: Forumda Jackson başlığına yazdığım tedarik sıkıntısı sebebiyle kafadaki logonun sedef olmaması olayı benim gitarımda var. Jackson logosu boyama, sedef değil. Ha umurumda mı, vallahi billahi değil.

14 yılın hayali, 14 aylık sipariş süreci sonunda bitti. Bir maşallahınızı alırım. :)

156420 eklentisini görüntüle

Ufak bir not: Forumda Jackson başlığına yazdığım tedarik sıkıntısı sebebiyle kafadaki logonun sedef olmaması olayı benim gitarımda var. Jackson logosu boyama, sedef değil. Ha umurumda mı, vallahi billahi değil.
Maşallah, yakışır abime

Hadi gözün aydın hocam!

Soyleselerdi bir plaka sedef gonderirdik yahu :)
Bir inceleme alırız artık:)

boş ver sedef olmaması iyi bişi sonradan sedef yüzünden o headstock hava alıp şekilsiz bir hale gelebiliyor

MusicMan BFR JPX7

O zaman bu musicman’leri baya bir şey sanıyorum, tonu vs. petrucci çalıyor wow…
Sonra ben denedim mystic dream’inden sahara burst’une kadar, benim için petrucci manyetik takılmış rg350’den farksızlar. 2-3-4-5k dolar hayatta veremedim. Aynı şeyi insanlar çoğu zaman gibson için der, zevk & renk. Neyse bu JPX7’yi de hiç sevmemiştim ve Türkiye’ye dönüp 7 ay içerisinde sattım. JPX7 üzerini de insan bir siler, zaten fotoğraf ütü ile çekilmiş, her yeri parmak yağı 🤦🏾‍♂️

Work and travel’a gidip tırnaklarımla kazıyarak aldığım setup’lardan biri.

Sene 2010 imiş, façakitabı hatırlattı.

Soldano SP77
TC G Major 2
Mesa 50:50
Mesa Boogie Studio Pre

Laney GS212 v30 yüklü @Dragonchaser sağolsun, hatta araba ile eve taşımama yardımcı olmuştu, araba da Renault 19 Europa idi, tona etkisi var mı bilmem.

Setup’ın iki yanında da öğrenci evine tanesi 120’şer liradan alınma iki adet açılır, devasa üç kişilik kanepe çözmüştük spot’çudan. Hayat kurtardılar.

Ne amfi ayarlamayı, ne poweramp ayarlamayı bilirdim o zamanlar. Doğru düzgün bi ton alamadım asla, sinirlendim sattım hepsini. Sonra yana yakıla SP77’yi geri bulabildim, 11 yıl sürdü bulmam.

F97F89F4-C87F-4A67-B3BB-E749803C8006.jpeg

Son düzenleme:
MusicMan BFR JPX7

O zaman bu musicman’leri baya bir şey sanıyorum, tonu vs. petrucci çalıyor wow…
Sonra ben denedim mystic dream’inden sahara burst’une kadar, benim için petrucci manyetik takılmış rg350’den farksızlar. 2-3-4-5k dolar hayatta veremedim. Aynı şeyi insanlar çoğu zaman gibson için der, zevk & renk. Neyse bu JPX7’yi de hiç sevmemiştim ve Türkiye’ye dönüp 7 ay içerisinde sattım. JPX7 üzerini de insan bir siler, zaten fotoğraf ütü ile çekilmiş, her yeri parmak yağı 🤦🏾‍♂️

Work and travel’a gidip tırnaklarımla kazıyarak aldığım setup’lardan biri.

Sene 2010 imiş, façakitabı hatırlattı.

Soldano SP77
TC G Major 2
Mesa 50:50
Mesa Boogie Studio Pre

Laney GS212 v30 yüklü @Dragonchaser sağolsun, hatta araba ile eve taşımama yardımcı olmuştu, araba da Renault 19 Europa idi, tona etkisi var mı bilmem.

Setup’ın iki yanında da öğrenci evine tanesi 120’şer liradan alınma iki adet açılır, devasa üç kişilik kanepe çözmüştük spot’çudan. Hayat kurtardılar.

Ne amfi ayarlamayı, ne poweramp ayarlamayı bilirdim o zamanlar. Doğru düzgün bi ton alamadım asla, sinirlendim sattım hepsini. Sonra yana yakıla SP77’yi geri bulabildim, 11 yıl sürdü bulmam.

156930 eklentisini görüntüle

Bu ekipmanı görünce ben de geçmişe gittim. Gitarpedal'a yazma sebebimdi "Rack toplamaya karar verdim" diye başlık, sayfalarca ekipman tartışması, gazlamalar, tebrikler :D . Sonra SP-77 ye ben de göz koymuştum hatırlıyorum ara ara darlamıştım seni. :D Maddiyat her zaman olduğu gibi o zaman da problem olmuştu. Benim için de güzel şeylere sebep olmuşluğu var bu fotoğrafın.

Bu ekipmanı görünce ben de geçmişe gittim. Gitarpedal'a yazma sebebimdi "Rack toplamaya karar verdim" diye başlık, sayfalarca ekipman tartışması, gazlamalar, tebrikler :D . Sonra SP-77 ye ben de göz koymuştum hatırlıyorum ara ara darlamıştım seni. :D Maddiyat her zaman olduğu gibi o zaman da problem olmuştu. Benim için de güzel şeylere sebep olmuşluğu var bu fotoğrafın.

Abi valla ne kadar sevindim denk gelmemize, o dönemler, o dönem forumculuğu, muhabbetler, ülke, müzikler, her şey daha keyifliydi… yoksa bana mı öyle geliyor?

Mark V mı alsam, kafa alsam kabini ne olacak, axe fx piyasaya yeni giriyor, bir yandan bogner xtc mi alsam bulabilirsem, eBay’de hiçbir şeyin fiyatı daha patlamamış, amerika ekipman cenneti, KYK 180 lira ve dolar 1.242 civarı, her gece Bank of America önünde kuyruk olurdu KYK’lar yattığında, civarda çalışan tüm Türk tayfa gelirdi çekmeye… 😅

Sonra baktım olmayacak, ben de hepsini aldım 😈

Geri