Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Evet, all access neck joint. Yani sapın gövdeye bağlandığı kısmın normal fenderler gibi kare şeklinde değil de elin oradaki perdelere daha rahat uzanmasını sağlayacak şekilde yapılması.

Peki neden hala inatla gitarların sap bağlantısı kare yapılıyor.Cort ne güzel yapıyor mesela aanj.Jackson ise kare yapıyor, e ben de jackson alcak olsam bolt on olsun istemem bu yüzden.

Eldrun demiş ki:
Peki neden hala inatla gitarların sap bağlantısı kare yapılıyor.Cort ne güzel yapıyor mesela aanj.Jackson ise kare yapıyor, e ben de jackson alcak olsam bolt on olsun istemem bu yüzden.

onu geçtim de teknoloji başını alıp gitmiş aşırı üretim bacaları tüttürüyor iken neden hala bu kadar çok bolt-on? nedir bu takıntı? bilmediğim birşey mi var acaba?

fuckinick demiş ki:
Eldrun demiş ki:

onu geçtim de teknoloji başını alıp gitmiş aşırı üretim bacaları tüttürüyor iken neden hala bu kadar çok bolt-on? nedir bu takıntı? bilmediğim birşey mi var acaba?

Firmaların sabit sermayelerini (fabrika - üretim akışı - makineler -vs) ve üretim planlarını değiştirmeleri kolay değildir ve artı çalışma/maliyet getirir. Örneğin stratocaster gibi bir gitarın belirli zamana yayılmış bir üretim planı vardır ve ancak bu sürenin bitimine yaklaşılırken yeni bir karar alınabilir tabi ki.

kenna demiş ki:
fuckinick demiş ki:
Eldrun demiş ki:

Firmaların sabit sermayelerini (fabrika - üretim akışı - makineler -vs) ve üretim planlarını değiştirmeleri kolay değildir ve artı çalışma/maliyet getirir. Örneğin stratocaster gibi bir gitarın belirli zamana yayılmış bir üretim planı vardır ve ancak bu sürenin bitimine yaklaşılırken yeni bir karar alınabilir tabi ki.

tamam iyi güzel diyorsun da bilmemkaç senelik firmalardan bahsediyoruz buralarda iş akışlarını değiştirmeseler zaten çoktan batarlardı...

Ben valla Fender bolt on'larından gayet memnunum. Canım rosewood çektiği zaman rosewood, maple çektiği zaman maple sap takıyorum. Ayrıca allah korusun, sapa birşey olursa rahatlıkla değiştirilebilir. AANJ olmaması da şekil olarak daha güzel geliyor bana. Zaten Fender'ci adam o kadar ince perdeleri fazla kullanmaz.

Fender AV '62 reissue ( Kinman AVn Blues Set) + Peavey Classic 30 + Fulltone Fulldrive 2 MOSFET + Carl Martin Red Repeat

Burst brothers 8)

Fender AV '62 reissue ( Kinman AVn Blues Set) ve Seagull Entourage Elektro Akustik

manyetik_porecesi demiş ki:
Kinman + Fulltone + Classic 30 kombinasyonu kesin adamın aklını başından alıyordur. Çok güzel setup olmuş.

Eyvallah..Gitar ve ampli kafana göre olunca aslında ikisinin arasına ne girdiği mühim değil..

-Ozan- demiş ki:
stratman ilk resimde arkada duran siyah amfinin markası nedir?

Tech21 Trademark 10..Ev içinde kayıt yapmak istediğimde ( -ki uzun zamandır fırsatım olmuyor ) veya komşuları rahatsız etmek istemediğimde bunu kullanıyorum.

stratman demiş ki:
manyetik_porecesi demiş ki:
Kinman + Fulltone + Classic 30 kombinasyonu kesin adamın aklını başından alıyordur. Çok güzel setup olmuş.

Eyvallah..Gitar ve ampli kafana göre olunca aslında ikisinin arasına ne girdiği mühim değil..

-Ozan- demiş ki:
stratman ilk resimde arkada duran siyah amfinin markası nedir?

Tech21 Trademark 10..Ev içinde kayıt yapmak istediğimde ( -ki uzun zamandır fırsatım olmuyor ) veya komşuları rahatsız etmek istemediğimde bunu kullanıyorum.

uzaktan lambalıymış gibi bir havası var o yüzden merak etmiştim ;)

halilpazarlama demiş ki:
kewell demiş ki:
501910292_64677684b5_o.jpg

abi güzel koymuşsun resimleride anlat bakalım biraz gitarını , nedir ne değildir , kaç paradır :D
:D sağolasın gövde mahogany maple neck rosewood fingerboard
medium jumbo fretler var sonracııma :p
US Seymour Duncan '59 (RP) & Pearly Gates Plus humbucker
perly gate plusta wider pole spacing diye bi modifiye var
59 da da reverse polarity coil özelliği var orjinalinden farklı olarak bu gitar için böyle üretilmişler. amerika fiyatı en son 400$dı. kıvılcımdaki fiyatı 850euro idi...
bence fenderin gelmiş geçmiş en iyi kore üretimi modeli. normal toronado modelin special modeli olarak üretilmiş. bunun için 93 mexico fender stratımı sattım ama harcadığım her kuruşa değdi :D

tütütü nazar değmesin diyin de bari bişi olmasın :)

Sustain'le, çatlakla falan alakası yok. Tek sağladığı fayda rahatlık. Gözünün önüne klasik bir Fender'in sap bağlantısını getir. Arkadan baktığında kare şeklinde, geometrik bir bağlantı var. Bu yüzden yüksek perdelerde (ince notaların olduğu yani) çalarken bazen zorluk çıkarıyor. AANJ olduğunda ise o kısım daha yuvarlatılmış oluyor ve eline tam oturduğu için daha yüksek perdelere ilerlerken seni engellemiyor. Bu olay teoride böyle. Tabi normal bağlantı yeri bence rahatsız mı? Değil.

Geri