Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Coxx, ilk iki senesinde Avusturya'da üretim yapıp daha sonra Kore'ye, oradan da -hemen her orta çaplı marka gibi- Çin'e taşınmış bir marka. Şu anda -bildiğim kadarıyla- sadece amfi, tuner, kablo tarzı şeyler üretiyor.

Bendeki SG, Avusturya serisinden, LP Custom'ı ise Almanya'dan bulup getirttim, onun üretim yerinin Kore olduğunu düşünüyorum ancak emin değilim; aldığım Alman vatandaş Avusturya olduğu konusunda ısrarcıydı. :)

SG'de Seymour Duncan SH-2 Jazz ve SH-4 JB modifiyesi var. İlk firsatta -aslında gayet memnun olduğum- aksamını da Amerikan olanlarla değiştirip custom'a koşmayı hedefliyorum. LP Custom'da ise Bill Lawrence L-500XL Set modifiyesi var ve manyetikler Dimebag tarzı ters bağlı. O da oldukça tehlikeli bir gitar ancak gerçek bir LP Custom kadar ağır olduğu için omzum ağrıyor sahnede. :)

Kıssadan hisse, kız gibi gitarlardır kendileri. :)

Bende coxx un amfisi vardı 30w lık tamam cleande iyi ama distlendimi amfi cızırdıyordu(seste sonuna kadar açık değildi). Kısacası amfisinden uzak durun :D

katilinek demiş ki:
Bende coxx un amfisi vardı 30w lık tamam cleande iyi ama distlendimi amfi cızırdıyordu(seste sonuna kadar açık değildi). Kısacası amfisinden uzak durun :D

Kesinlikle katılıyorum; amfisiydi, tunerıydı Çin malı neticede, hiç gerek yok bulaşmaya derim. :)

Ama güzel bir gitarını düşürürseniz hiç düşünmeyin kapatın, mis diyorum. :) :)

Sağ aşağıdaki satıldı, soldaki de satılık. Yerlerine 1 akustik bir de elektrik gelecek gibi. 8)

grup2.jpg

ya bu coxx gitarlardan bi tane arkadaşımda vardı.klavyesiydi govdesiydi tonuydu her şeyiyle cok beğenmiştim.Aradım fakat Türkiye'de hiçbir dükkanda göremedim.Bulsam bi tane alırım valla :D

rostocker demiş ki:
ya bu coxx gitarlardan bi tane arkadaşımda vardı.klavyesiydi govdesiydi tonuydu her şeyiyle cok beğenmiştim.Aradım fakat Türkiye'de hiçbir dükkanda göremedim.Bulsam bi tane alırım valla :D

valla ben de bir strat ya da tele olanını arıyorum şimdi de, modifiye edip ekibi tamamlamak için. :) ama buralarda bulmak neredeyse imkansız.

Jacksonke1 kardeş, ne doktorlar mühendisler istedi kızımı :) Verir miyim? Vermem tabi ki :)

assault demiş ki:
Levatin bu nasıl bir aile fotoğrafıdır böyle :)
Sanırım kbrr'ye emg 81 takmışsın.İommi'ye göre nasıl, farkı varmı?

85 taktım, inanılmaz fark etti. Iommi daha tiz ve çıkışı daha düşük. 85 bence o gitarda olması gereken manyetik ama tabi Kevin Bond beni sallamıyor :D

Geri