Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

meancha demiş ki:
K_r_m demiş ki:
Blood Drive'dan memnun musun?

Çok memnunum, ismi ve imajındaki o ürkütücü "heavy" havanın aksine cayır cayır hardrock tonları veren bir pedal. Şayet denk getirirseniz şiddetle tavsiye ederim; özellikle ağır maun kasalarla kullanmak çok zevkli. ;)
Ben de ne zamandir denemek istiyorum fakat her yerde satilmadigi icin denk getiremiyorum. Bi denk geldigimde artik deneyecegim ve sanirim satin alacagim :roll:

ben solitude71 in gitarlarından örnek vermiştim =)

İkiside jackson değil.yerdeki esp. esp de emg var , diğer gitarda farklı manyetikler var.ayrıca ağaç farklarıda var aralarında yanılmıyorsam.yani tamamen aynı tonu veren gitarlar olsa evet haklısın ama ( aslında kişiseldir bu,aynı tonu vermesine rağmen kişi sırf kasa tipi için farklı gitarlar kullanabilir ) bunlar birbirinden farklı gitarlar.

squall5 demiş ki:
ne yapıyorsunuz öyle 2-3 gitarı anlamıyorum.

özetle farkları;

yerdeki m1000'i tamamen higain kullanıyorum(emg), sapı rosewood, floyd rose var saçma sapan sesler için kullanıyorum ve telleri 0.10 kalınlıkta

jackson'da ise seymour duncan sh 13 ve yine duncan sh59jr var, her manyetikte coil split var yani hepsini single olarak kullanabiliyorum ve 3 manyetikle mümkün olan her kombinasyonu yapabiliyorum hepsinin açma kapaması tek tek olduğu için, 59jr single kullanılırken strat vari tonlar, hum. kullanılırken daha les paul'e yakın tonlar veriyor, tuşe ebony, teller 0.9, genel ton daha bi mid'li m1000 e göre, floyd rose u sabit, yani kullanmıyorum.

ayrıca iki gitarın sap yapısı ve değişik tekniklere verdiği tepkileri farklı(büyük ölçüde manyetiklerden dolayı), mesela jacksonla steve vai vari şeyler çalabiliyorum, çok rahat bir gitar hızlı sololar ve tapping için, m1000 ise daha oturaklı ve aynı anda birkaç notaya birlikte bastığın(anlatabildimmi bunu nasıl söyleyebilirim başka bilmiyorum?), bol bend yaptığın sololarda daha rahat geliyor, hem sapı biraz daha etli, hem de teller daha ele geldiği için daha güzel hissettiriyo çaldığını.

gibi...

squall5 demiş ki:
Kesinlikle bu tür farklar vardır gitarlar arasında ama bana gereksiz gibi geldi hani çok farklı gitarlar olsa neyse. tabi yine de siz bilirsiniz..

Yani tabiki çok uçuk farklar yok sonuçta 2side genel olarak sert müzikler çalmak için üretilmiş aletler, m1000-strat ikilisi falan senin bakış açınla daha mantıklı geliyor kulağa, ama en basitinden benim bu iki gitarı da alma sebebim 2sinin de keyfinin çok farklı olması, 87 bi usa jackson çalarken ve yeni gıcır bi m1000 çalarken farklı bi haz alıyo insan değişik lezetter olsun maksat...

buda kıyafete benziyor aslında.örnek veriyorum, neden üzerindeki baskılar farklı diye 5-10 tane siyah tişörtün var mesela. yani durumun müsait alabiliyorsan neden 5-10 tane gitarın olmasınki. sonuçta hepsi birbirinden güzel.

3092_70853042110_716812110_2194193_5948545_n.jpg

n716812110_1662096_4232.jpg

n716812110_1662084_7505.jpg

3092_70854412110_716812110_2194199_4207091_n.jpg

3092_70853072110_716812110_2194196_701160_n.jpg

Gitarın bi bu resimlerini buldum. Çok konuşulacak bir gitar değil ama kendi fiyatında gitarlar içinde en iyisi bence. Çoğunu deneyipte almıştım klavyesine aşık oldum. Üst eşik 42mm bu önceki gitarıma göre çok daha rahat gelmişti. Tek sorunu pickguardlı olmadığı için emg 81-85 hayalimi gerçekleştiremiyorum :D Onun içinde çözümler aramya başladım. Ya dimarzio takıcam yada değiştirip emg takıcam. Bakalım artık...

CaliforniaDream demiş ki:
oy oy artık bi gitarım yok en kısa zamanda hayallerimin tek hakimi les paul'umu alıcam o zaman benim gitarımın fotosuda burayı süslücek.
hadi bursalı genç umarım kavuşursun gitarına hayırlısıyla...toprağımsın bir anda bursalı görünce efkarlandım :p ;)

Clickboy demiş ki:
DK2 değil :)

SL2H aslında teorik olarak. Ama orjinal Amerikan olanla karıştırılmaması için Soloist 2H ismini kullanıyorlardı aldığım yerde (Japonya Üretimi) SL2H'nin Japonya'da üretilmiş bir versiyonu olarak düşünün, tamamen aynı. Yanılmıyorsam Jackson'ın özel bir yıldönümü için ürettiği Limited bir modeldi. Geçen kış Frankfurt - Musik-Schmidt'ten aldım. Liste fiyatı 1.300 € idi. Ama 999 €'ya aldım ben kış indirimi varmış.

Bu fıstık yekparemi hocam?

Nocure demiş ki:
Clickboy demiş ki:
DK2 değil :)

SL2H aslında teorik olarak. Ama orjinal Amerikan olanla karıştırılmaması için Soloist 2H ismini kullanıyorlardı aldığım yerde (Japonya Üretimi) SL2H'nin Japonya'da üretilmiş bir versiyonu olarak düşünün, tamamen aynı. Yanılmıyorsam Jackson'ın özel bir yıldönümü için ürettiği Limited bir modeldi. Geçen kış Frankfurt - Musik-Schmidt'ten aldım. Liste fiyatı 1.300 € idi. Ama 999 €'ya aldım ben kış indirimi varmış.

Bu fıstık yekparemi hocam?

birebir aynı dediğine göre sanırım yekpare :)

smtzdmr demiş ki:
CaliforniaDream demiş ki:
oy oy artık bi gitarım yok en kısa zamanda hayallerimin tek hakimi les paul'umu alıcam o zaman benim gitarımın fotosuda burayı süslücek.
hadi bursalı genç umarım kavuşursun gitarına hayırlısıyla...toprağımsın bir anda bursalı görünce efkarlandım :p ;)
saolasın baba gitarı aldım da fotoyu çekemedim bi türlü bak bunun aynısı hiçbi fark yok
goldeno.jpg

Geri