Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

kusura bakmayın ama ben5-6 tane gitar alanlara uyuzum sanki parayı sokaktabuluyorsun alırsın tarzına göre bir gitar kırılıncayakadar kullanırsın 2-3 tane elektro alana hayli hayli uyuzum 1 tane varken 2. sinin ne mantığkı var unutmayınelindeki gitarın ne olduğu önemli değil nasıl çaldığın önemli

grungie demiş ki:
kusura bakmayın ama ben5-6 tane gitar alanlara uyuzum sanki parayı sokaktabuluyorsun alırsın tarzına göre bir gitar kırılıncayakadar kullanırsın 2-3 tane elektro alana hayli hayli uyuzum 1 tane varken 2. sinin ne mantığkı var unutmayınelindeki gitarın ne olduğu önemli değil nasıl çaldığın önemli

eğer ihtiyaç duyuyosan farklı çeşitlerde gitar alırsın,şimdi ben aynı gitarla hem death metal hem blues mu çalıcam?abes kaçar.yaiadam iyi ise alır tepe tepe kullanır.ha,ama hakkını veremiyorsa görgüsüzlük ketmiş olur ama yine de para onun parası,tepe tepe harcar enayi ;)

grungie demiş ki:
obican demiş ki:
gitarın ne olduğunun öneminin olmaması çok büyük yalan ama neyse :)
mesela dandik bir gitarı iyi bir müzisyene versen konuşturmayı bilir :D

konuşturur konuşturmasına da, gel sahneye çık de, bakalım ne kadar istekli çıkacak o adam? istediği gitarı alır öyle çıkar, yoksa akort tutmayan, istediğin tepkileri vermeyen, deli gibi dip gürültüsü yapan odun gibi gitarı kim ne yapsın?

müzisyen diyorsan eğer o adam bu işten para kazanıyordur tahminen, basar parayı alır istediği gitarı. hobi amaçlı yapıyorsa da yine basar parayı alır istediği gitarı, ne olacak?

onu da geçtim, strat seven, yıllardır strat çalan, müziğini onun üzerine kurmuş iyi bir müzisyene les paul ver bak nasıl apışıp kalıyor :)

grungie demiş ki:
Ben akort düzenleri ve tonları farklı olarak kullanıyorum. 2 veya daha fazla gitarı olanlarda benle aynı fikirdeler biliyorum :D

SchismetaL demiş ki:
grungie demiş ki:
Ben akort düzenleri ve tonları farklı olarak kullanıyorum. 2 veya daha fazla gitarı olanlarda benle aynı fikirdeler biliyorum :D

Aynen öyle. :)

Farklı akort düzenleri için farklı gitarlar kullanmak pratik oluyor.

Ayrıca floyfrose tipi köprüsü olan bir gitarın yanına sabit köprülü gitar edinmek de faydalı.
Çift kilitli köprüsü (Floydrose) olan gitarda akort değiştirmek eziyet ama o dive olayları da olmadan olmuyor diyenelr için bir sabit bir de FR köprülü gitar olmazsa olmaz gibi.

Gıcık olunacak bir şey değil yani :D

grungie demiş ki:
obican demiş ki:
gitarın ne olduğunun öneminin olmaması çok büyük yalan ama neyse :)
mesela dandik bir gitarı iyi bir müzisyene versen konuşturmayı bilir :D

gelsin de alsın suntadan bi gitarla armonik te göriyim ben.deniyelim isterseniz verelim iyi bi gitaristin eline dandik ağaçlı dandik klavyeli dandik manyetikli bi gitar çalabilicekmi albumdeki gibi,ya dostum saçmaladığının farkıdna değilsin öss ten çıktım zaten.bozmayın bemm kafamı çalınmaz dediysem çalınmaz o kadar! :p tabi son üslubumu ciddiye almayın ama düşüncelerim bu yönde :D

grungie demiş ki:
hayır galiba yanlış anladınız mesela bazı tipler var rengi farklı diye aynı markanın aynı modelindenh alıyorlar

gitar çalmayıp gitar kolleksiyonu yapan adamlar bile var.ibanezin jem serisinin kolleksiyonunu yapan adamlar gördüm.hatta nette bir eleman 1 oda dolusu jackson soloist toplamış resmini görmüştüm.renk renk desen desen.maddi durum el veriyorsa bence çok güzel bir hobi.ford mustang kolleksiyonu yapan insanlar bile var.yani sonuç iş paraya bakıyor.durum müsaitse neden olmasın.

Geri