Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

halilpazarlama demiş ki:
grungie demiş ki:
hayır galiba yanlış anladınız mesela bazı tipler var rengi farklı diye aynı markanın aynı modelindenh alıyorlar

gitar çalmayıp gitar kolleksiyonu yapan adamlar bile var.ibanezin jem serisinin kolleksiyonunu yapan adamlar gördüm.hatta nette bir eleman 1 oda dolusu jackson soloist toplamış resmini görmüştüm.renk renk desen desen.maddi durum el veriyorsa bence çok güzel bir hobi.ford mustang kolleksiyonu yapan insanlar bile var.yani sonuç iş paraya bakıyor.durum müsaitse neden olmasın.
En dogru yorum. Benim ekipmanın calma duzeyimden iyi ama napayım bu da benim zevkim , hobim.

bak slash abimiz negüzel toplamış.silin ağzınızın suyunu :D

slashs-guitar-collection.jpg

halilpazarlama demiş ki:
grungie demiş ki:
hayır galiba yanlış anladınız mesela bazı tipler var rengi farklı diye aynı markanın aynı modelindenh alıyorlar

gitar çalmayıp gitar kolleksiyonu yapan adamlar bile var.ibanezin jem serisinin kolleksiyonunu yapan adamlar gördüm.hatta nette bir eleman 1 oda dolusu jackson soloist toplamış resmini görmüştüm.renk renk desen desen.maddi durum el veriyorsa bence çok güzel bir hobi.ford mustang kolleksiyonu yapan insanlar bile var.yani sonuç iş paraya bakıyor.durum müsaitse neden olmasın.

tabi hobi için yapılabilir ama ben çalmaktan bahsediyorum

bi tane daha jackson gördüm bi kaçtanede gibson var sanırım bi tanesi çift saplı bi gitar yada üç saplı da olabilir.vainin vardı zaten beyaz bi tane 2 saplı mı 3 saplı mı unuttum şimdi,bi videosunda izlemiştim.

Kendimizinkiler bitti milletin koleksiyonunu mu yarıştırıyoruz? :D

Steve Lukather'in de 300+ gitarı var hadi bakalım ..... hatta bir tanesi 1951 Tele imiş, paha biçilemez deniyor.

Cort X-TH

Emg85 olan sap manyetiğini değiştirip EMG 60 yaptım.

Yeterli nakitim olunca son dört perdeyi scalloped yaptırcam feridun ustaya.

Arkadaki plastik kapaklarında hepsini çıkartıp, yerine maple kapak yaptırcam, kuşgözü maple düşünüyorum görüntünün güzel olması için.

Headstock daki kapağıda kemik yaptırmayı düşünüyorum.

Bir ara floyd rose ve akort burgularınıda değiştirmeyi düşünüyordum ama bunun gereksiz olduğuna karar verdim. Çünkü 1.5 yıldan uzun süredir kullanıyorum bu gitarı ve bir kez olsun akort problemi yaşamadım. Tremolo kolu ile hayvani derecede oynanmadığı sürece ço..ok uzun süre akort tutuyor. Durum böyle iken gereksiz masraf yapmayalım =)

Birde tremsetter taktırmayı düşünüyorum.

Bunları fakire fukaraya dağıtsalar çok büyük sevap işlemiş olurlar. :D Biri iletişime geçsin de şu forumda bir avuç insanız hepimize yeter :D zebra manyetikli var birtane hemen slashın yanındaki. Onu ben istiyorum :D

Geri