Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Ekibe son katılan gitarım ESP Alexi Laiho Signature,detaylı bilgi vermiyorum çünkü alım satım bölümünde hali hazırda satılık zaten tüm bilgiler mevcut.

Resimleri paylaşayım,

resim_661714158.jpg

ahmettombak ağzının tadını biliyorsun sen, çok sevdiğim alet bunlar çok fena can yakar, fazla kafa tutmaya gelmez ;) Hayırlı günlerde kullanmak nasip olsun. Satmayı düşünürsen birgün haber verirsin :)

smtzdmr demiş ki:
ahmettombak ağzının tadını biliyorsun sen, çok sevdiğim alet bunlar çok fena can yakar, fazla kafa tutmaya gelmez ;) Hayırlı günlerde kullanmak nasip olsun. Satmayı düşünürsen birgün haber verirsin :)
Sagolasin. Avatarindan belli zaten :) Bakalim evladiyelik gibi duruyor ama ileride satmak istersem haber veririm. Sadece koprudeki paf pro yerine birseyler dusunuyorum simdi o kadar. Ondan sonra uzunca bir sure kullandirir herhalde kendini.

ahmettombak demiş ki:
sany0008dh.jpg

Bu da benim yeni sevgilim.

ahmettombak demiş ki:
Bu da yeni sevgilimin ustune aldigim kuma :)

nw_shamrayshop__2273_7.jpg

ahmettombak demiş ki:
img00038201005280737.jpg

Bu da kumamın üstüne aldığım kuma :)

"ahmettombak" ne iş yapıyorsun ? mesleğin neyse yan dal falan yapalım böyle olacaksa, gençsen babanın mesleği de olur, evlat edinmek istersen kimlik bilgilerimi gönderim hemen :D En azından milli piyango kuponunun rakamlarını gönder biz de alalım belki tekrar çıkar :D Bu ne gün aşırı yeni gitar geliyor :D Güle güle kullan :twisted:

NomAmor demiş ki:
Abi herşeyden önce o Fender Frontman 25R ne ya :D alıyosun araba parasında gitarları bu amfi sana şöyle bir Engl Invader 150 gibi bişiler lazım :D

Evet gitarlar cok muazzam, yanina cok yakisikli bir alltube amp lazim.

TNT muzikte Mesa Boogie Mark V var mesela, hatta bir adam 6k liraya (cus be fiyata bak) sahibinden.com'da ENGL Invader 150 + Marshall 1960A satiyor, dehset.

Herkese cok tesekkur ederim. Oncelikle belirteyim 25 yil ac kalmanin sefasini 3 yildir cekiyorum :) Yurtdisina ciktik parayi bulduk simdi krizim tuttukca gitar aliyorum. Daha once de Jem 77Brmr, Js1200ca,Js1000bp vb alip satmistim. Gecenlerde yine dellendim elde ne var ne yok gitara yatiriyorum. Malmsteen den cok memnun kalmadim onu satacagim. Hedef olarak onume koydugum 3 gitar daha var. Jackson Soloist Sl1, Esp M-II Maple fretboard olan ve de Jem 7vwh. Bunlardan kelli daha gitar almam herhal. Amfi isine gelince pratik amfisi diye almistim zaten duvarlar ince ama aklimda bir Engl var onu alirsam cok yahsi olacak. Once az rahatlayayim amfi sirada zaten bu ekipmana frontman cok siritiyor. Bir de bugun kardes kardes resimlerini cektim cihazlarin onu koyayim :)
img00046201005281847.jpg

ahmettombak demiş ki:
Herkese cok tesekkur ederim. Oncelikle belirteyim 25 yil ac kalmanin sefasini 3 yildir cekiyorum :) Yurtdisina ciktik parayi bulduk simdi krizim tuttukca gitar aliyorum. Daha once de Jem 77Brmr, Js1200ca,Js1000bp vb alip satmistim. Gecenlerde yine dellendim elde ne var ne yok gitara yatiriyorum. Malmsteen den cok memnun kalmadim onu satacagim. Hedef olarak onume koydugum 3 gitar daha var. Jackson Soloist Sl1, Esp M-II Maple fretboard olan ve de Jem 7vwh. Bunlardan kelli daha gitar almam herhal. Amfi isine gelince pratik amfisi diye almistim zaten duvarlar ince ama aklimda bir Engl var onu alirsam cok yahsi olacak. Once az rahatlayayim amfi sirada zaten bu ekipmana frontman cok siritiyor. Bir de bugun kardes kardes resimlerini cektim cihazlarin onu koyayim :)
img00046201005281847.jpg

Hayirli olsun, canavar gibi hepsi :) Ben de ayniydim, TR'deyken ogrenciydik, karnimizi zor doyuruyorduk. Denk geldi ciktik yurtdisina, ozellikle mezun olup calismaya da baslayinca da gitar ve kitaba bir suru para verdim simdiye kadar. Gerci evli ve cocuklu olunca oncelikler de degisiyor tabi, onun icin onumuzdeki 1 yillik gitar kalkinma planinda gitar amfi vs yok (simdilik :twisted: ), ama olur da bir SLS3 denk gelir, kacirmam :)

Gaza geldim, ben de bir resim koyayim ;) :

img95782.jpg

DaRtH_ErLiK demiş ki:
ahmettombak demiş ki:
img00046201005281847.jpg

Hayirli olsun, canavar gibi hepsi :) Ben de ayniydim, TR'deyken ogrenciydik, karnimizi zor doyuruyorduk. Denk geldi ciktik yurtdisina, ozellikle mezun olup calismaya da baslayinca da gitar ve kitaba bir suru para verdim simdiye kadar. Gerci evli ve cocuklu olunca oncelikler de degisiyor tabi, onun icin onumuzdeki 1 yillik gitar kalkinma planinda gitar amfi vs yok (simdilik :twisted: ), ama olur da bir SLS3 denk gelir, kacirmam :)

Gaza geldim, ben de bir resim koyayim ;) :

img95782.jpg

diğer atkadaşa frontman,sana digitech yakışmamış :p

semizotu25 demiş ki:
diğer atkadaşa frontman,sana digitech yakışmamış :p

:) Digitech'e millet neden o kadar laf ediyor, hala anlamis degilim. Yeni serinin sesleri eskilerden cok daha iyi. Adinda "digi" var diye herhalde :)
RP350 PC'ye bagli surekli, Roland Cube Monitor de RP'ye. Boylece hem PC'den cok daha cabuk ayarlari degistirebiliyorum, hem de Guitar Pro yada WinAmp'ten falan bir sarki acip uzerine calabiliyorum. Pratik yapmak icin cok iyi bir alet, hatta barlarda kullananlar bile var :)

6505 olmasina gerek yok aslinda, arada fender falan var ki muazzam cleanler duymak da isterim ben. Yanlis anlamayin, 6505'in ozellikle ultra high gain tonlarinin fena halde hastasiyim, turkiyede bulsam benim amplinin speakerini kabin olarak kullanip, kafasini alacagim direkt.

6505'in cleanleri gercekten vasat, hicbir zaman sevemedim, ama overdrive kanallari gercekten muhtesem. Yalniz gereginden fazla gain kapasitesi var amplinin, high gain channelda 4'ten fazla acmak direkt overkill demek oluyor, attenuator olmadan dusuk ses seviyelerinde, dusuk master volume ayarlarinda nasil bir ton cikariyor hicbir fikrim de yok. Ama ozellikle 5150'nin, ki 6505 ile fark yok neredeyse, en guzel tonunu Carcass'in Heartwork albumunde dinlemisimdir herhalde, ekstrem muzik seven varsa muhtemelen tonu gercekten begenecektir.

Tavsiyem kesinlikle kullandigim ampli, ENGL Screamer 50 combo olur, attenuator olmadan, lead volume 1'de, master volume 3'te evde rahatlikla calabiliyordum, ki tonlari o raddede bile guzel olmasina ragmen, attenuator alip Lead Volume 6.5, Master Volume 9'da kullaniyorum, lambalarin omrunu daha cabuk tuketmesi zerre umrumda degil, ton gercekten cok mukemmel cunku. Clean channel'ini hatta dun aksam bir arkadasim fender strat standard'ini getirip denedi, acaip bir twang olayi oluyor, deep purple vari crunch tonlar icin bile cok ideal. Amfinin menzili blues'dan death metal'e kadar genis bir aralikta, sahsen ben heavy lead kanalinda gain'i 4 civarinda tutup, onune ISP Fetish Overdrive ile boost yaparak, gitari da kalin tellerle A standard'a alarak leziz ama ayni zamanda camurlasmayan, net kamyon tonlari da alabiliyorum, ve genel combolarin aksine amfinin boss response'u da cok iyi.

Ayriyetten youtube'da Marinblues diye bir adam var, Screamer ile guzel blues jam sarkilari falan caliyor, tonu da gercekten sevimli diyebilirim.

Tek dezavantaji attenuator kullanildiginda tiz frekanslar cosabiliyor, o yuzden ilginc bir sekilde lead presence 4'te, treble ise 1'de amfide, sesi kokledikce acmak gerekiyor tabi bunlari.

Ayriyetten footswitch olmadan da kanal degistirmek el yordami, ve paylasimli eq oldugundan her kanal icin ayri ayri eq ayari yapma gibi bir luks yok malesef.

Onun disinda rahatlikla dort dortluk bir ampli oldugunu soyler, tavsiye edebilirim.

Geri