Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Kayıt alma imkanım yok. Hani idare eder video kaydı alan bir makine vardı ama biraderindi, o da taşınınca kaldık ortada :)

En azından şunu söyleyeyim, çalımı umduğumdan çok daha rahat. Ben SG ve 60'lar ince klavye adamıyım aslında. Bunun klavye de hani eli doldurmakla beraber sanki klasik LP klavyelerinden ince gibi. Belki bana öyle geldi, bir ara karşılaştırmak gerekebilir.

Çaldığınızda o LP hissiyatını veriyor, Maşallah pek hafif te değil. Tonu bir hayli yoğun. Kullanılan ağacın avantajı hissediliyor. Sadece stok haliyle tonunu Gibson LP'lere göre daha parlak veya tizli bulduğumu söylemeliyim. Belki manyetiklerden. Potanslardaki kapasitörlerin eskimiş olması ihtimaline karşı da (eğer bulabilirsem) yeni hatta mümkün mertebe en kaliteli kapasitörlerle bir deneme yapacağım.

Amfiye bağlamadan rahat rahat akustik tonu duyuluyor. Denerken bu yönü de hayli etkiledi beni. Üstündeki tüm parçalar stok. Altın rengi hardware yıllar içinde gümüşe çalar olmuş tabii. Ama akord açısından hala bir hayli stabil. En azından mandalları değiştiririm diyordum ama, gerek yok şu an. Üstündeki manyetiklerle rahat rahat hard'n heavye kadar çıkılıyor. Ama daha sert soundlar için manyetik takviyesi şart.

Son haltımız 1982 Japon Greco LP. @tugberkozdemir ve "Japanise Vintage" fikrinin kafama düşmesine sebep olan (özellikle) GP ve buradan forumdaş kardeşlerime, Burak Eren abime ve SRV Müziğe de selamlarımı ve en iyi dileklerimi ileteyim.

dr0p.jpg

qqom.jpg

Not: Fotoğram makinem kayıp, resimleri telefon ile çektim. İdare ediverin şimcilik :)
Begendik ama alacagimiz var sayin abim, ben merak ettim etmeklen kalmadim kendim icin de dusundum o vakit detayli resimler elinden oper diyor tekrar hayirli olmasini diliyorum.

Gitarları gördükçe ağlıyasım geldi ama benim gitarımdan daha kötü gitar kullananlarda vardır heralde acaba yok mudur neyse bunada şükür :)

Sağdan sola: Fender Custom Shop 1960 NOS Jazz Bass(r), Ernie Ball Music Man John Petrucci BFR "Family Reserve" Quilt Top Cherry Burst , Fender Custom Shop 1963 NOS Telecaster, Fender Custom Shop Limited Edition '60 Relic Strat Seafoam Green, Jay Turser Jt-300 M Daphne Blue Stratocaster "Full Modification", Skylark Headless Electric Guitar, LAG Jet 200 BLK "Full Modification", Schecter Omen Extreme 7 Strings w/ Seymour Duncan Full Shred 7 Pick-ups, 1976 National Vintage Electric Guitars "Scalloped Fretboard"
trrrrr.JPG

Son düzenleme:
Sağdan sola: Fender Custom Shop 1960 NOS Jazz Bass(r), Ernie Ball Music Man John Petrucci BFR "Family Reserve" Quilt Top Cherry Burst , Fender Custom Shop 1963 NOS Telecaster, Fender Custom Shop Limited Edition '60 Relic Strat Seafoam Green, Jay Turser Jt-300 M Daphne Blue Stratocaster "Full Modification", Skylark Headless Electric Guitar, LAG Jet 200 BLK "Full Modification", Schecter Omen Extreme 7 Strings w/ Seymour Duncan Full Shred 7 Pick-ups, 1976 National Vintage Electric Guitars "Scalloped Fretboard"
25210 eklentisini görüntüle
Böbrekle takas var mı :D :D :D

25210 eklentisini görüntüle
"Evinde gitarın var mı " diye bi şarkısı vardı Bulutsuzluk Özlemi'nin eskilerde. Aha cevabı.

Efendim mesaj oluyor klavyede bir tusa basip bok firlatasim geliyor, mesaj oluyor insanin bir tusa basip sanal nazar boncugu takasim geliyor. Rica ediyorum ikisini de forumun bir sonraki surumunde aktiflestirin... Mavi gitar her zaman her turlu calisiyor yahu...

Ben de geçen hafta aldığım Pacifica'nın fotoğrafını yüklemek için girmiştim sayfaya, rezalet. Gitarın fotoğrafını sakince yere bırakıp usulca uzaklaşayım bari. :)

Geri