Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

91 kore üretimi Epiphone EM1 Rebel gitarım :)
Malesef forum çok büyük dedi resimlere, imgur'dan yükledim bende :)
3zwkxfT.jpg

ZM24TEm.jpg

Çirkin çektim fotoğrafları ama öyle işte yeteneksizlik bende sorun gitarda değil :) Köprü pozisyonunda Seymour Duncan Invader, ortada kendi stok manyetiği, sap pozisyonunda ise DiMarzio Tone Zone mevcut. Coil Split kaldırıldı, yerine momentary killswitch takıldı Lüthiyer Ali Demircan tarafından (çok güzel de iş çıkarmış, teşekkürler kendisine). Hayırlısıyla param olunca bir de floyd rose düşünüyorum köprüye, bakacağız :)

@talisman Hocam valla o konuya bende katılıyorum fakat yapacak birşey yok Gibson alacak durumda yok :) Zaten alsamda blues caz çalmıyorum bana gitmez.

Olmadı şimdi:) Gibson Les Paul geleneksel ile boru gibi geleneksel metal çalıyorum ben evde (Seymour Duncan Distortion taktım köprüye)
Şaka bir yana ben de yıllarca önyargıyla baktım gitara ama gerçekten her yola gelebilen bir ağaç şaheseriymiş Gibson'lar. Daha önce bir Epi LP'yi modifiye ettikten sonra (40-50 sayfa önce olması lazım fotoğrafı) bu böyleyse Gibson nasıldır acep diyerek aldım, çok da süper oldu.

Çirkin çektim fotoğrafları ama öyle işte yeteneksizlik bende sorun gitarda değil :) Köprü pozisyonunda Seymour Duncan Invader, ortada kendi stok manyetiği, sap pozisyonunda ise DiMarzio Tone Zone mevcut. Coil Split kaldırıldı, yerine momentary killswitch takıldı Lüthiyer Ali Demircan tarafından (çok güzel de iş çıkarmış, teşekkürler kendisine). Hayırlısıyla param olunca bir de floyd rose düşünüyorum köprüye, bakacağız

Gibson yeniden üretecekmiş bunları belli olmaz değere falan binebilir bence de floyd şimdilik en azından boşver :)

Bu arada tonezone sapta nasıl oldu merak ettim? Erken dönem Gilbert kullanmıştı bunlardan ama modifiyelimi bilmiyorum onun haricinde pek görmedim cleanlerde sadece tahmin yürütebiliyorum.

Olmadı şimdi:) Gibson Les Paul geleneksel ile boru gibi geleneksel metal çalıyorum ben evde (Seymour Duncan Distortion taktım köprüye)
Şaka bir yana ben de yıllarca önyargıyla baktım gitara ama gerçekten her yola gelebilen bir ağaç şaheseriymiş Gibson'lar. Daha önce bir Epi LP'yi modifiye ettikten sonra (40-50 sayfa önce olması lazım fotoğrafı) bu böyleyse Gibson nasıldır acep diyerek aldım, çok da süper oldu.

Hocam tabi ki haklısınız fakat, Nile falan çaldığınız vakit üstündeki alnicoların çıkışı yavan kalıyor. O sebeple benim epinin satış ilanında da belirtmiştim, satılmazsa emg ya da sh-8 ve siyah burgu-tune o maticler ile kamyon gitarı yapacağım diye:) Haşa Gibson'un ağacına lafım yok zaten maun karakter severim. Zevklerde tabi tartışılır benim denediğim Gibson Lp Custom ile extrem parçaları çalmak bir jacksonun klavyesine göre çokda rahat gelmemişti. Çok kısıtlı bir zamanda elime Caparison Tat serisi bir gitar geçmişti benim değildi, hedefim o umarım bir gün alabilirim.

İbanez rg370 dx. Seymour Duncan 59 ve Seymour Duncan dimebucker pickup'lı. Para kalmadı kendi işlememizi kendimiz yaptık. :)

26903 eklentisini görüntüle 26904 eklentisini görüntüle 26905 eklentisini görüntüle

Bana ilginc bir sekilde Ouija gitarlari hatirlatti senin ibanez. Bu arada inlaylere bakinca ilk Turkish edition gitar da Cort'tan once ESP tarafindan cikartilmis sanirsam...

http://www.espguitars.com/esp2009/guitars_kirk.html

Hocam tabi ki haklısınız fakat, Nile falan çaldığınız vakit üstündeki alnicoların çıkışı yavan kalıyor. O sebeple benim epinin satış ilanında da belirtmiştim, satılmazsa emg ya da sh-8 ve siyah burgu-tune o maticler ile kamyon gitarı yapacağım diye:) Haşa Gibson'un ağacına lafım yok zaten maun karakter severim. Zevklerde tabi tartışılır benim denediğim Gibson Lp Custom ile extrem parçaları çalmak bir jacksonun klavyesine göre çokda rahat gelmemişti. Çok kısıtlı bir zamanda elime Caparison Tat serisi bir gitar geçmişti benim değildi, hedefim o umarım bir gün alabilirim.
Alnico diyorsun yavan diyorsun @hackeiommi gorurse senin EMG ler kacacak yer arar soyliyeyim. Gece gece abdestini bozacaksin Gibson severlerin yahu...Bu arada zevkler tartisilirsa madem ben de bir kilcik atayim ortaya, vallahi tonla gitar gecti elimden JS serisinin klavyesi kadar rahat bir klavye kullanmadim bunu da not olarak duselim... JS klavyeli bir Les Paul olsa ne guzel olur, sustain mustain anliyoruz da bu haliyle de Gibson'in sapi 3. kopruye ayak olur her elime bir LP aldigimda bir garip oluyorum, benim gibi kazma gitariste calmasi zor iste... Ama goruntusune de hastayim...

@OsmanBurak Vallahi kimse alinmasin, extrem hi gain icin yavan kaliyor bence evet. Diger muzik turlerindeki esnekligine basarisina lafim yok:) Ama bir manyetik modifiyesiz yada pedallarla saheser sekilde boostlanmamis bir Lp ile Nile, Feared tarzi groove ve zengin hi gain elde edemezsiniz. Gibson kullanan arkadaslari davet ediyorum, "dur ben su alnicoyu agzina sokayim hi gainli hi gainli" diyen varsa merakla kayitlarini beklerim:)

@OsmanBurak Vallahi kimse alinmasin, extrem hi gain icin yavan kaliyor bence evet. Diger muzik turlerindeki esnekligine basarisina lafim yok:) Ama bir manyetik modifiyesiz yada pedallarla saheser sekilde boostlanmamis bir Lp ile Nile, Feared tarzi groove ve zengin hi gain elde edemezsiniz. Gibson kullanan arkadaslari davet ediyorum, "dur ben su alnicoyu agzina sokayim hi gainli hi gainli" diyen varsa merakla kayitlarini beklerim:)
Nile, Feared vs muzisyen olarak nedir ne degildir ben ne bileyim cahillik basa bela sen yazinca simdi baktim kliplerine ve korktum. Bu ne manyak bir hayat, bu ne serkes hayat, ne bohem ya? 30 saniye dinleyemedim, herseyi kokleyip kaydetmisler, birak allasen alnico bu sound'u da vermesin canim kabul ediyorum :) boyle zenginlik olmaz olsun. Kendime gelebilmem icin iki doz GNR Use your Illusion 3 doz da Satriani The Extremist (gitar tonu boyle olur benim kitabimda) dinlemem lazim. Forumun ruhu genc diye herkesi extreme metal sever genclerden bellemeyin. Bizim gibi kelli felli, evli barkli abiler de var. Senin muzikleri dinleyebilmem icin tansiyon ilaci almam lazim benim. Ama I see your point your sir, o vakit arayislarinda inkisaf ve muvaffakiyet niyaz ederim.

Nile, Feared vs muzisyen olarak nedir ne degildir ben ne bileyim cahillik basa bela sen yazinca simdi baktim kliplerine ve korktum. Bu ne manyak bir hayat, bu ne serkes hayat, ne bohem ya? 30 saniye dinleyemedim, herseyi kokleyip kaydetmisler, birak allasen alnico bu sound'u da vermesin canim kabul ediyorum :) boyle zenginlik olmaz olsun. Kendime gelebilmem icin iki doz GNR Use your Illusion 3 doz da Satriani The Extremist (gitar tonu boyle olur benim kitabimda) dinlemem lazim. Forumun ruhu genc diye herkesi extreme metal sever genclerden bellemeyin. Bizim gibi kelli felli, evli barkli abiler de var. Senin muzikleri dinleyebilmem icin tansiyon ilaci almam lazim benim. Ama I see your point your sir, o vakit arayislarinda inkisaf ve muvaffakiyet niyaz ederim.

ahahahaha :D

Bu işler zevk renk, bazen de imkan. Alnico soundunu severim, ama kendi anlayışımda high gain dedin mi bana Black Sabbath soundu yeterli. Gençliğimizde kaldı o 24 saat thrash, death dinlediğimiz günler :) Extreme soundlara zaten gitmiyorum çalma bazında ki artık ev gitaristiyim de zaten. Bugüne dek te "haydi birinin ağzına high gainli bir Alnico ekleştireyim" demek te aklıma gelmedi valla. Gelse bile kayıt yapacak imkan yok ki. Ha, Black Sabbath'ı high gain olarak kabul ederseniz bana hacet yok, Iommi Abimiz, ilahımız yıllardır ekleştiriyor zaten:)

Zevk renk dedik, EMG soundu bana yapay gelir, beni bozar ama sevenine de karışmam, sataşmam, taş atmam. Lüzumlu bir şey ki seveni de çok. Ha, Seymour Duncan Blackoutları severim ama, sevmeyene de laf etmem. Huy işte :D Gerçi aktif EMG'de de Alnico V mıknatıs var diye hatırlıyorum. Yamuluyor da olabilirim :)

Kendi çapımda Alnicolar arasında da ayrımcılık yapıyorum. Bulsam da şöyle 23 - 25 kohm çıkışlı Alnico II manyetik te, Alnico V yerine SG'de LP'de doya doya kullansam keşke.

@hackeiommi Black Sabbath babamızdır. Bahsettiğim grupları çalmayı sevsemde kalkar hergün Erkan Oğur da dinlerim :)

@OsmanBurak @hackeiommi Aman yüzüne pudralar sürüpte en pis metalci benim havalarına bürünen bebeler gibiymişim ortamı çizmeyin gözünüzü seveyim:) Bahsettiğimiz manyetik rengidir, zevkidir. Herkes sevdiğini koynuna alsın, Lp lerine Sglerine taksın inşallah maşallah.

@diabolique estafurullah boy aşma gibi bir durum olmaz.

Geri