Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

epiphone les paul ultra
1467403_10151752650235547_1719514172_n.jpg

Allah 3.sünü 4.sünü nasip etsin :) ama benim çooook beğeniceksiniz lafım historic için geçerliydi :) Tabiki 85 yapımı olan gitarınızda muhakkak harikadır, çamurun içine koymayaymışsınız daha iyiymiş :nailbiting:

Historic almak daha nasip olmadı: ) Umarım o da olur bi gün. Senelerdir stüdyo, sahne, kayıt... alışkın o, nazlı yetiştirmedim. Üzerindeki bira, ter lekeleri, her sahneden, stüdyodan ufak tefek izler vuruklar. Yaşlı bir aslan gibi..

African-Lion-battle-scarred-CROPPED.jpg

Sevgili @OsmanBurak 'a verdiğim sözü yerine getiriyorum :)

Şimdilik bir kareyle idare edelim, yakında sürecin neredeyse tamamını kapsayan bir başlıkta geri kalanını sizlerle paylaşma niyetindeyim.

ur2bf.jpg

Ne guzel olmus yahu cok hos bir mor tonu olmus, bence ibanezin RG 3250 de kullandigi mordan da guzel ve derin; tam olarak deep purple diyebiliriz buna. Simdi bu kadar emegin ustune ogrenciye vermesi de bir is yani... Kalan parcalarin bir araya gelmesini de heyecanla bekliyorum lakin ben de gaza geldim ne zamandir bizim ebrulari andiran swirl bir RG yapmak istiyorum, doneyim ilk olarak o ise girisecegim sanirim...

@tugberkozdemir refinish den korkmayin diye buyurmus zaataliniz ama isterseniz bir de ben yapip koyayim bir gitar da gorelim korkmak gerekir mi gerekmez mi diye. Boyle oneriler verirken ortalama insanin ne kadar kazma ve yetenek dusmani oldugunu goz ardi etmeyin Tugberk bey :)

Bence de refinish yapılamayacak birşey değil ancak oldukça sabır gerektiren bir iş. Sabırlı olmak, bu işi yaparken aklınızı kurcalayan şeylerin olmaması, doğru ve çeşitli alet - edevat ve bol zamanınız varsa çok güzel sonuçlar çıkabilir.

Elinize sağlık Tuğberk Bey, ne çeşit boya kullandığınızı merak ediyorum. Hazır sprey boya mı aldınız, yoksa kendi boyanızı karıştırıp makineyle mi püskürttünüz? Flake hoş olmuş.

Sevgili OsmanBurak, öncelikle çok teşekkür ederim beğeniniz için. Renk fikri de kendisine aittir bu arada. Bu başlangıç oldu, sırada Rising Sun ve Stryper tarzı bir şeyler yapmak var. Bu proje "Refinish Nasıl Yapılır"dan ziyade "Nasıl Yapılmaz" tadında oldu :) Edisonun ampulu icat edene kadar patlattıkları misali :)

Kazmalık ve yetenek düşmanlığı konusuna gelince, bence bu tür işleri güzel olmaktan uzaklaştıran tek şey tezcanlılık. Alışverişte, işçilikte, hazırlıkta sabırsız davranınca insan, işin tabiri caizse b.ka sarması kaçınılmaz. Sakin kafayla, antidepresan niyetine girişince güzelliğin yanı sıra keyifli oluyor aynı zamanda. Sizin swirl projenizin de güzel olacağına adım gibi eminim.

Sevgili OsmanBurak, öncelikle çok teşekkür ederim beğeniniz için. Renk fikri de kendisine aittir bu arada. Bu başlangıç oldu, sırada Rising Sun ve Stryper tarzı bir şeyler yapmak var. Bu proje "Refinish Nasıl Yapılır"dan ziyade "Nasıl Yapılmaz" tadında oldu :) Edisonun ampulu icat edene kadar patlattıkları misali :)

Kazmalık ve yetenek düşmanlığı konusuna gelince, bence bu tür işleri güzel olmaktan uzaklaştıran tek şey tezcanlılık. Alışverişte, işçilikte, hazırlıkta sabırsız davranınca insan, işin tabiri caizse b.ka sarması kaçınılmaz. Sakin kafayla, antidepresan niyetine girişince güzelliğin yanı sıra keyifli oluyor aynı zamanda. Sizin swirl projenizin de güzel olacağına adım gibi eminim.
Onun guzel olacagina ben de eminim lakin badanaci Huseyin abi var tekirdagda, ona yaptiracagim tarif edip, iscilik arti 2 70 lik raki aliyor hepsi bu :D

Bence de refinish yapılamayacak birşey değil ancak oldukça sabır gerektiren bir iş. Sabırlı olmak, bu işi yaparken aklınızı kurcalayan şeylerin olmaması, doğru ve çeşitli alet - edevat ve bol zamanınız varsa çok güzel sonuçlar çıkabilir.

Elinize sağlık Tuğberk Bey, ne çeşit boya kullandığınızı merak ediyorum. Hazır sprey boya mı aldınız, yoksa kendi boyanızı karıştırıp makineyle mi püskürttünüz? Flake hoş olmuş.

Kesinlikle katılıyorum. Hanım ya da Anne faktörünü de denklemin dışına çıkarmamak lazım bir de. :D

Teşekkür ederim bu arada :) Hazır yerli sprey boya kullandım, Bauhaus'tan temin ettim. Askı için de papağanlarımdan birisinin tüneğini ödünç aldım.

Kesinlikle katılıyorum. Hanım ya da Anne faktörünü de denklemin dışına çıkarmamak lazım bir de. :D

Teşekkür ederim bu arada :) Hazır yerli sprey boya kullandım, Bauhaus'tan temin ettim. Askı için de papağanlarımdan birisinin tüneğini ödünç aldım.
Sprey boya iş görüyor mu hakikaten? Ben de bir headstock işine girişeyim diyorum, matching yapmak için (zaten ucuz gitar :) ), ama boyasıdır cilasıdır bulamam diye hiç bakınmadım bile. Reklam olmayacaksa kullandığınız boya marka/model verebilir misiniz?

Özellikle cila kısmı korkutuyor beni, ortaokulda tahta kaşık yaptırıp cilalatmışlardı, rezalet iş çıkmıştı elimden. :D

Geri