Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Ben olayın daha çok EMG 81 - 85 kombinasyonunu sevip sevmemekte olduğunu düşünüyorum. Şahsi görüşüm, severim EMG 81'in tonlarını, her an patlamaya hışırdamaya meyilli olsa da elde ettiğim tonlar istediğim gibi oluyor genelde ve güçlüler. Bu yüzden 1570 gibi bir gitarda da tercih edebilirdim ben.
Anladım hocam, çok sık karşılaşmadığım için sormak istedim bizzat denemiş birisinden. Youtube'dan falan dinlemek de bir yere kadar fikir veriyor. Dediğiniz gibi olay biraz da zevk meselesi. Neyse, konu manyetik başlığına dönmeden kaçayım ben :D Teşekkürler cevap için.

Hocam memnun musun peki ıhamur gövde + emg81 kombinasyonundan? Bende de RG570 var, buna benzer birşey yapmayı düşünüyorum thrash ve death metal için, yakalamışken sorayım dedim.

Benim en favori EMG humbucker kombinasyonum 81-60. Sapta 85, 60A, 81 denedim ve kesinlikle bana hitap eden saptaki pastel tonu 60'da yakaladım. Maun, alder gövdelerde daha önce denedim. Ihlamur gövdede de ciddi bir fark göremedim. Bana iyi seçilmiş masif ağaç olduktan sonra gövdenin değil sapın, daha doğrusu klavyenin ne ağacı olduğu daha belirleyici gibi geliyor.

Ibanez RG1570 gayet sağlam bir gitar. Bilhassa bu 5 parça değil de 3 parça sapa sahip olanları daha çok seviyorum zaten ki bu da 3 parça maple saplardan. Gövdenin de ne kadar sağlam ve düzgün bir ağaçtan yapıldığını manyetikleri yerleştirirken anladım. Manyetiklerin altına denk gelen çıkıntıları matkaba testere uç takıp sıyırdım. Manyetikler sıkışarak oturduğu için vidaların altına yay koymaya da gerek kalmadı.

Tona gelince gerçekten de en sert tonlarda da en yumuşak drivelarda da harika bir sonuç elde ettim. Clean tonlar da maun gövdeden pek farklı değil ve hatta bana daha hoş geldi.

Elbette bütün bu yorumlar göreceli. Denemek lazım.

AYC_0008.JPG

Benim en favori EMG humbucker kombinasyonum 81-60. Sapta 85, 60A, 81 denedim ve kesinlikle bana hitap eden saptaki pastel tonu 60'da yakaladım. Maun, alder gövdelerde daha önce denedim. Ihlamur gövdede de ciddi bir fark göremedim. Bana iyi seçilmiş masif ağaç olduktan sonra gövdenin değil sapın, daha doğrusu klavyenin ne ağacı olduğu daha belirleyici gibi geliyor.

Ibanez RG1570 gayet sağlam bir gitar. Bilhassa bu 5 parça değil de 3 parça sapa sahip olanları daha çok seviyorum zaten ki bu da 3 parça maple saplardan. Gövdenin de ne kadar sağlam ve düzgün bir ağaçtan yapıldığını manyetikleri yerleştirirken anladım. Manyetiklerin altına denk gelen çıkıntıları matkaba testere uç takıp sıyırdım. Manyetikler sıkışarak oturduğu için vidaların altına yay koymaya da gerek kalmadı.

Tona gelince gerçekten de en sert tonlarda da en yumuşak drivelarda da harika bir sonuç elde ettim. Clean tonlar da maun gövdeden pek farklı değil ve hatta bana daha hoş geldi.

Elbette bütün bu yorumlar göreceli. Denemek lazım.

Sağolasın açıklama için hocam, kafamdaki sorular biraz daha netleşti sayende.

'Resimdeki soft case Planet Muzik'ten Cengiz adli muhteremden baska bir gitarla birlikte alinmis olup, bu resmin yuz karasidir. Acaba hangi forumdasin guzel dileklerini tasiyor (ben parayi pesin verdim de satan arkadas ne zaman aldi veya aldi mi bilemem:)) ?

Efendim bizim ailenin bir kismi: JS 1000 ve ESP skulls and snakes, arkada da agir abiler MESA Dual Rec Roadster ve SOLDANO. Allah daha iyilerini forumdaslara nasip etsin en basta da @hackeiommi ustada. Ekipmanlar bir araya geldikce daha buyuk aile fotolari da cekeriz. Simdilik Ankara'ya varabilmis bunlar var.

29250 eklentisini görüntüle

Sok gözümüze o amfileri sok! M.k var! En sevdiğin İbanezcinin LP ile görüntülenmesinin intikamını alıyorsun değil mi? :D

Dual Recto değil de Soldano'ya "Off" çekerim :)

90 lar ortasi seri numarasi neckplate ustunde Floyd Rose pivot vidalari normal tornavida ile ceviriliyor. Tam tarihi ESP ye sordum resimleri yollayip onlar da kesin yil soyleyemiyorlar.
1980'lerde- 1990'lı yıllarda custom shop maantığı ile üretim yapmalarından kaynaklı olabilir. Jackson ve Charvel'da da böyle ürünler vardı.Ama güzel gitar vesselam George abiy ağzının dadını biliyor imiş :D

1980'lerde- 1990'lı yıllarda custom shop maantığı ile üretim yapmalarından kaynaklı olabilir. Jackson ve Charvel'da da böyle ürünler vardı.Ama güzel gitar vesselam George abiy ağzının dadını biliyor imiş :D
Ayiptir soylemesi bir tane daha var bu gitardan o daha yeni, ustelik lynchin kendi imzasi da var onu da koyariz yakinda. Eski olani ile isimiz biraz zor lakin neckplate kaybolsa sahte gitar muamelesi gorecek o custom olan :)

fv500l, ibanez sr505, fender zone deluxe, mxr carbon copy, boss harmonist, takamine eg330sc, isp decimator g string,polytune mini, carl martin comp, fender stratocasterr,morley bad horsie 2, gibson les paul traditionall, engl ironball, shure pg42 ve focusrite 2i4[/quote]
Ibanez sr 505 ile ilgili malumat alabilir miyiz ? Koleksiyon sukela bu arada...

Geri