Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Sen uyma bunlara, efendi adama benziyorsun. Ev dışında çalmıyorsan HT5 ve üstüne bulaşma, bu kaka çocuklar için komşularla aranı bozma :D

Garip, ben görüyorum. Nazar boncuğu o, meraklanma

Eyidir eyi. Eline bir şeyler düşerse takas şantajı yaparım ;)

Kütür kütür maundur Sokak, Kafayı kırar Sitesi, Komaya sokar Apt.

:D :D
yirmilerin son çeyreğinde efendi olduk :) evde aileme müzik yapıyorum artık grubu grup arkadaşlarım rafa kaldırdı , tek başıma yeterim kendime modundayım

Fernandes Native X (U2 gitaristi Edge tarafından da kullanılan model)

DSCF5270.JPG
DSCF5272.JPG

İlk kez gordum sesını merak ettim dogrusu
Şu an için ses kaydı yapacak hiç zamanım yok maalesef.

Gitarın özelliklerinden bahsedeyim onun yerine. Gövde kızılağaç, sap akçaağaç, klavye gül ağacı. Köprüde Seymour Duncan JB, sapta da tele manyetiği var. 3 yollu switch ile her manyetik için ses potansı ve bir tane genel ton potansına sahip. Vintage tremolosu var. Burgular Grover. 22 perde jumbo perdeleri var. Ağırlığı ideal, yani ne çok ağır ne de çok hafif. Klavyesi son derece rahat. Ton olarak kızılağaç ve JB birleşimi sonucunda parlak, midli ve dolgun bir humbucker tonu ile bildiğimiz telecaster sap tonu. Çok güzel ve zevkle çalınan bir gitar.
Türkiye'de başka var mı bilmiyorum. 1999-2005 yılları arasında üretilmiş. İnternetten bulduğum bilgiler ve yorumlara bakılırsa kesinlikle haklılar; bu gitar tartışmasız bir kaliteye sahip. Sustain ve ton gerçekten muhteşem. Tek takıntım sap manyetiğinin drivelardaki dip gürültüsü ve onu da yakında dipgürültüsüz bir modelle değiştiririm.

Şuan izlerken farkettim radiohead in gitarcısı live from basement konserinde myximatosis şarkısında bu fernandesin 2 humbuckerlisini kullanıyor
Araştırdığım kadarıyla 99-04 arasında 2 humbucker şeklinde üretilmiş. 2005 üretimi olanlar (bendeki) köpürde humbucker ve sapta tele manyetiği şeklinde. Pro modelleri de var. Onlarda da sapta "Sustainer" humbucker mevcut.
Kesinlikle çok güzel bir gitar. Ben bayılıyorum :)

Geri