Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

K_r_m demiş ki:
55 demiş ki:
ben de taze taze koyayım:
67705275qs3.jpg
gitarin aynisindan Karakedi'nin bas gitaristinde var. tonlari baya guzel kendisi de sahane :)
karakedinin bass gitaristi artık Bora Egemen değildir MBM ve Magick'ten tanıdığımız Mustafa Kaya ' dır ... ayrıca Bora'nın gitarı bundan değil...kendisinin otuz küsür yıllık(daha yaşlı değilse) bi GIBSON ı var ... yanılmıyorsam modeli de EB3

Mike demiş ki:
K_r_m demiş ki:
55 demiş ki:
ben de taze taze koyayım:
67705275qs3.jpg
gitarin aynisindan Karakedi'nin bas gitaristinde var. tonlari baya guzel kendisi de sahane :)
karakedinin bass gitaristi artık Bora Egemen değildir MBM ve Magick'ten tanıdığımız Mustafa Kaya ' dır ... ayrıca Bora'nın gitarı bundan değil...kendisinin otuz küsür yıllık(daha yaşlı değilse) bi GIBSON ı var ... yanılmıyorsam modeli de EB3

gibsonun 60 ve 70lerde ürettiği eb0 ve eb3 modelleri var bunun gibi sg kasa, eb3ler çift manyetikli. bi de epiphoneun sanırım birkaç yıl önce üretimini durdurduğu elitist serisi eb3ler var gibsonla baya yakınmış. şimdi gibson sg reissue diye eb3 üretiyo bi de epiphoneun benim eb0 ile uzun saplı eb3leri var. hatta şimdi karakedinin eski resimlerinden aradım buldum, dediğin gibi gibson eb3ün ilk versiyonlarından sanırım, daha sonrakilerinde manyetikler ortada değil sapta oluyor benimkindeki gibi:
http://www.anatolianrock.com/fotograf16429.htm
http://www.anatolianrock.com/fotograf16428.htm

valla zevkliymiş kendisi :D

hadi ya.. kotu olmus ayrilmasi, ben severek dinliyordum. nerededir simdi biliyor musun?
bi de gitarin tam modeli nedir bilmiyorum ama kasasi aynen budur. ki buymus zaten :D

Ben bas gitarımı Fatih Yılmaza yaptırdım ve gerçekten benimde isteklerimi göz önünde bulundurarak mükemmel bir bas gitar ortaya çıkardı.
Bu çok özel bir bas gitar bana göre en büyük özelliklerinden biri 30 perdeli bir bas gitar
genel özellikleri:

Özellikleri:
Yekpare gövde
Gövde: maun,ayos
Sap: akçaağaç
Klavye: abanoz
Fretler:Jim Dunlop Jumbo Fret 30 perde
Manyetik: Seymour Duncan Dun Elektro Lipstick Manyetik

abi cok fena olmuş yaa galiba sende perde fetişi var hocam :) bence fatih yılmaz, ekrem ozkarpatın yetistirdiği en iyi adam hayırlı ugurlu olsun deli gibi slap calasın :)

976696993_7da3a19875_o.jpg

976697037_24b330fced_o.jpg

Gitarın köprü manyetiği Artec marka... (JB'ye Paf Pro'ya benzemese de stok manyetikli ve Duncan Designedlı halinden iyi oldu baya...) Diğer manyetik bağlı değil. Potlardan ikisini de iptal ettim, daha kullanışlı oldu bu hali. :D Kullanmadığım pot yuvalarından yukardakine de EMG-PA2 booster takcam, tabi bulabilirsem...

yuksek_dalga_boyu demiş ki:
Ben bas gitarımı Fatih Yılmaza yaptırdım ve gerçekten benimde isteklerimi göz önünde bulundurarak mükemmel bir bas gitar ortaya çıkardı.
Bu çok özel bir bas gitar bana göre en büyük özelliklerinden biri 30 perdeli bir bas gitar
genel özellikleri:

Özellikleri:
Yekpare gövde
Gövde: maun,ayos
Sap: akçaağaç
Klavye: abanoz
Fretler:Jim Dunlop Jumbo Fret 30 perde
Manyetik: Seymour Duncan Dun Elektro Lipstick Manyetik

Abi bu nedir ya?Muhteşem olmuş.Yaratıcı ve özenle yapılmış gözüküyo..Ben de yakın zamanda m600ümü fatih ustaya yollayacam.Alet geldikten sonra fotoları paylaşırım sizle ;)

Geri