Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

tabiki cevaplarım;

Şöyle bir şey söylim baştan, amfi 28 kilo. tek başıma kadıköyden bahçelievlere taşımak zorunda kaldım ve combo amfiden soğutmama sebep oldu :) herneyse, derim ki head alırsan taşıması problem olmaz ve her studyoya götürürken çekmeli flightcase lerle çeke çeke götürürsün head i. comboyu sadece evde kullanırsın. bırak combo yu provaya götürmeyi ,emin ol apartmandan indirmesi bile ölüm :) 1 adet 4x12 yada 2x12 kabin alıp evde rahat rahat kullanırsın, head i de istediğin zaman provalarında götürürsün. combonun tek avantajı fiyatı oldu benim için. head alsam kabin alsam aynı fiyata gelecekti. hiç uğraşmadım. ama head+kabin öneririm şiddetle.

bu arada Legacy 2 gereksiz. içindeki sistem aynı sanırsam crunch diye bir kanal daha var diye tahmin ediyorum tam incelemedim. okadar para Legacy 2 ye vereceğine 1 tane booster alırsın clean kanaldayken booster ı açarsın al sana crunch. ;)

night_slash_rain demiş ki:
senimi kırcam halil, buyur :)

PIC_1290.jpg

PIC_1289.jpg

Bu ne güzel bir gitar yahu offf bayıldım....

Osxfang2 demiş ki:
tabiki cevaplarım;

Şöyle bir şey söylim baştan, amfi 28 kilo. tek başıma kadıköyden bahçelievlere taşımak zorunda kaldım ve combo amfiden soğutmama sebep oldu :) herneyse, derim ki head alırsan taşıması problem olmaz ve her studyoya götürürken çekmeli flightcase lerle çeke çeke götürürsün head i. comboyu sadece evde kullanırsın. bırak combo yu provaya götürmeyi ,emin ol apartmandan indirmesi bile ölüm :) 1 adet 4x12 yada 2x12 kabin alıp evde rahat rahat kullanırsın, head i de istediğin zaman provalarında götürürsün. combonun tek avantajı fiyatı oldu benim için. head alsam kabin alsam aynı fiyata gelecekti. hiç uğraşmadım. ama head+kabin öneririm şiddetle.

bu arada Legacy 2 gereksiz. içindeki sistem aynı sanırsam crunch diye bir kanal daha var diye tahmin ediyorum tam incelemedim. okadar para Legacy 2 ye vereceğine 1 tane booster alırsın clean kanaldayken booster ı açarsın al sana crunch. ;)

cevabınız için çok teşekkür ederim parayı tamamlayayım bi tane de ben alıcam şu legacy den :D :D :D sizede mutlu mesut kullanmak nasip olsun :D

Osxfang2 demiş ki:
çok teşekkürler methelot. umarım en yakın zamanda sende sahip olursun. =)

hocam biraz fazla rahatsız ettim ama bu amfiler carvinin resmi sitesinde baya ucuz fiyatlandırılmış acaba oradan sipariş etme imkanımız varmı bende ingilizce biraz kıtta anlamadım pek :D :D :D :D :D legacy2 kafa + 4x12 kabin 1800 dolar ki eğer öyleyse acayip şekilde ucuza geliyor ama tabiki türkiyeye gelirken kat kat çıkar fiyatı gümrük felan :evil: tabiki bu fiyatlat amerika için geçerli ah türkiyede ne olur

dostum :) kadıköyden eve zor getirdim 2x12 VL212 yi. sen teee USA den getirmeye kalkarsan 4x12 + head işin içinden çıkamazsın. eBay de 800 dolara bile combosu bulunuyor. onu getirmen 2.5 milyar hemen hemen. burdada 2.5 milyara rahatlıkla 2.elini bulabiliyorsun.

Osxfang2 demiş ki:
dostum :) kadıköyden eve zor getirdim 2x12 VL212 yi. sen teee USA den getirmeye kalkarsan 4x12 + head işin içinden çıkamazsın. eBay de 800 dolara bile combosu bulunuyor. onu getirmen 2.5 milyar hemen hemen. burdada 2.5 milyara rahatlıkla 2.elini bulabiliyorsun.
yok hocam getirtcem demedim öyle bir şey denesek olurmu diye sormuştum
:D :D :D :D :D ne bileyim kargo remi felan görünce merak ettim :D neyse cevabın için çok teşekkürler

bide yanlış anlşılmasın carvin lgacy2 kafa ve 4x12 kabin örneğini en pahallı oldukları için verdim amerika şartlarında o fiyatın türkiyeye göre ucuz olduğunu göstermek için

+1 ekleyin =) obamanın 6milyon fanı varmış charvel san dimas fanı 10milyon kişi buluruz diyenler grubu :|

hakkında cok bilgim yok gitarın ama bembeyaz gelin gibi duruyo :) mapple bu kadar mı yakışır ya :D

Charvel hakkında cahilliğimden soruyorum affedin; :D

Charvel San Dimas sanırım 80 lerin ortası ve sonrasında baya ünlüydü? Şu ünlü karate kid bizim steve vai amcayı döverken kullandığı gitar sanırsam o?

Custom shop olan Osxfang2 in şu beyaz şeytan da o seri bir gitarmı?

http://www.tntistanbul.com/?mod=cat&cat_id=4,41 mesela bu gitar nasıl kalıyor şu beyaz şeytanın yanında?

Valla cahilliğimden soruyorum

benim de cok geniş bi bilgim yok da bildigim kadarıyla san dimas modelinin bikaç çeşidi var tipi verdigin linktekiyle aynı zaten hepsinin ve sanırım aynı seri gitarlar.charvel biliciler gelirlerse daha net cevap verebilirler kanımca

Nocure demiş ki:
Charvel hakkında cahilliğimden soruyorum affedin; :D

Charvel San Dimas sanırım 80 lerin ortası ve sonrasında baya ünlüydü? Şu ünlü karate kid bizim steve vai amcayı döverken kullandığı gitar sanırsam o?

Custom shop olan Osxfang2 in şu beyaz şeytan da o seri bir gitarmı?

http://www.tntistanbul.com/?mod=cat&cat_id=4,41 mesela bu gitar nasıl kalıyor şu beyaz şeytanın yanında?

Valla cahilliğimden soruyorum

1.si gitar Obican'ın o yüzden satılmıyor. 2.si sarı renk. :LOL: Şaka bir yana memlekette 22 perdeli gitar Floydsuz olur mantıgı var. O yüzden Charvel'a meraklısı dışında pek talep olmuyor.
Obican'ın gitarı seri üretim. Geçen sene üretime başlayan San Dimas Style2 onunki. 3 model üretiliyor şuan o seriden. Tele,Strat ve pickguardsız Strat gövdeli olarak . Elime aldım çalımı falan gayet güzel. Tipik Charvel özelliklerinde. Digeri beyaz olanda benim tahminim 2002-2007 arası üretilen Re-issue serisinden. Kafasında custom shop yazmıyorsa büyük ihtimal Re-issuelerden. El yapımı. Kullanılan agaç kalitesinde fark vardır ama teknik detayları falan aynıdır diye tahmin ediyorum. Bence ikiside güzel gitar. İyi günlerinde çalıp eskitsinler ne diyelim. :D

huntam azcıkta olsa olaya açıklık getirmiş. Kafada Custom Shop yazmıyor dediğin gibi ama Custom-built firmasından çıkan bir gitar. 2005 yapımı. klavyesi cilasız ve boyasız olduğundan relic konumda(2005 olmasına rağmen) ve zamanında limon yağı gibi maddeler sürüldüğünden relic leşmesi kısa sürmüş. 22 perdeli gitarlar floyd suz olur mantığı ise saçma geliyor. 24 ün yeri apayrı 22 nin yeri apayrı. Obi nin Charvel i ise Fender in Fabrikasından çıkan seriden sanırsam. tabiki Custom Shop la arasında fark olacaktır. ama fiyat performans bakımından Obi nin gitarı piyasadaki çoğu gitarı tokatlar diyorum. üstüne basa basa diyorum. tabiki blues yapmayacaksan deli gibi death yapmayacaksan. iyi bir Heavy Metal gitarlarıdır bunlar. 80 lerin ruhunu taşırlar, çalımı ise accayip rahattır. cilasız, boyasız ve hardrockmaple olması apayrı bir duygu katmaktadır.

@Nocure

Crossroads filmindeki Steve Vai amcamızın elinde tuttuğu gitarın birebir aynısı olup sadece rengi farklıdır benimkiyle. Daha net daha capcanlı fotoları ekleyeceğim yakın zamanda. telefonla çektiğimden kötü bile çıktı diyebilirim ;)

MUTLU AİLE TABLOSU
Soldan sağa,benim topladığım bir elektro gitar.Sapı eden jackson style,gövde yamaha rgx 211 alder gövde,tunerlar wilkinson,köprü manyetiği seymour duncan tb5.Onun yanındaki yine benim topladığım bir bas gitar.Sapı eden maple/maple,gövde alder,manyetikler wilkinson,2 bant eden preamp.Onun yanındaki Hamit jazz bass(favorim),bartolini manyetikler ve kensmith 2bant preamp.Onun yanındaki,yine kendi topladığım bir perdesiz bas.Köprü manyetiği duncan design,p manyetiği eski bir japon fenderden çıkma.En sağdaki ameliyat gününü beklemektedir.Gövdesi maungillerden bir ağaç(Hamit usta söylemişti adını ama unuttum),sapı jd brothers tan çıkma maple/maple.Bu bası ameliyat zevkini yaşamak isteyene satabilirim.
kopyassdc10565.jpg

Geri