Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Sevgili @doyle35 zamanında yazmıştı sahibinden.com'da bir blackie var bence pek uygun diye, önce duymazlığa geldim ama GAS durmadı, sonra bir ara kıpraştım az daha Malmsteen strat alıyordum @Grundar araya girdi bu sefer de "dur olm dellenme" diye, neyse yolum Nişantaşı'na düştü ben de buna gittim baktım hakikaten pek uygundu eh biz de alıverdik...@doyle35'e ayrıca ve tekrar teşekkür ediyorum lakin gitar da sıfır çıktı... Gitara dönersek ben de hackeiommi gibi 22 perde strat seviyorum lakin vintage köprü gövde vs oldu mu illa 21 perde alman lazım, nitro cilalardan hoşlandığım da söylenemez ne gerek var yani, yok ahşapın kurumasıymış vs. Üstüne biz de shredciyiz ezelden o vakit bir de 25db boost olsa ne güzel olurdu eh bunda o da var. Güzel oldu...Her zamanki gibi herkese bunun masterbuilt olanlarından 5 er tane nasip olsun diyorum...
55803 eklentisini görüntüle

Zaten elinden Soldano'yu nasıl alsam diye planlar yapıyordum, bir de başıma bu stratı elinden nasıl kapacağım meselesi çıktı. Çok zorluyorsun beni Osman Aga :)

Bir hafta önce aldığım boş kasayı boyadım, doldurdum ve elektrik aksamı hariç bitirdim:) Bir aksilik çıkmaz ise yarın komple bitirir telleri takarım:) Tam istediğim renk, tam istediğim özelliklerde gitarım oldu. Malzeme tedariğinde ve yapımda emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Onlar kendini biliyor , tek tek isim vermeyeyim :D
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Bir hafta önce aldığım boş kasayı boyadım, doldurdum ve elektrik aksamı hariç bitirdim:) Bir aksilik çıkmaz ise yarın komple bitirir telleri takarım:) Tam istediğim renk, tam istediğim özelliklerde gitarım oldu. Malzeme tedariğinde ve yapımda emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Onlar kendini biliyor , tek tek isim vermeyeyim :D
55988 eklentisini görüntüle 55989 eklentisini görüntüle 55990 eklentisini görüntüle 55991 eklentisini görüntüle
Boya işlemini falan sen mi yapıyorsun çok kaliteli duruyor boya :oops:

55988 eklentisini görüntüle 55989 eklentisini görüntüle 55990 eklentisini görüntüle 55991 eklentisini görüntüle

Heyt be. Ibanez RG'ler halt yemiş bu gitarın yanında. Bir kere Seymour Duncan'lar var.

Bu boyama işleminde boyanın içine fosfor katsak tutar mı acaba karanlıkta Dr. Teller gibi Gövde çok hoş durur aslında ? Bu işlem ne Kadar'a mâl oldu ?

Hocam fosfor işini bilemiyorum:) şöyle söyleyeyim akrilik boya+ vernik + sertleştirici 80 lira verdim. Ama boyadan boyaya değişiyor fiyatlar. Katalogdan seçtim. MAN kamyonu saf portakal rengi diye geçiyor benimki :D boya atması için de 20 40 ne kadara anlaşırsan usta ile. Biraz muhabbet edip işi ucuza kapatabilirsin:) pasta ve cila markaya göre değişiyor. Ben ingiliz malı aldım. Bir sonraki gitarımda da kullancam bol bol aldım o nedenle :) 37 lira da o ikisi tuttu. Pazartesi başladım gitara. Yarın bitecek umarım:)

öncelikle gitarınız hayırlı olsun.Gitar 24 perde ve shred görünümlü ama perdeler gövdeye çok gömülmüş gibi duruyor fotoğraflarda ,sololarda çalımı zorlaştırır gibi bir izlenim oluşturdu bende,özellikle mi böyle tercih ettiniz yoksa kasa modeli mi böyle çıktı?

öncelikle gitarınız hayırlı olsun.Gitar 24 perde ve shred görünümlü ama perdeler gövdeye çok gömülmüş gibi duruyor fotoğraflarda ,sololarda çalımı zorlaştırır gibi bir izlenim oluşturdu bende,özellikle mi böyle tercih ettiniz yoksa kasa modeli mi böyle çıktı?
Teşekkür ettim hocam. Gitarın kasasını forumdan satın aldım. Aldığımda bu şekildeydi özellikle yapmadım:)

Hocam bide gitarin ozelliklerini duysak?? @Zengin Muhendis
Vallahi guzel gorunuyor ne yalan soyliyim :) Elinize saglik. Umarim ton olarak da tatmin eder.
Tabiki hocam.
Gövde sap: komple dişbudak. Neckthru ve gitar lespaulumdan daha ağır:) klavye pelesenk.
Manyetikler: dimarzio evo neck + seymour tb4
Lisanslı floyd rose, jinho siyah burgular, 500k volume pot, 3 yollu switch.
Alüminyum manyetk çerçeveleri kendim imal ettim üstünü de eloksal kaplattım çok tatlı mat bir görüntüsü oldu:)
Boya akrilik MAN saf portakal diye geçiyor.
Pasta ve cila G3 marka ingiliz malı.

Tabiki hocam.
Gövde sap: komple dişbudak. Neckthru ve gitar lespaulumdan daha ağır:) klavye pelesenk.
Manyetikler: dimarzio evo neck + seymour tb4
Lisanslı floyd rose, jinho siyah burgular, 500k volume pot, 3 yollu switch.
Alüminyum manyetk çerçeveleri kendim imal ettim üstünü de eloksal kaplattım çok tatlı mat bir görüntüsü oldu:)
Boya akrilik MAN saf portakal diye geçiyor.
Pasta ve cila G3 marka ingiliz malı.
Eyvallah hocam. Klavye inlayleri efsane. Cok şık duruyor.

Geri