Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Saygılar bizden, buralarda farkedebilen biri olması çok şaşırttı açıkçası :) Gitara başlama sebebimin %80'i Cocteau Twins desem herhalde abartmış olmam.
Robin Guthrie'nin ayrı, Simon Raymonde'un ayrı ayrı hastasıyız, gitara ve basa boyut atlatan insanlar :) Son 1 haftadır rölantide Blue Bell Knoll dinliyorum, en sevdiğim gruplardan. 4AD Records'un o dönemki bütün grupları inanılmazdır, This Mortal Coil için de ayrı saygı duruşu gerekir. Cocteau Twins sevgim o kadar büyük ki Love Spirals Downwards gibi Cocteau Twins "çakması" grupların bile büyük fanıyım.

BrdBRv.png

Hocam gitarların modellerini söyleyebilir misiniz ?

Hiç ters sap Jackson kullandınız mı hocam ? Ters sap, küçük inlay falan.

Kızıl derili büyüsü gibi duran alet 26 yaşında japon bir Charvel.Cx serisinden en alt segment fakat ton skalası ve stabil yapısı muazzam.En ince klavyeli gitar elime geçen ama bu benim için dezavantaj denilebilir :) 7. sahibiyim Blues'dan Thrash'e kadar kayıt çıkartmış.Ben Full modifiye uyguladım.

Ortadaki Siyah exp,renginden hiç hazetmesemde en sevdiğim,sahne ve kayıtlarda kullandıgım ana gitarım.Gibson Explorer ebony.Traditional denilen klasik versiyon.Onun beyaz pickguardını siyaha çevirdim(tüm donanımı siyah yapılacak)Manyetikleri Ride The Lightning fanatizmimden ötürü değişmedi çok memnunum.

Arkadaki krem V ise Epiphone Flying V 1967 limited.Çin menşeili.Alder gövde olması çok hoşuma gidiyor.O pert geldi bana.Eskitme yapıyorum üzerinde.1 tane krem rengi emg81 takılacak kenarda duruyor.Daha sonra Emg 57 ile değiştireceğim.Bazen sahnede bunu kullanıyorum hafif ve etkili oluyor.

Uzun uzun anlatılacak ahım şahım aletler değil ama madem merak ettiniz detaylı bir bilgilendirme olsun dedim ;)

Hocam gitarların modellerini söyleyebilir misiniz ?

Hiç ters sap Jackson kullandınız mı hocam ? Ters sap, küçük inlay falan.
JS11den amerikanlara kadar birçok farklı seriden jackson denedim ama resimdekiler dışında sadece bir 2010 ke3Pro sahibi oldum, o da yine standart headstock rosewood tuşeye sahipti.

Customımsı Jackson şuradaki gitarı yopluyorum şimdi, gövdesi boyanıyor ters headstock oluşundan çok maple nasıl etki edecek onu merak ediyorum.

Kızıl derili büyüsü gibi duran alet 26 yaşında japon bir Charvel.Cx serisinden en alt segment fakat ton skalası ve stabil yapısı muazzam.En ince klavyeli gitar elime geçen ama bu benim için dezavantaj denilebilir :) 7. sahibiyim Blues'dan Thrash'e kadar kayıt çıkartmış.Ben Full modifiye uyguladım.

Ortadaki Siyah exp,renginden hiç hazetmesemde en sevdiğim,sahne ve kayıtlarda kullandıgım ana gitarım.Gibson Explorer ebony.Traditional denilen klasik versiyon.Onun beyaz pickguardını siyaha çevirdim(tüm donanımı siyah yapılacak)Manyetikleri Ride The Lightning fanatizmimden ötürü değişmedi çok memnunum.

Arkadaki krem V ise Epiphone Flying V 1967 limited.Çin menşeili.Alder gövde olması çok hoşuma gidiyor.O pert geldi bana.Eskitme yapıyorum üzerinde.1 tane krem rengi emg81 takılacak kenarda duruyor.Daha sonra Emg 57 ile değiştireceğim.Bazen sahnede bunu kullanıyorum hafif ve etkili oluyor.

Uzun uzun anlatılacak ahım şahım aletler değil ama madem merak ettiniz detaylı bir bilgilendirme olsun dedim ;)
Hocam bir gün şu Japon Charvel'lardan denemek istiyorum gerçekten, artık merak etmeye başladım ciddi ciddi. Değiştirdiyseniz manyetiklerin modelini söyleyebilir misiniz ?
Epiphone'un sapı hakkında ne söyleyebilirsiniz, Japon Jackson DK'lar kadar ince ve rahat değildir herhalde değil mi ?
Bu gitarları hangi amfilerle kullandığınızı da merak ettim hocam.

JS11den amerikanlara kadar birçok farklı seriden jackson denedim ama resimdekiler dışında sadece bir 2010 ke3Pro sahibi oldum, o da yine standart headstock rosewood tuşeye sahipti.

Customımsı Jackson şuradaki gitarı yopluyorum şimdi, gövdesi boyanıyor ters headstock oluşundan çok maple nasıl etki edecek onu merak ediyorum.
Hocam maple çok bana göre değil, sanki cılızımsı geliyormuş gibi oluyor ton ama ters hsnin çok güzel bir çalım hissiyatı olduğunu düşünüyorum. Denemediyseniz güzel olacaktır :)
Başarılar dilerim yeni gitarınızda.

Hocam bir gün şu Japon Charvel'lardan denemek istiyorum gerçekten, artık merak etmeye başladım ciddi ciddi. Değiştirdiyseniz manyetiklerin modelini söyleyebilir misiniz ?
Epiphone'un sapı hakkında ne söyleyebilirsiniz, Japon Jackson DK'lar kadar ince ve rahat değildir herhalde değil mi ?
Bu gitarları hangi amfilerle kullandığınızı da merak ettim hocam.

Hocam maple çok bana göre değil, sanki cılızımsı geliyormuş gibi oluyor ton ama ters hsnin çok güzel bir çalım hissiyatı olduğunu düşünüyorum. Denemediyseniz güzel olacaktır :)
Başarılar dilerim yeni gitarınızda.

Epiphone V soloya oldukça uygun bir sap yapısında rahatlıkla söyleyebilirim bunu.X2N takılı Charvel'de.Cayır cayır seviyorum superstratları.Amfi olarak ise Engl İnvader 150 var.O da stok lambalarından arındı :D .

Hocam o amfiyle güzel hi gain metal tonları alınabiliyor mu pedalsız olarak ? Genelde mid cutlı modern tonlar, bazen de Metallica AJFA tonları üzerinde geziniyorum. HT5 var elimde, biraz da parlak Marshall karakterini denemek istiyorum.
Hocam bende daha yeniyim uğraşıyorum üzerinde :) Ama pedalsız oarak güçlü gain tonu alıyorum. Tabi sizin tam olarak nasıl bir ton istediğinizi kestiremediğim için sizin denemeniz yada amfiyi uzun süre kullanan kişilerin size fikir vermesi daha sağlıklı olabilir

Geri