Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

3343.jpg

Bunlar da benim bebeklerim. Soldaki SZ320, sağdaki S670FM. S serisini @nurialcho'dan bugün aldım çok mutluyum. :D

Bu nasıl peki biraz anlatırsanız iyi olur :)

Elimden çok fazla gitar geçmediği için müthiş bir kıyaslama yapamam ama biraz daha "LP vari" bir gitar, sap olarak bildiğimiz ibanez çizgisinin dışında, etli bir sap ve medium fret, gövde de hakeza geyet kalın. Sustain -doğal olarak- gayet iyi, S670'e göre daha "yırtık" bir gitar, power chordlarda kükrüyor :) Aslında hakkı 0.10 tel ama bana kalın geliyor, ben de 9-46 set taktım mis gibi oldu :) Tırt gitar bilgimle bu kadar yorumlayabildim kusura bakmayın.

Kızıl derili büyüsü gibi duran alet 26 yaşında japon bir Charvel.Cx serisinden en alt segment fakat ton skalası ve stabil yapısı muazzam.En ince klavyeli gitar elime geçen ama bu benim için dezavantaj denilebilir :) 7. sahibiyim Blues'dan Thrash'e kadar kayıt çıkartmış.Ben Full modifiye uyguladım.

Ortadaki Siyah exp,renginden hiç hazetmesemde en sevdiğim,sahne ve kayıtlarda kullandıgım ana gitarım.Gibson Explorer ebony.Traditional denilen klasik versiyon.Onun beyaz pickguardını siyaha çevirdim(tüm donanımı siyah yapılacak)Manyetikleri Ride The Lightning fanatizmimden ötürü değişmedi çok memnunum.

Arkadaki krem V ise Epiphone Flying V 1967 limited.Çin menşeili.Alder gövde olması çok hoşuma gidiyor.O pert geldi bana.Eskitme yapıyorum üzerinde.1 tane krem rengi emg81 takılacak kenarda duruyor.Daha sonra Emg 57 ile değiştireceğim.Bazen sahnede bunu kullanıyorum hafif ve etkili oluyor.

Uzun uzun anlatılacak ahım şahım aletler değil ama madem merak ettiniz detaylı bir bilgilendirme olsun dedim ;)

Siz o Charvel'ın 7. sahibi iseniz, ben muhtemelen 1. sahibiyim :)))) 1990 ya da 1991 yılında, sanıyorum LayLayLom dan almıştım, birebir aynı gitarı... Sonra (şimdi hata olduğunu düşündüğüm bir karar ile) Japon bir Jackson' a geçmiştim, yine LayLayLom'la takaslayıp.

Siz o Charvel'ın 7. sahibi iseniz, ben muhtemelen 1. sahibiyim :)))) 1990 ya da 1991 yılında, sanıyorum LayLayLom dan almıştım, birebir aynı gitarı... Sonra (şimdi hata olduğunu düşündüğüm bir karar ile) Japon bir Jackson' a geçmiştim, yine LayLayLom'la takaslayıp.
Laylaylom'un sahibi görmüştü bu gitarı ve kendisiyle kısaca sohbet etmiştik evet :) Bana önceki sahiplerini anlatmıştı 3. sahibi ama o kadar macera atlatmış ki hatırlamıyorum şuan.İzmir'de olan siz miydiniz ? :D

Elimden çok fazla gitar geçmediği için müthiş bir kıyaslama yapamam ama biraz daha "LP vari" bir gitar, sap olarak bildiğimiz ibanez çizgisinin dışında, etli bir sap ve medium fret, gövde de hakeza geyet kalın. Sustain -doğal olarak- gayet iyi, S670'e göre daha "yırtık" bir gitar, power chordlarda kükrüyor :) Aslında hakkı 0.10 tel ama bana kalın geliyor, ben de 9-46 set taktım mis gibi oldu :) Tırt gitar bilgimle bu kadar yorumlayabildim kusura bakmayın.
S serisi candir. Etli sap ilginc :woot: S serisi gayet ince olur. Demek SZ de biraz farkli

Laylaylom'un sahibi görmüştü bu gitarı ve kendisiyle kısaca sohbet etmiştik evet :) Bana önceki sahiplerini anlatmıştı 3. sahibi ama o kadar macera atlatmış ki hatırlamıyorum şuan.İzmir'de olan siz miydiniz ? :D
Yok ben İzmir'den değilim. Ama o gitar, ilk tek pişmanlığım olarak kaldı hafızamda. Henüz daha yeni gitar çalmaya başlamış ve ton nedir bilmezken geçmişti elime...

IMG_7610.JPG
102559 eklentisini görüntüle

Bir süre önce aldığım gitarımın parçalarının büyük bir kısmını yeniledim/değiştirdim. Yaptığım tüm modifiyeleri ve değişiklikleride aşağıda belirtiyorum;

Ibanez RG 1570 Prestige / Japan made ;

• Köprü : DiMarzio D-Sonic ( Petrucci )
  • Orta : DiMarzio Hs-4 ( formerly Malmsteen )
  • Sap : -
  • Switch : Schaller Mega switch 5 way
  • Japan Ibanez potans
  • Yeni fretler ve knoblar
  • D'Addario 10 / 46 strings

FENDER STRATOCASTER 40TH ANNİVERSARY ,FENDER STRATOCASTER BUDDY GUY, 1996 EPİPHONE JOE PASS EMPEROR, EPİPHONE WİLDCAT, FENDER TELECASTER 72THİNLİNE ,FENDER TELECASTER CABRONİTA, 1989 JAPAN SQUİER STRATOCASTER , RİCKENBACKER 360 FİREGLO ,EPİPHONE ES355(LİMİTED EDİTİON) ,GODİN ACSSA ROSEWOOD ,102602 eklentisini görüntüle 102603 eklentisini görüntüle 102602 eklentisini görüntüle 102603 eklentisini görüntüle 102604 eklentisini görüntüle 102605 eklentisini görüntüle
Kırmızı es355'i sarı sitede görmüştüm. O gitar mı acaba kendisi? Çok güzel alet. İyi günlerde kullanın

Geri