Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda mitrovica tarafından 15 Ekim 2006 tarihinde açılan konu

1. Mim standard. :)

2. Sagolun hocam, boya isciligi matt guitar tarafindan yapilmis

RectoTone bunu beğendi.
  3. Hakan bey müthiş iş çıkartmış. Şeker gibi görünüyor. Fotoğraflardan dahi belli oluyor.

bullseye41 bunu beğendi.
  4. bastardbullet bunu beğendi.
  5. Çok teşekkür ederim valla nasıl usanmışsam yıllardır metal gitarlarından, düşük akortlardan vs. baktıkça içim açılıyor şimdi buna, elimden bırakmak istemiyorum. Ne diyeyim, alakamızın olmayacağını düşündüğümüz sularda da yüzmek lazım arada demek ki. :)

petruccist bunu beğendi.
  6. Dean Dime Concrete Sledge Ml Dimebag Darrell in 1991 Monster of Rock konserinde kullandigi gitar. Dimebag in kullandigi tek ters headstock gitarı. IMG_20171109_201407.jpg

7. Aklıma Tayfun bey geldi, her neyse. Yakıyor mübarek.

Flamador bunu beğendi.
  8. ESP ile Schecter'i karşılaştıracak olursanız çalım rahatlığı ve ton olarak hangisi daha iyi sizce?

9. Üçüncüye elma düşermiş ama ESP ile Schecter kıyaslanmaz.

10. Esp açıkçası benim için çoğu ibanezden, wizard saptan daha rahat. Ben daha çok düşük radius hafifçe bombeli etli sapları severim. Tabi ki bu bir vintage strat ya da reissue LP sapı gibi değil bahsettiğim. ESP ve LTD’nin saplarını bu yüzden beğenirim, öncesinde LTD-M1000 vardı onu da çok severdim açıkçası.

Schecter’a gelince, 7 telli olması dezavantaj. 6 tel rahatlığı yok, 7 telde 6’ya nazaran farkedilebilir bir ton koyuluğu var. Klavye ise nerdeyse dümdüz, Ibanez Prestige serileri gibi, yüksek radius bir klavye. Çok tercih etmesem de 7 tellilerin geneli böyle olduğu için ona alıştım gibi aslında. Bundan önce sahip olduğum EBMM BFR JPX7’ye göre aksiyonu daha rahat bence.

6 ve 7 yi kıyaslamamıza rağmen, şöyle diyeyim imlanım varsa her şeyi 6 telli ile çalarım. Ama bakın youtube’da Gus Drax var cayır cayır Altitudes çalmış adam schecter hellraiser c7 ile, alışkanlık meselesi :)

11. 7 telde shred tarzı sololama çok daha rahat bence. :)

12. Kapatılacak ekstra bir tel daha çıktığı için temiz çalmak da bir o kadar zor bence :)

13. Benim parmaklar etli butlu olduğundan daha geniş klavyede daha rahatım hocam. :)

leskodjer bunu beğendi.
  14. 7 tellilerin sap avantajı çok büyük eğer rahat edebiliyorsanız.

Standard E akortta çok beğeniyorum şahsen. 6 telliye tercih ederim. Sanıldığı gibi sadece Metal tarzları çalınmıyor bu aletler ile gayet güzel Rock ve hatta Blues tonları olabiliyor.

7 telli bir Strat ya da Tele mi yaptırsam acaba. :D

15. IMG_0847.JPG

Ibanez Rg1570, Japan made 2005

Gitar bana geldiğinde fretleri yakın zamanda çakıldığı için iyi durumdaydı fakat potans, knob ve switch gibi parçalar sorunluydu. Biraz bakım biraz modifiye derken böyle bir şey ortaya çıktı.
    • Schaller 5 way switch
    • Kullanılmamış, sıfır Japon Ibanez potanslar ve kablolar
    Manyetikler;
    • Bridge: DiMarzio D-Sonic Custom
    • Middle: DiMarzio HS4 (formerly YJM)
    • Neck: DiMarzio Paf Pro

16. Of of of o yeşil ne güzel durmuş öyle.

Berkay Aşar bunu beğendi.
  17. Jackson Kelly Army
    Jackson KE1 Marty Friedman Signature USA (1996)
    Jackson KE2 Blue Ghost Flames USA (2008)

18. Jackson Dk1 Usa
    Schecter synyster gates gitti jackson geldi :D
    WhatsApp Image 2017-12-09 at 12.15.00.jpeg

19. Küçük cephanelik.. IMG_20171214_120550.jpg

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş