Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Atlas bakımda , 8 telliye refinish, 12 telli ve Nylon Godin kadroda değil ama geri kalanlar bunlar.

141422 eklentisini görüntüle
Akıllardaki o soru.
Evde kasko vs gibi güvenlik paketi var mı?

Ayrıca merak ettim; bu gitarlar dolar kurunun düşük olduğu yıllarda mı alındı, yoksa parayı basıp aldığınız yeniler var mı?

Bu arada hepsi çok güzel, güle güle, mutlulukla kullanın :).

Akıllardaki o soru.
Evde kasko vs gibi güvenlik paketi var mı?

Ayrıca merak ettim; bu gitarlar dolar kurunun düşük olduğu yıllarda mı alındı, yoksa parayı basıp aldığınız yeniler var mı?

Bu arada hepsi çok güzel, güle güle, mutlulukla kullanın :).

Gündüzleri kotçuda çalışıp geceleri taksiye çıkan Bünyamin Beton, henüz 30'una gelmeden 60'ında gösteriyordu. Hatta filmi bile var Brad Pitt oynuyor, The Curious Case of Benjksdfjv

Şaka bir yana hocam, teşekkür ederim 13 yaşımdan beri çalmaya teşebbüs ediyorum, eldekiler bi nevi tutku. :)

MII Matt guitar da boyanan MII sanırsam değil mi?

Bizzat kendisi :)

Thornbucker plus manyetikler ile konsomatris moruna boyandı :)

Forumun en sağlam gitar setup bu sanırım... İnanılmaz. Hele o '58 Les Paul'e bayıldım. Ortada duran kırmızı (pembemsi?) telecaster dikkatimi çekti. O da müthiş görünüyor. Sap ağacı nedir acaba? Wenge falan mı?

Teşekkür ettim 🤘

O tele Xotic Custom, sap ise baked maple, gülağacı tuşe. Yakından dikkatli bakılmadıkça hatta sanki full rosewood gibi görünüyor.

Son düzenleme:
Istanbula ilk taşındığım sene gündüz vakti küçükyalıda evimize hırsız girmişti. Labtop takı vs gitmişti ancak tabi benim ilk kontrol ettiğim gitarlar olmuştu . Maddi değerinden bir yana manevi değeri de var tabi neyse.. Gitarlara dokunmamışlar.Taşıması vs dert diye. O gün bugundur oturduğum evlere sigorta yaptırıyorum hırsızlık yangın vs. Ancak gitar vb. kıymetli eşyaları miktarları ve bedelleri ile ozellikle belirtmek ve policenin karşılayacağı miktari artirmak gerekiyor. Sigortacınız varsa direk durumu anlatırsanız daha detaylı bilgi verir.
Yatırım tavsiyesi bir yana gitara nerede nasıl sigorta yaptırılır bilen var mı?

Son düzenleme:
Bu arada ekonomik kriz milletin canını(haklı olarak tabi) nasıl sıktıysa ne görse altına çevirtmeye gidiyor kafa.. Valla yazık ülkemize, içinde olduğumuz zamana..

Son düzenleme:
Istanbula ilk taşındığım sene gündüz vakti küçükyalıda evimize hırsız girmişti. Labtop takı vs gitmişti ancak tabi benim ilk kontrol ettiğim gitarlar olmuştu . Maddi değerinden bir yana manevi değeri de var tabi neyse.. Gitarlara dokunmamışlar.Taşıması vs dert diye. O gün bugundur oturduğum evlere sigorta yaptırıyorum hırsızlık yangın vs. Ancak gitar vb. kıymetli eşyaları miktarları ve bedelleri ile ozellikle belirtmek ve policenin karşılayacağı miktari artirmak gerekiyor. Sigortacınız varsa direk durumu anlatırsanız daha detaylı bilgi verir.

bir çalınma olayı olsada gitarlarımız uniq bize göre biraz malum ortamlarda satışını yapsalar direk buluruz mesela

Söz bir sonraki sefer tele koymayacağım. Bu gitarı da kardeşim için yapmıştım. Şu an onun evindeyim, görünce koyayım dedim. Bir heves çalmayı öğrenmek istemişti. Heves geçti, gitar dekoratif olarak yaşamını sürdürüyor. Şans eseri yaptığım en iyi sesli tele. Hep öyle olur zaten, çalmayana gider en iyisi :) Şeker gibi tatlı bir sesten cehennem zebanisine volume potu biraz çevirince dönebiliyor. Logosuna yakışır şekilde asi :)

Sonra bunu taklit etmeyi denedim, micronuna kadar aynı formulü uyguladım ama aynı olmadı. Gitarın sadece formül olmadığını böyle öğrendim. Korina gövde, flame maple sap ve rosewood tuşe, Bill Lawrence Keystones. Mükemmel yarı metalik finish yine trcustompaints.

IMG_20200911_082423-01.jpeg

IMG_20200911_082428-01.jpeg

IMG_20200911_082512-01.jpeg

IMG_20200911_082453-01.jpeg

Gitar harika görünüyor elinize sağlık ama aynı gitardan bir daha yapınca aynı ton çıkmamasına şaşırdık bizler. Olay sadece manyetizma diye biliyorduk 😉
Burada o konudaki tartışmaları biraz takip ettim ama açıkçası çok ilgimi çekmiyor, sonuna gelemedim. Yıllardır yabancı forumlar da dahil sürekli aynı terane dödüğünden biraz sıkıldım :). Arada bir sürü de yanlış veya yarım bilgi var. İyi kötü bu konuları yıllardır okurum, pratik tecrübem de oluştu ama yine de öyle geniş zamanlı kesinlikle konuşamıyorum. İlla görüş beyan etme şartı varsa ve benim kısıtlı tecrübeme göre gitarı yaparken her faktör sese etki ediyor ama sese hangisinin ve nasıl etki edeceğini ayrıştırmak çok mümkün değil. Bence bu konudaki tartışmaları sıkıcı kılan da bu. Bir gitarı yaptıktan sonra ilk kez telleri takıp çalmak bence bu işin en zevkli kısmı zaten çünkü o ana dek ne çıkacağını tam bilmiyorsunuz. Tüm o maunsa şu olur, abanozsa bu olur tarzı formüller birebir doğru olsaydı işin o kısmının biraz keyfi kaçardı bence.

Alternatif materyalden gitar yapmaya da karşı değilim bu arada hatta bence gerekli. En iyisi aslında geleneksel olarak gitar yapımı için kullanılmayan ağaç veya artık/geri dönüştürülmüş ağaçlar. Böyle çalışan çok sayıda çalgı yapımcısı türedi son yıllarda. Hem büyük saygı duyuyorum hem de hayranlıkla izliyorum. Kırık, eksik, bozuk şeylerden keyif araçları/objeleri oluşturma fikri bence harika. Ayrıca, kırık veya eksik olmayan şeylerin giderek azaldığı bir dünyada elzem bence. Neyse daha fazla uzatmayayım. Ağacın sese etkisi var. Bu ne kadar önemli bir etki o büyük ölçüde çalana kalmış. Dinleyenin çoğunun umru olduğunu sanmam.

Geri