Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Abi valla ne kadar sevindim denk gelmemize, o dönemler, o dönem forumculuğu, muhabbetler, ülke, müzikler, her şey daha keyifliydi… yoksa bana mı öyle geliyor?

Mark V mı alsam, kafa alsam kabini ne olacak, axe fx piyasaya yeni giriyor, bir yandan bogner xtc mi alsam bulabilirsem, eBay’de hiçbir şeyin fiyatı daha patlamamış, amerika ekipman cenneti, KYK 180 lira ve dolar 1.242 civarı, her gece Bank of America önünde kuyruk olurdu KYK’lar yattığında, civarda çalışan tüm Türk tayfa gelirdi çekmeye… 😅

Sonra baktım olmayacak, ben de hepsini aldım 😈

Geçmişin daha güzel gözükmesi olayını bir kenara bırakırsak, bana da güzel geliyor o zamanlar. İçinde bulunduğumuz şartların bu kadar kaotik olmaması, belki geleceğe yönelik daha umutlu olmamız, samimiyetin içinin bu kadar boşalmamış olması, belki de bu kadar tutkusu aynı olan kişilerin bir arada bulunması güzeldi.

Hatırlıyorum ekipman seçmek bir dert, sonra, getirmesi ayrı dert. En son kışlıkları üstüne giyip bavulda ekipmana yer açma planların vardı hatta yanlışım yoksa. :D Benim de o dönemler Dore'ye yeni Mesa Mark V gelmiş. Bizimkiler bana bilgisayar almışlardı sorunlu çıkınca servise verdim onlar da bana parayı vermişti. Elimde biraz kendi biriktirdiğim şeyler var. Dore'de kurban pazarlığı gibi Mark V pazarlığı yapmıştım bırakmamışlardı. :D

Bence güzel koleksiyon oldu aklında kalacağına evde kalsın. :D

MusicMan BFR JPX7

O zaman bu musicman’leri baya bir şey sanıyorum, tonu vs. petrucci çalıyor wow…
Sonra ben denedim mystic dream’inden sahara burst’une kadar, benim için petrucci manyetik takılmış rg350’den farksızlar. 2-3-4-5k dolar hayatta veremedim. Aynı şeyi insanlar çoğu zaman gibson için der, zevk & renk. Neyse bu JPX7’yi de hiç sevmemiştim ve Türkiye’ye dönüp 7 ay içerisinde sattım. JPX7 üzerini de insan bir siler, zaten fotoğraf ütü ile çekilmiş, her yeri parmak yağı 🤦🏾‍♂️

Work and travel’a gidip tırnaklarımla kazıyarak aldığım setup’lardan biri.

Sene 2010 imiş, façakitabı hatırlattı.

Soldano SP77
TC G Major 2
Mesa 50:50
Mesa Boogie Studio Pre

Laney GS212 v30 yüklü @Dragonchaser sağolsun, hatta araba ile eve taşımama yardımcı olmuştu, araba da Renault 19 Europa idi, tona etkisi var mı bilmem.

Setup’ın iki yanında da öğrenci evine tanesi 120’şer liradan alınma iki adet açılır, devasa üç kişilik kanepe çözmüştük spot’çudan. Hayat kurtardılar.

Ne amfi ayarlamayı, ne poweramp ayarlamayı bilirdim o zamanlar. Doğru düzgün bi ton alamadım asla, sinirlendim sattım hepsini. Sonra yana yakıla SP77’yi geri bulabildim, 11 yıl sürdü bulmam.

156930 eklentisini görüntüle
Europa'nın The Final Countdown tonuna etkisi olduğunu düşünüyorsan sağa sola giderken amfileri emanet alayım, çakmaklıktan tona ton cana can katayım. 😅

Hazır Ankara'dayken bir KV2 de ben koyayım madem. Başlık iyice kaaaaveeeeiki sevenler kaaaaavesine dönmüş.

Bu arada aman diyeyim NSFW. 😃

kaaaaveeee2..JPG

ESP Ltd mh400nt Korea (Oldies but Goldies)
Kendi üretimim ESP horizon decal ile horizon görünümü verdim. Yalandan da olsa şöyle sabah kalkıp bakınca mutlu ediyor 🙂 He gitar güzel gitar zaten keyifli yani ev şartlarında yetiyor işte bana.
156987 eklentisini görüntüle
Tutuldum söktüm ESP logoyu 😂 Eşim çok taktı ya çakma oldu cakmacı mısın sen dedi. Doğru diyor o bir ltd gerek yok öyle şeylere neyse 1 gün durdu denedim işte logoyu vurunca benziyormuş. Sadece truss rod covera ufak bir horizon yazısı yapıştırdım böylesi daha iyi 🙂
IMG_20221020_124115.jpg
IMG_20221020_115607.jpg

Bu arkadaşın aynısından bende de var :) F/P olarak oldukça iyi bir alet.
Baya iyi alet ya. Deluxe olanı da vardı bende abalone binding dışında hiç bir farkı yok. Hatta onun maple cap ortadan birleşimli 2 parçaydı bunun tek parça. Nice daha modern, kağıt üzerinde daha donanımlı görünen schecterlarda çaldım. İşte çelik fretler, hipshot köprü, yeni nesil duncan manyetikler, compound radiuslar filan hiç biri bana ltd mh kadar iyi hissettirmedi. Fantazi aramaya gerek duymuyorum artık. Mutluyuz bu arkadaşla

Tutuldum söktüm ESP logoyu 😂 Eşim çok taktı ya çakma oldu cakmacı mısın sen dedi. Doğru diyor o bir ltd gerek yok öyle şeylere neyse 1 gün durdu denedim işte logoyu vurunca benziyormuş. Sadece truss rod covera ufak bir horizon yazısı yapıştırdım böylesi daha iyi 🙂156991 eklentisini görüntüle156992 eklentisini görüntüle
Öyle çekince sökülen bi şeyse kalsaydı, baya havalı duruyor. Ben de akustik gitarın kafasına kendi logomu yapıştırmak istiyorum. Nerde yaptırılabilir böyle bi şey sizce?

Öyle çekince sökülen bi şeyse kalsaydı, baya havalı duruyor. Ben de akustik gitarın kafasına kendi logomu yapıştırmak istiyorum. Nerde yaptırılabilir böyle bi şey sizce?
Ya eşim bayağı dalga geçti benimle çok üstüme geldi sen olsan sende sökerdin 😁 evet havalı olmuştu tüm arkadaşlarımın dibi düştü aaa ESP mi aldın oo parayı bulmuşsun filan gibi şeyler söylediler. Bende kendimi kötü hissettim. Kalıcı bir sekilde asla bozmam gitarimin orijinalliğini ben sticker üzerine logoyu bastım öyle yaptım bildiğimiz beyaz sticker kesip yapistirinca gerçek gibi oldu tabi uzaktan yani yakından bakınca sticker olduğu belli oluyordu. Senin güzel bir logo yapman için esty diye bir site var orda sipariş ile yapiyolar o gibi yerlere yaptırman lazım sanırım 7 USD filandi

Abi ben Malatyadayım bi abime aldırdım. Elime almadım daha. Satan abimiz de forumdan sanırım. 2002 yapımı dedi. Manyetikler belirsiz gibson sanırım.
Case yok, çıplak gibiyim huzursuz hissettriyor abi 🤷🏻🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️😅

Abi ben Malatyadayım bi abime aldırdım. Elime almadım daha. Satan abimiz de forumdan sanırım. 2002 yapımı dedi. Manyetikler belirsiz gibson sanırım.
Case yok, çıplak gibiyim huzursuz hissettriyor abi 🤷🏻🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️😅

Sahibindende görmüştüm, güzel gitar. Güzel günlerde keyifle çalın, manyetikleri ben de dirty fingersa benzettim ama elinize ulaşınca detaylı bakarsınız. Hayırlı olsun :)

Geri